Speciaal voor Ter Aard

72% vrijstaand, 0% rijtjeshuizen in Ter Aard.
Ruimte voor een grotere batterij.

In Ter Aard staat 72 procent van de woningen vrij en is maar 0 procent een rijtjeshuis; de ruimere huizen vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Ter Aard
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Ter Aard-weetjes

Wij kennen Ter Aard beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt41woningen in Ter Aard
🔆Zonnepanelen hebt11daken met zonnepanelen in Ter Aard
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.220 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Ter Aard

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Ter Aard staat vooral vrij

72 procent van de woningen in Ter Aard staat vrij en maar 0 procent is een tussen- of hoekwoning (gemeente Assen: 47 procent). Vrijstaande huizen hebben meer dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat vraagt om een grotere batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Assen en de provincie Drenthe, staan hieronder.

0%
tussen- en hoekwoningen
1.370 m³
aardgas per woning per jaar
3.220 kWh
afname per woning per jaar
1.680 kWh
teruglevering per woning per jaar
Woningen

De huizen van Ter Aard

Ter Aard is een klein dorp: 41 woningen, 40 huishoudens en 105 inwoners, gemiddeld 2,5 per huishouden. Van die woningen is 90 procent een koopwoning; in de gemeente Assen is dat 59 procent, in Drenthe 66 procent.

De woningvoorraad is typisch dorps: 72 procent van de woningen staat vrij, nog eens 28 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.

Er is geen recente nieuwbouw (geen van de woningen is jonger dan tien jaar), dus alle huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 456.000, 61 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.

Het verschil tussen woningtypen is groot: een twee-onder-een-kapwoning in Ter Aard neemt gemiddeld 2.430 kWh af, een vrijstaande woning 3.490 kWh, 44 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Ter Aard.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Twee-onder-een-kapwoning2.430 kWh1.480 kWhKNW6€ 537 per jaar
Vrijstaande woning3.490 kWh1.400 kWhKNW6€ 606 per jaar

Afname per woningtype in Ter Aard uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Ter Aard

Aan aardgas verbruikt een woning in Ter Aard 1.370 kubieke meter per jaar, 65 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Assen (830). In 2020 was dat nog 2.083 kubieke meter: 34 procent minder gas per woning in vier jaar.

Het stroomnet in Ter Aard is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Ter Aard een landelijke omgeving.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Ter Aard

Met 72 procent vrijstaande woningen en 0 procent rijwoningen heeft het gemiddelde huis in Ter Aard een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan een 6 kWh-batterij kan bergen; de afname ligt op 3.220 kWh per jaar. Hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.

Het gasverbruik ligt met 1.370 kubieke meter per woning 41 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, maakt het stroomdeel groter en de batterij waardevoller.

Ontwikkeling

Hoe Ter Aard verandert

Het aantal zonnestroominstallaties in Ter Aard is tussen 2020 en 2022 minstens verdubbeld: van 5 naar 11, 120 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 34 procent, van 2.083 naar 1.370 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.

Reeks202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen511
Stroomafname per woning3.807 kWh3.220 kWh
Aardgas per woning2.083 m³1.370 m³

CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

De buurt

Ter Aard naast de buurdorpen

In Ter Aard gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Rhee, Zeijerveld, Ubbena, Zeijen): 1.680 kWh, terwijl Zeijerveld op 3.490 kWh zit.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Ter Aard3.220 kWh1.680 kWhonbekend
Rhee3.620 kWh2.760 kWhonbekend
Zeijerveld4.280 kWh3.490 kWhonbekend
Ubbena3.400 kWh2.850 kWhonbekend
Zeijen3.360 kWh2.160 kWh67 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Stroom en zon

Zo gaat Ter Aard met stroom om

De stroomafname per woning in Ter Aard daalde sinds 2020 van 3.807 kWh naar 3.220 kWh in 2024, 15 procent minder; daarmee zit het dorp 38 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Assen (2.340 kWh).

Van die afname gaat ongeveer de helft weer terug: 1.680 kWh per woning per jaar (Drenthe: 1.272 kWh). Nu wordt die 1.680 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Ter Aard zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.

Binnen de gemeente Assen staat het dorp op plek 5 van 5 in teruglevering per woning.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Ter Aard oplevert

Voor een dorp van 41 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Ter Aard: 3 personen, 3.220 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.680 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 515 in het eerste jaar, gemiddeld € 615 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,4 jaar.

Het gemiddelde is niet jullie huis: met een warmtepomp, een elektrische auto, een ander dak of een 3-fase-aansluiting valt de som anders uit. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.

Vragen over dit dorp
Wat voor huizen staan er in Ter Aard?
Ter Aard telt 41 woningen: 72 procent vrijstaand, 28 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 90 procent is een koopwoning en 0 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Hoeveel gas verbruikt een woning in Ter Aard?
Een woning in Ter Aard verbruikt gemiddeld 1.370 kubieke meter aardgas per jaar, 41 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 2.083 kubieke meter.
Wat bespaart een thuisbatterij in Ter Aard?
Voor het gemiddelde huishouden van Ter Aard (3.220 kWh afname, 1.680 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 615 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,4 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Ter Aard?
De gemiddelde WOZ-waarde in Ter Aard is € 456.000, 61 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Assen (€ 284.000) en 49 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Ter Aard?
Een woning in Ter Aard nam in 2024 gemiddeld 3.220 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.680 kWh terug aan het net. In de gemeente Assen is de afname gemiddeld 2.340 kWh.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Ter Aard: 12 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging.

Ter Aard ligt in de gemeente Assen in Drenthe, 12 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 17 kilometer, ongeveer 25 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Rhee (1 km), Zeijerveen (2 km) en Zeijerveld (2 km). Het stroomnet in Ter Aard is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Rhee1 kmongeveer 15 min
Zeijerveen2 kmongeveer 25 min
Zeijerveld2 kmongeveer 25 min
Ubbena3 kmongeveer 20 min
Zeijen4 kmongeveer 20 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Ter Aard

In Ter Aard zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Ter Aard dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Ter Aard

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Ter Aard loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 25 minuten bij je in Ter Aard.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Ter Aard
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Ter Aard SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Ter Aard (gemeente Assen, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Ter Aard op?