1,9 auto's per huishouden in Mantinge.
Laad ze op eigen zonnestroom.
Huishoudens in Mantinge hebben gemiddeld 1,9 auto's; elke elektrische auto erbij maakt een batterij met slim laden waardevoller. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Mantinge beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Mantinge rijdt veel auto
Huishoudens in Mantinge hebben gemiddeld 1,9 auto's, tegenover 1,3 in Drenthe, verdeeld over 70 huishoudens. Steeds meer van die auto's laden thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief. Hieronder de cijfers van het CBS over Mantinge, naast de gemeente Midden-Drenthe en de provincie Drenthe.
Gas, auto's en het net in Mantinge
Het gemiddelde aardgasverbruik in Mantinge is 1.300 kubieke meter per woning per jaar, 34 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.890 kubieke meter: 31 procent minder gas per woning in vier jaar.
Met 1,9 auto's per huishouden staan er in Mantinge meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Mantinge. Het CBS rekent Mantinge tot een landelijke omgeving.
De huizen van Mantinge
Mantinge is een klein dorp: 73 woningen, 70 huishoudens en 180 inwoners, gemiddeld 2,6 per huishouden. 92 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 71 procent in de gemeente Midden-Drenthe.
De woningvoorraad is typisch dorps: 89 procent van de woningen staat vrij, nog eens 11 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Geen van de woningen is jonger dan tien jaar; bij elke installatie hier kijkt de schouw dus naar een bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 405.000 waard (WOZ), 32 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Een vrijstaande woning in Mantinge neemt met 3.970 kWh per jaar 46 procent meer af dan een twee-onder-een-kapwoning (2.710 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.710 kWh | 1.090 kWh | KNW6 | € 508 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.970 kWh | 1.580 kWh | KNW10 | € 743 per jaar |
Afname per woningtype in Mantinge uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Mantinge
Met 1,9 auto's per huishouden wordt in Mantinge veel gereden, en elke auto die elektrisch wordt, voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe aan de 3.850 kWh die een woning hier nu afneemt. Een thuisbatterij en een slimme laadpaal horen dan bij elkaar: overdag de auto en de batterij op eigen zon, 's nachts bijladen in de goedkoopste uren van een dynamisch contract, en 's avonds het huis uit de batterij.
Verder staat 89 procent van de woningen in Mantinge vrij (Drenthe: 29 procent): grote daken, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting, waar een groter pakket van 10 tot 16 kWh op zijn plaats is.
Hoe Mantinge verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Mantinge is tussen 2018 en 2022 minstens verdrievoudigd: van 7 naar 28, 300 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 31 procent, van 1.890 naar 1.300 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 7 | 21 | 28 | |
| Stroomafname per woning | 3.570 kWh | 3.850 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.890 m³ | 1.300 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Zo gaat Mantinge met stroom om
De stroomafname per woning in Mantinge steeg sinds 2020 van 3.570 kWh naar 3.850 kWh in 2024, 8 procent meer; daarmee zit het dorp 41 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Daar staat 2.030 kWh teruglevering per woning tegenover, ongeveer de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Mantinge is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 2.030 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
Binnen de gemeente Midden-Drenthe staat het dorp op plek 7 van 22 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in Mantinge oplevert
Voor een dorp van 73 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Mantinge: 3 personen, 3.850 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.030 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW10 (8,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 677 in het eerste jaar en gemiddeld € 808 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 7.021; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 8,7 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,9 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Mantinge naast de buurdorpen
Met 2.030 kWh teruglevering per woning zit Mantinge tussen de buurdorpen in: Garminge levert het meest terug (2.880 kWh), Nieuw-Balinge het minst (1.510 kWh).
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Mantinge | 3.850 kWh | 2.030 kWh | onbekend |
| Balinge | 3.740 kWh | 1.920 kWh | onbekend |
| Nieuw-Balinge | 3.190 kWh | 1.510 kWh | 60 procent |
| Garminge | 3.730 kWh | 2.880 kWh | onbekend |
| Drijber | 3.880 kWh | 1.730 kWh | 49 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Mantinge?
- Huishoudens in Mantinge hebben gemiddeld 1,9 auto's (Drenthe: 1,3), bij 70 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Wat voor huizen staan er in Mantinge?
- Mantinge telt 73 woningen: 89 procent vrijstaand, 11 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 92 procent is een koopwoning en 0 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Mantinge?
- Voor het gemiddelde huishouden van Mantinge (3.850 kWh afname, 2.030 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW10: ongeveer € 808 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,7 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 7.021).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Mantinge?
- Een woning in Mantinge nam in 2024 gemiddeld 3.850 kWh stroom af en leverde gemiddeld 2.030 kWh terug aan het net. In de gemeente Midden-Drenthe is de afname gemiddeld 2.940 kWh.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Mantinge?
- Een woning in Mantinge verbruikt gemiddeld 1.300 kubieke meter aardgas per jaar, 34 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.890 kubieke meter.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Mantinge: 33 kilometer ten zuiden van onze vestiging.
Mantinge ligt in de gemeente Midden-Drenthe in Drenthe, 33 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 46 kilometer, ongeveer 45 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Balinge (2 km), Bruntinge (3 km) en Garminge (3 km). Het stroomnet in Mantinge is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Balinge | 2 km | ongeveer 40 min |
| Bruntinge | 3 km | ongeveer 40 min |
| Garminge | 3 km | ongeveer 40 min |
| Nieuw-Balinge | 3 km | ongeveer 45 min |
| Drijber | 4 km | ongeveer 45 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Mantinge
In Mantinge zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 1 club. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Mantinge dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Mantinge loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 45 minuten bij je in Mantinge.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Mantinge SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Mantinge (gemeente Midden-Drenthe, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.