69% zonnedaken in Veenoord, 51% in de gemeente.
Nu de batterij erbij.
In Veenoord heeft 69 procent van de woningen zonnepanelen, meer dan in de rest van de gemeente Emmen; die stroom gaat 's middags grotendeels het net op. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Veenoord beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Veenoord heeft meer zonnedaken dan de rest van Emmen
Binnen de gemeente Emmen springt Veenoord eruit: 69 procent van de woningen heeft zonnepanelen, tegenover 51 procent in de gemeente als geheel en 52 procent in Drenthe. Het CBS telde in 2022 470 installaties bij woningen. Per woning gaat er 1.470 kWh per jaar terug het net op, en juist die stroom brengt vanaf 2027 weinig meer op. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Emmen en de provincie Drenthe, staan hieronder.
Zo gaat Veenoord met stroom om
De stroomafname per woning in Veenoord daalde sinds 2020 van 2.880 kWh naar 2.750 kWh in 2024, 5 procent minder; daarmee zit het dorp vrijwel gelijk aan het gemiddelde van de gemeente Emmen (2.730 kWh).
Daar staat 1.470 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Veenoord is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.470 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
De zonnestroom in Veenoord is jong: in 2018 stonden er 188 installaties, in 2022 470, ruim een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 66 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 50 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Veenoord heeft 69 procent zonnepanelen, 17 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 470 installaties met samen 1.656 kWp, gemiddeld 3,5 kWp per dak, omgerekend ongeveer 9 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Emmen staat het dorp op plek 1 van 14 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 7 van 14 in teruglevering per woning.
De huizen van Veenoord
Veenoord telt 960 woningen en 955 huishoudens, met 2.155 inwoners (gemiddeld 2,2 personen per huishouden). 58 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 63 procent in de gemeente Emmen.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 64 procent van de voorraad, tegenover 15 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.
Van de woningen is 5 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. Een huis is hier gemiddeld € 245.000 waard (WOZ), 20 procent lager dan het gemiddelde van Drenthe.
Een vrijstaande woning in Veenoord neemt met 3.700 kWh per jaar 142 procent meer af dan een appartement (1.530 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.530 kWh | 690 kWh | KNW6 | € 303 per jaar |
| Tussenwoning | 2.140 kWh | 890 kWh | KNW6 | € 408 per jaar |
| Hoekwoning | 2.370 kWh | 1.000 kWh | KNW6 | € 454 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.710 kWh | 1.240 kWh | KNW6 | € 538 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.700 kWh | 1.890 kWh | KNW10 | € 777 per jaar |
Afname per woningtype in Veenoord uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Veenoord
1.470 kWh teruglevering per woning bij 69 procent zonnedaken: Veenoord zet op zonnige middagen meer stroom op het net dan de rest van de gemeente Emmen (51 procent zonnedaken). Na het einde van salderen is dat overschot het meest waard als het thuis blijft. Een thuisbatterij van 6 tot 10 kWh houdt het vast tot de avond, wanneer de stroom anders tegen het volle tarief van het net komt.
De gemiddelde WOZ-waarde van € 245.000 ligt 20 procent lager dan het gemiddelde van Drenthe; bij compactere huizen telt vooral dat de batterij de juiste maat heeft.
Hoe Veenoord verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Veenoord is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 188 naar 470, 150 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 1.420 naar 970 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Veenoord stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 188 | 313 | 470 | |
| Stroomafname per woning | 2.880 kWh | 2.750 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.420 m³ | 970 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Veenoord naast de buurdorpen
Met 1.470 kWh teruglevering per woning zit Veenoord tussen de buurdorpen in: Holsloot levert het meest terug (2.216 kWh), Zandpol het minst (1.160 kWh). In aandeel daken met zonnepanelen staat Veenoord bovenaan in de buurt: 69 procent, tegenover 64 procent in Zandpol.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Veenoord | 2.750 kWh | 1.470 kWh | 69 procent |
| Nieuw-Amsterdam | 3.070 kWh | 1.450 kWh | 55 procent |
| Holsloot | 4.851 kWh | 2.216 kWh | onbekend |
| Zandpol | 3.060 kWh | 1.160 kWh | 64 procent |
| Dalerveen | 3.869 kWh | 2.198 kWh | 62 procent |
| Erm | 3.409 kWh | 1.689 kWh | 55 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Veenoord oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Veenoord: 2 personen, 2.750 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.470 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 475 in het eerste jaar, gemiddeld € 567 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 10,2 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,4 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Veenoord
Aan aardgas verbruikt een woning in Veenoord 970 kubieke meter per jaar, vrijwel gelijk aan het gemiddelde van de gemeente Emmen (960). In 2020 was dat nog 1.420 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar. 10 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 5 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Huishoudens in Veenoord hebben gemiddeld 1,4 auto's (Drenthe: 1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Veenoord is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Veenoord een weinig stedelijke omgeving.
- Hoeveel huizen in Veenoord hebben zonnepanelen?
- 69 procent van de woningen in Veenoord had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 470 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Veenoord?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Veenoord is € 245.000, vrijwel gelijk aan het gemiddelde van de gemeente Emmen (€ 250.000) en 20 procent lager dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Wat bespaart een thuisbatterij in Veenoord?
- Voor het gemiddelde huishouden van Veenoord (2.750 kWh afname, 1.470 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 567 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,2 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoe scoort Veenoord binnen de gemeente Emmen?
- Van de dorpen in de gemeente Emmen in ons bestand staat Veenoord op plek 1 van 14 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 7 van 14 in teruglevering per woning (69 procent zonnedaken, 1.470 kWh teruglevering per woning).
- Wat voor huizen staan er in Veenoord?
- Veenoord telt 960 woningen: 24 procent vrijstaand, 40 procent twee-onder-een-kap, 30 procent tussen- of hoekwoning, 5 procent appartement. 58 procent is een koopwoning en 5 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel stroom levert Veenoord terug aan het net?
- Gemiddeld 1.470 kWh per woning per jaar, ruim de helft van de 2.750 kWh die een woning in Veenoord afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Veenoord: 43 kilometer ten zuiden van onze vestiging.
Veenoord ligt in de gemeente Emmen in Drenthe, 43 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 49 kilometer, ongeveer 45 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Holsloot (2 km), Nieuw-Amsterdam (2 km) en Zandpol (3 km). Het stroomnet in Veenoord is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Holsloot | 2 km | ongeveer 45 min |
| Nieuw-Amsterdam | 2 km | ongeveer 45 min |
| Zandpol | 3 km | ongeveer 50 min |
| Dalerveen | 4 km | ongeveer 50 min |
| Erm | 4 km | ongeveer 40 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Veenoord
In Veenoord doen 2 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Veenoord dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Veenoord loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 45 minuten bij je in Veenoord.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Veenoord SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Veenoord (gemeente Emmen, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.