Speciaal voor Nieuw-Amsterdam

24% rijtjeshuizen in Nieuw-Amsterdam.
Ruimte voor een grotere batterij.

Maar 24 procent van de woningen in Nieuw-Amsterdam is een rijtjeshuis; de ruimere huizen hier vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Nieuw-Amsterdam
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Nieuw-Amsterdam-weetjes

Wij kennen Nieuw-Amsterdam beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt2.078woningen in Nieuw-Amsterdam
🔆Zonnepanelen hebt696daken met zonnepanelen in Nieuw-Amsterdam
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.070 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Nieuw-Amsterdam

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Nieuw-Amsterdam heeft weinig rijtjeshuizen

24 procent van de woningen in Nieuw-Amsterdam is een tussen- of hoekwoning, tegenover 38 procent in de gemeente Emmen; de vrijstaande woning voert hier de boventoon. Ruimere huizen betekenen meer dak, meer verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting. Hieronder de cijfers van het CBS over Nieuw-Amsterdam, naast de gemeente Emmen en de provincie Drenthe.

24%
tussen- en hoekwoningen
3.070 kWh
afname per woning per jaar
1.450 kWh
teruglevering per woning per jaar
55%
van de woningen heeft zonnepanelen
Woningen

De huizen van Nieuw-Amsterdam

Nieuw-Amsterdam telt 2.078 woningen en 2.075 huishoudens, met 4.715 inwoners (gemiddeld 2,3 personen per huishouden). Van die woningen is 70 procent een koopwoning; in de gemeente Emmen is dat 63 procent, in Drenthe 66 procent.

Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 62 procent van de voorraad, tegenover 14 procent tussenwoningen. Dat zijn huizen met ruimte voor panelen en voor een batterij in de meterkast of de berging.

4 procent van de woningen is jonger dan tien jaar. Een huis is hier gemiddeld € 274.000 waard (WOZ), 11 procent lager dan het gemiddelde van Drenthe.

Het verschil tussen woningtypen is groot: een appartement in Nieuw-Amsterdam neemt gemiddeld 1.790 kWh af, een vrijstaande woning 3.970 kWh, 122 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Nieuw-Amsterdam.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Appartement1.790 kWh220 kWhKNW6€ 289 per jaar
Tussenwoning2.170 kWh840 kWhKNW6€ 403 per jaar
Hoekwoning2.490 kWh930 kWhKNW6€ 457 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning3.100 kWh1.370 kWhKNW6€ 581 per jaar
Vrijstaande woning3.970 kWh1.700 kWhKNW10€ 766 per jaar

Afname per woningtype in Nieuw-Amsterdam uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Stroom en zon

Zo gaat Nieuw-Amsterdam met stroom om

De stroomafname per woning in Nieuw-Amsterdam daalde sinds 2020 van 3.210 kWh naar 3.070 kWh in 2024, 4 procent minder; daarmee zit het dorp 12 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).

Tegenover die afname staat 1.450 kWh teruglevering per woning, ongeveer de helft van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.450 kWh uit de rekening van Nieuw-Amsterdam.

De zonnestroom in Nieuw-Amsterdam is jong: in 2018 stonden er 238 installaties, in 2022 696, bijna een verdrievoudiging in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 77 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 65 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.

Zonnepanelen liggen in Nieuw-Amsterdam op 55 procent van de daken; in de gemeente Emmen als geheel is dat 51 procent, dus 4 procentpunt minder dan hier, en in Drenthe 52 procent. In 2022 telde het CBS hier 696 installaties met samen 3.318 kWp, gemiddeld 4,8 kWp per dak, omgerekend ongeveer 12 panelen van 400 wattpiek.

Binnen de gemeente Emmen staat het dorp gedeeld op plek 9 van 14 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 8 van 14 in teruglevering per woning.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Nieuw-Amsterdam

Met maar 24 procent rijwoningen bestaat Nieuw-Amsterdam vooral uit ruimere huizen met een afname van gemiddeld 3.070 kWh per jaar en een groter dak. Zo'n dak levert op een zonnige middag meer terug dan een 6 kWh-batterij kan bergen; hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting ook als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.

De afname van 3.070 kWh per woning ligt 12 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe; hoe hoger het verbruik, hoe meer avondstroom een batterij kan vervangen.

Ontwikkeling

Hoe Nieuw-Amsterdam verandert

Het aantal zonnestroominstallaties in Nieuw-Amsterdam is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 238 naar 696, 192 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 31 procent, van 1.480 naar 1.020 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.

