74% vrijstaand, 0% rijtjeshuizen in Dalerveen.
Ruimte voor een grotere batterij.
In Dalerveen staat 74 procent van de woningen vrij en is maar 0 procent een rijtjeshuis; de ruimere huizen vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Dalerveen beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Dalerveen staat vooral vrij
74 procent van de woningen in Dalerveen staat vrij en maar 0 procent is een tussen- of hoekwoning (gemeente Coevorden: 28 procent). Vrijstaande huizen hebben meer dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat vraagt om een grotere batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Coevorden en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Dalerveen
Dalerveen is een klein dorp: 142 woningen, 140 huishoudens en 355 inwoners, gemiddeld 2,5 per huishouden. 91 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 69 procent in de gemeente Coevorden.
De woningvoorraad is typisch dorps: 74 procent van de woningen staat vrij, nog eens 22 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Van de woningen is 10 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 398.000, 34 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.
Een vrijstaande woning in Dalerveen neemt met 4.111 kWh per jaar 44 procent meer af dan een twee-onder-een-kapwoning (2.860 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.860 kWh | 970 kWh | KNW6 | € 502 per jaar |
| Vrijstaande woning | 4.111 kWh | 1.938 kWh | KNW10 | € 822 per jaar |
Afname per woningtype in Dalerveen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Zo gaat Dalerveen met stroom om
De stroomafname per woning in Dalerveen daalde sinds 2020 van 4.187 kWh naar 3.869 kWh in 2024, 8 procent minder; daarmee zit het dorp 41 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Daar staat 2.198 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Dalerveen is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 2.198 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
De zonnestroom in Dalerveen is jong: in 2018 stonden er 19 installaties, in 2022 48, ruim een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 74 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 45 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Dalerveen heeft 62 procent zonnepanelen, 10 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 48 installaties met samen 266 kWp, gemiddeld 5,5 kWp per dak, omgerekend ongeveer 14 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Coevorden staat het dorp gedeeld op plek 2 van 16 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 5 van 24 in teruglevering per woning.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Dalerveen
Met 74 procent vrijstaande woningen en 0 procent rijwoningen heeft het gemiddelde huis in Dalerveen een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan een 6 kWh-batterij kan bergen; de afname ligt op 3.869 kWh per jaar. Hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.
De afname van 3.869 kWh per woning ligt 41 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe; hoe hoger het verbruik, hoe meer avondstroom een batterij kan vervangen.
Hoe Dalerveen verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Dalerveen is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 19 naar 48, 153 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 33 procent, van 1.920 naar 1.281 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 19 | 33 | 48 | |
| Stroomafname per woning | 4.187 kWh | 3.869 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.920 m³ | 1.281 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Dalerveen naast de buurdorpen
Met 2.198 kWh teruglevering per woning zit Dalerveen tussen de buurdorpen in: Holsloot levert het meest terug (2.216 kWh), Zandpol het minst (1.160 kWh). In aandeel zonnedaken (62 procent) zit Dalerveen tussen Veenoord (69 procent) en Dalen (60 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Dalerveen | 3.869 kWh | 2.198 kWh | 62 procent |
| Stieltjeskanaal | 3.765 kWh | 1.852 kWh | onbekend |
| Holsloot | 4.851 kWh | 2.216 kWh | onbekend |
| Zandpol | 3.060 kWh | 1.160 kWh | 64 procent |
| Veenoord | 2.750 kWh | 1.470 kWh | 69 procent |
| Dalen | 3.240 kWh | 1.763 kWh | 60 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Dalerveen oplevert
Voor een dorp van 142 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Dalerveen: 3 personen, 3.869 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.198 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW10 (8,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 696 in het eerste jaar en gemiddeld € 828 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 7.021; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 8,5 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,7 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Dalerveen
Het gemiddelde aardgasverbruik in Dalerveen is 1.281 kubieke meter per woning per jaar, 32 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.920 kubieke meter: 33 procent minder gas per woning in vier jaar. 16 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 5 procent is helemaal aardgasvrij. Dat is veel (Drenthe: 11 procent); elektrisch verwarmen verhoogt het stroomverbruik in de winter en maakt een grotere batterij met een dynamisch contract extra interessant.
Met 1,7 auto's per huishouden staan er in Dalerveen meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Dalerveen. Het CBS rekent Dalerveen tot een landelijke omgeving.
- Wat voor huizen staan er in Dalerveen?
- Dalerveen telt 142 woningen: 74 procent vrijstaand, 22 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 3 procent appartement. 91 procent is een koopwoning en 10 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Dalerveen?
- Een woning in Dalerveen nam in 2024 gemiddeld 3.869 kWh stroom af en leverde gemiddeld 2.198 kWh terug aan het net. In de gemeente Coevorden is de afname gemiddeld 2.960 kWh.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Dalerveen?
- Voor het gemiddelde huishouden van Dalerveen (3.869 kWh afname, 2.198 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW10: ongeveer € 828 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,5 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 7.021).
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Dalerveen?
- Huishoudens in Dalerveen hebben gemiddeld 1,7 auto's (Drenthe: 1,3), bij 140 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Dalerveen?
- Een woning in Dalerveen verbruikt gemiddeld 1.281 kubieke meter aardgas per jaar, 32 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.920 kubieke meter. 5 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Dalerveen: 45 kilometer ten zuiden van onze vestiging.
Dalerveen ligt in de gemeente Coevorden in Drenthe, 45 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 53 kilometer, ongeveer 50 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Stieltjeskanaal (2 km), Holsloot (3 km) en Zandpol (3 km). Het stroomnet in Dalerveen is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Stieltjeskanaal | 2 km | ongeveer 50 min |
| Holsloot | 3 km | ongeveer 45 min |
| Zandpol | 3 km | ongeveer 50 min |
| Veenoord | 4 km | ongeveer 45 min |
| Dalen | 5 km | ongeveer 50 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Dalerveen
In Dalerveen doet 1 club mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 5 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Dalerveen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Dalerveen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 50 minuten bij je in Dalerveen.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Dalerveen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Dalerveen (gemeente Coevorden, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.