83% van de 164 woningen in Meppen staat vrij.
Groot dak, grote batterij.
In Meppen staat 83 procent van de 164 woningen vrij: grote daken en een hoger verbruik, waar een grotere batterij zich het snelst terugverdient. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Meppen beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Meppen: een klein dorp met grote daken
Meppen telt 164 woningen en 83 procent daarvan staat vrij (Drenthe: 29 procent). Zo'n vrijstaande woning neemt hier gemiddeld 3.617 kWh per jaar af. Veel dak, een hoger verbruik en meestal een 3-fase-aansluiting: in een dorp als dit gaat het om de juiste maat batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Coevorden en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Meppen
Meppen is een klein dorp: 164 woningen, 170 huishoudens en 405 inwoners, gemiddeld 2,4 per huishouden. Van die woningen is 91 procent een koopwoning; in de gemeente Coevorden is dat 69 procent, in Drenthe 66 procent.
De woningvoorraad is typisch dorps: 83 procent van de woningen staat vrij, nog eens 12 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
Er is nauwelijks recente nieuwbouw (2 procent van de woningen is jonger dan tien jaar), dus de meeste huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. Een huis is hier gemiddeld € 420.000 waard (WOZ), 37 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Het verschil tussen woningtypen is groot: een appartement in Meppen neemt gemiddeld 2.740 kWh af, een vrijstaande woning 3.617 kWh, 32 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Meppen.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 2.740 kWh | 1.120 kWh | KNW6 | € 516 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 3.100 kWh | 1.360 kWh | KNW6 | € 580 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.617 kWh | 1.429 kWh | KNW6 | € 606 per jaar |
Afname per woningtype in Meppen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Meppen
In een dorp van 164 woningen waarvan 83 procent vrijstaand, is het gemiddelde dak groot en de afname hoog: 3.617 kWh per jaar. Zo'n dak levert op een zonnige middag meer dan een kleine batterij kan bergen. Een pakket van 10 tot 16 kWh, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, houdt het hele overschot vast tot de avond.
91 procent van de woningen is een koopwoning (Drenthe: 66 procent), en eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij.
Hoe Meppen verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Meppen is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 19 naar 46, 142 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 35 procent, van 1.951 naar 1.259 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Meppen stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 19 | 34 | 46 | |
| Stroomafname per woning | 3.566 kWh | 3.507 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.951 m³ | 1.259 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Zo gaat Meppen met stroom om
Een woning in Meppen nam in 2024 gemiddeld 3.507 kWh stroom van het net af, 28 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh); de gemeente Coevorden zit op 2.960 kWh.
Daar staat 1.790 kWh teruglevering per woning tegenover, ongeveer de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Meppen is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.790 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
De zonnestroom in Meppen is jong: in 2018 stonden er 19 installaties, in 2022 46, ruim een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 79 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 35 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Meppen heeft 55 procent zonnepanelen, 3 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 46 installaties met samen 230 kWp, gemiddeld 5,0 kWp per dak, omgerekend ongeveer 13 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Coevorden staat het dorp gedeeld op plek 10 van 16 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 13 van 24 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in Meppen oplevert
Voor een dorp van 164 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Meppen: 2 personen, 3.507 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.790 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 533 in het eerste jaar en gemiddeld € 637 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 9,1 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,6 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Meppen
Aan aardgas verbruikt een woning in Meppen 1.259 kubieke meter per jaar, 25 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Coevorden (1.010). In 2020 was dat nog 1.951 kubieke meter: 35 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (3.566 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 15 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 6 procent is helemaal aardgasvrij. Dat is veel (Drenthe: 11 procent); elektrisch verwarmen verhoogt het stroomverbruik in de winter en maakt een grotere batterij met een dynamisch contract extra interessant.
Met 1,6 auto's per huishouden staan er in Meppen meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Meppen. Het CBS rekent Meppen tot een landelijke omgeving.
Meppen naast de buurdorpen
Met 1.790 kWh teruglevering per woning zit Meppen tussen de buurdorpen in: Mantinge levert het meest terug (2.030 kWh), Aalden het minst (1.230 kWh). In aandeel zonnedaken (55 procent) zit Meppen tussen Nieuw-Balinge (60 procent) en Gees (50 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Meppen | 3.507 kWh | 1.790 kWh | 55 procent |
| Aalden | 2.750 kWh | 1.230 kWh | 55 procent |
| Gees | 3.658 kWh | 1.349 kWh | 50 procent |
| Witteveen | 3.140 kWh | 1.790 kWh | 55 procent |
| Mantinge | 3.850 kWh | 2.030 kWh | onbekend |
| Nieuw-Balinge | 3.190 kWh | 1.510 kWh | 60 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
- Wat voor huizen staan er in Meppen?
- Meppen telt 164 woningen: 83 procent vrijstaand, 12 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 5 procent appartement. 91 procent is een koopwoning en 2 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Meppen?
- Voor het gemiddelde huishouden van Meppen (3.507 kWh afname, 1.790 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 637 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,1 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Meppen?
- Een woning in Meppen verbruikt gemiddeld 1.259 kubieke meter aardgas per jaar, 30 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.951 kubieke meter. 6 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Meppen?
- Huishoudens in Meppen hebben gemiddeld 1,6 auto's (Drenthe: 1,3), bij 170 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Meppen?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Meppen is € 420.000, 41 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Coevorden (€ 297.000) en 37 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Meppen: 35 kilometer ten zuiden van onze vestiging.
Meppen ligt in de gemeente Coevorden in Drenthe, 35 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 48 kilometer, ongeveer 50 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Aalden (3 km), Gees (4 km) en Mantinge (5 km). Het stroomnet in Meppen is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Aalden | 3 km | ongeveer 45 min |
| Gees | 4 km | ongeveer 50 min |
| Mantinge | 5 km | ongeveer 45 min |
| Nieuw-Balinge | 5 km | ongeveer 45 min |
| Witteveen | 5 km | ongeveer 40 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Meppen
In Meppen zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 3 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Meppen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Meppen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 50 minuten bij je in Meppen.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Meppen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Meppen (gemeente Coevorden, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.