Reeks2018202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen238422696
Stroomafname per woning3.210 kWh3.070 kWh
Aardgas per woning1.480 m³1.020 m³

CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Nieuw-Amsterdam oplevert

Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Nieuw-Amsterdam: 2 personen, 3.070 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.450 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 492 in het eerste jaar en gemiddeld € 590 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 9,8 jaar.

Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,3 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Nieuw-Amsterdam

Aan aardgas verbruikt een woning in Nieuw-Amsterdam 1.020 kubieke meter per jaar, 6 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Emmen (960). In 2020 was dat nog 1.480 kubieke meter: 31 procent minder gas per woning in vier jaar. 10 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 3 procent is helemaal aardgasvrij. Elke woning die van het gas af gaat, verschuift verbruik naar stroom, en juist dat winterverbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.

Huishoudens in Nieuw-Amsterdam hebben gemiddeld 1,3 auto's (Drenthe: 1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.

Enexis beheert het stroomnet in Nieuw-Amsterdam. Het CBS rekent Nieuw-Amsterdam tot een weinig stedelijke omgeving.

De buurt

Nieuw-Amsterdam naast de buurdorpen

Met 1.450 kWh teruglevering per woning zit Nieuw-Amsterdam tussen de buurdorpen in: Holsloot levert het meest terug (2.216 kWh), Zandpol het minst (1.160 kWh). Het aandeel zonnedaken is hier met 55 procent het laagst van de buurt; Veenoord zit op 69 procent.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Nieuw-Amsterdam3.070 kWh1.450 kWh55 procent
Veenoord2.750 kWh1.470 kWh69 procent
Zandpol3.060 kWh1.160 kWh64 procent
Erica3.100 kWh1.660 kWh62 procent
Holsloot4.851 kWh2.216 kWhonbekend
Dalerveen3.869 kWh2.198 kWh62 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Vragen over dit dorp
Wat voor huizen staan er in Nieuw-Amsterdam?
Nieuw-Amsterdam telt 2.078 woningen: 39 procent vrijstaand, 23 procent twee-onder-een-kap, 24 procent tussen- of hoekwoning, 14 procent appartement. 70 procent is een koopwoning en 4 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Nieuw-Amsterdam?
Een woning in Nieuw-Amsterdam nam in 2024 gemiddeld 3.070 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.450 kWh terug aan het net. In de gemeente Emmen is de afname gemiddeld 2.730 kWh.
Wat bespaart een thuisbatterij in Nieuw-Amsterdam?
Voor het gemiddelde huishouden van Nieuw-Amsterdam (3.070 kWh afname, 1.450 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 590 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,8 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Nieuw-Amsterdam?
De gemiddelde WOZ-waarde in Nieuw-Amsterdam is € 274.000, 10 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Emmen (€ 250.000) en 11 procent lager dan dat van Drenthe (€ 307.000).
Hoeveel huizen in Nieuw-Amsterdam hebben zonnepanelen?
55 procent van de woningen in Nieuw-Amsterdam had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 696 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
Hoeveel gas verbruikt een woning in Nieuw-Amsterdam?
Een woning in Nieuw-Amsterdam verbruikt gemiddeld 1.020 kubieke meter aardgas per jaar, 5 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.480 kubieke meter. 3 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Nieuw-Amsterdam: 44 kilometer ten zuiden van onze vestiging.

Nieuw-Amsterdam ligt in de gemeente Emmen in Drenthe, 44 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 51 kilometer, ongeveer 45 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Veenoord (2 km), Zandpol (3 km) en Erica (4 km). Het stroomnet in Nieuw-Amsterdam is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Veenoord2 kmongeveer 45 min
Zandpol3 kmongeveer 50 min
Erica4 kmongeveer 50 min
Dalerveen5 kmongeveer 50 min
Holsloot5 kmongeveer 45 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Nieuw-Amsterdam

In Nieuw-Amsterdam zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 8 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Nieuw-Amsterdam dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Nieuw-Amsterdam

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Nieuw-Amsterdam loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

3
stroomstoringen in Nieuw-Amsterdam, eind februari tot begin juli 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 45 minuten bij je in Nieuw-Amsterdam.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Nieuw-Amsterdam
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Nieuw-Amsterdam SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Nieuw-Amsterdam (gemeente Emmen, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Nieuw-Amsterdam op?