82% vrijstaand, 0% rijtjeshuizen in Ubbena.
Ruimte voor een grotere batterij.
In Ubbena staat 82 procent van de woningen vrij en is maar 0 procent een rijtjeshuis; de ruimere huizen vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Ubbena beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Ubbena staat vooral vrij
82 procent van de woningen in Ubbena staat vrij en maar 0 procent is een tussen- of hoekwoning (gemeente Assen: 47 procent). Vrijstaande huizen hebben meer dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat vraagt om een grotere batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Assen en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Ubbena
Ubbena is een klein dorp: 38 woningen, 40 huishoudens en 90 inwoners, gemiddeld 2,2 per huishouden. Van die woningen is 92 procent een koopwoning; in de gemeente Assen is dat 59 procent, in Drenthe 66 procent.
De woningvoorraad is typisch dorps: 82 procent van de woningen staat vrij, nog eens 5 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
5 procent van de woningen is jonger dan tien jaar. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 429.000, 51 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.
Het verschil tussen woningtypen is groot: een appartement in Ubbena neemt gemiddeld 2.690 kWh af, een vrijstaande woning 3.530 kWh, 31 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Ubbena.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 2.690 kWh | 770 kWh | KNW10 | € 465 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.530 kWh | 2.140 kWh | KNW6 | € 664 per jaar |
Afname per woningtype in Ubbena uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Zo gaat Ubbena met stroom om
De stroomafname per woning in Ubbena daalde sinds 2020 van 3.980 kWh naar 3.400 kWh in 2024, 15 procent minder; daarmee zit het dorp 45 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Assen (2.340 kWh).
Daar staat 2.850 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim twee derde van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Ubbena is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 2.850 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
Binnen de gemeente Assen staat het dorp op plek 2 van 5 in teruglevering per woning.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Ubbena
Met 82 procent vrijstaande woningen en 0 procent rijwoningen heeft het gemiddelde huis in Ubbena een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan een 6 kWh-batterij kan bergen; de afname ligt op 3.400 kWh per jaar. Hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.
Ook de teruglevering valt op: 2.850 kWh per woning per jaar, ruim twee derde van de afname van 3.400 kWh. Dat overschot is precies wat een batterij voor de avond bewaart.
Hoe Ubbena verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Ubbena is tussen 2018 en 2022 minstens verdrievoudigd: van 3 naar 14, 367 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 38 procent, van 2.150 naar 1.340 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 3 | 5 | 14 | |
| Stroomafname per woning | 3.980 kWh | 3.400 kWh | ||
| Aardgas per woning | 2.150 m³ | 1.340 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Ubbena naast de buurdorpen
Van Ubbena en de omliggende dorpen Rhee, Vries, Zeijen, Ter Aard, Taarlo levert Ubbena per woning het meest terug: 2.850 kWh, tegen 2.760 kWh in Rhee en 1.600 kWh in Vries.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Ubbena | 3.400 kWh | 2.850 kWh | onbekend |
| Rhee | 3.620 kWh | 2.760 kWh | onbekend |
| Vries | 2.620 kWh | 1.600 kWh | 70 procent |
| Zeijen | 3.360 kWh | 2.160 kWh | 67 procent |
| Ter Aard | 3.220 kWh | 1.680 kWh | onbekend |
| Taarlo | 3.969 kWh | 1.985 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Gas, auto's en het net in Ubbena
Aan aardgas verbruikt een woning in Ubbena 1.340 kubieke meter per jaar, 61 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Assen (830). In 2020 was dat nog 2.150 kubieke meter: 38 procent minder gas per woning in vier jaar.
Het stroomnet in Ubbena is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Ubbena een landelijke omgeving.
Wat een thuisbatterij in Ubbena oplevert
Voor een dorp van 38 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Ubbena: 2 personen, 3.400 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.850 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 599 in het eerste jaar, gemiddeld € 700 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 8,3 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis: met een warmtepomp, een elektrische auto, een ander dak of een 3-fase-aansluiting valt de som anders uit. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
- Wat voor huizen staan er in Ubbena?
- Ubbena telt 38 woningen: 82 procent vrijstaand, 5 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 13 procent appartement. 92 procent is een koopwoning en 5 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel stroom levert Ubbena terug aan het net?
- Gemiddeld 2.850 kWh per woning per jaar, ruim twee derde van de 3.400 kWh die een woning in Ubbena afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Ubbena?
- Voor het gemiddelde huishouden van Ubbena (3.400 kWh afname, 2.850 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 700 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,3 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Ubbena?
- Een woning in Ubbena verbruikt gemiddeld 1.340 kubieke meter aardgas per jaar, 38 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 2.150 kubieke meter.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Ubbena?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Ubbena is € 429.000, 51 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Assen (€ 284.000) en 40 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Ubbena: 8 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging.
Ubbena ligt in de gemeente Assen in Drenthe, 8 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 11 kilometer, ongeveer 20 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Rhee (2 km), Ter Aard (3 km) en Vries (3 km). Het stroomnet in Ubbena is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Rhee | 2 km | ongeveer 15 min |
| Ter Aard | 3 km | ongeveer 25 min |
| Vries | 3 km | ongeveer 15 min |
| Zeijen | 3 km | ongeveer 20 min |
| Taarlo | 4 km | ongeveer 20 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Ubbena
In Ubbena zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 3 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Ubbena dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Ubbena loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 20 minuten bij je in Ubbena.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Ubbena SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Ubbena (gemeente Assen, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.