Speciaal voor Taarlo

1.622 m³ gas per woning in Taarlo.
Stap voor stap naar stroom.

Een woning in Taarlo verbruikt 1.622 kubieke meter gas per jaar; elke stap naar stroom maakt een batterij waardevoller. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Taarlo
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Taarlo-weetjes

Wij kennen Taarlo beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt48woningen in Taarlo
🔆Zonnepanelen hebt9daken met zonnepanelen in Taarlo
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.970 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Taarlo

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Taarlo stookt meer gas dan gemiddeld

Een woning in Taarlo verbruikt 1.622 kubieke meter aardgas per jaar, 67 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat nog 1.970 kubieke meter, 18 procent meer. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, verschuift een deel van die rekening naar stroom, en dat deel is met een batterij te sturen. Hieronder de cijfers van het CBS over Taarlo, naast de gemeente Tynaarlo en de provincie Drenthe.

1.622 m³
aardgas per woning per jaar
3.969 kWh
afname per woning per jaar
1.985 kWh
teruglevering per woning per jaar
115
inwoners
Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Taarlo

Het gemiddelde aardgasverbruik in Taarlo is 1.622 kubieke meter per woning per jaar, 67 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.970 kubieke meter: 18 procent minder gas per woning in vier jaar.

Enexis beheert het stroomnet in Taarlo. Het CBS rekent Taarlo tot een landelijke omgeving.

Stroom en zon

Zo gaat Taarlo met stroom om

De stroomafname per woning in Taarlo steeg sinds 2020 van 3.485 kWh naar 3.969 kWh in 2024, 14 procent meer; daarmee zit het dorp 45 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).

Daar staat 1.985 kWh teruglevering per woning tegenover, ongeveer de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Taarlo is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.985 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.

Binnen de gemeente Tynaarlo staat het dorp op plek 9 van 18 in teruglevering per woning.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Taarlo

1.622 kubieke meter gas per woning: in Taarlo zit een groot deel van de energierekening nog in de gasmeter. Wie de komende jaren een (hybride) warmtepomp neemt, ziet dat verbruik naar stroom verhuizen, vooral in de winter en in de avond. Een thuisbatterij die dan al staat, laadt op goedkope uren en voedt de warmtepomp op de dure; nu al vangt hij het zonoverschot van 1.985 kWh per woning voor de avond.

De afname van 3.969 kWh per woning ligt 45 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe; hoe hoger het verbruik, hoe meer avondstroom een batterij kan vervangen.

Ontwikkeling

Hoe Taarlo verandert

Tussen 2018 en 2022 kwamen er in Taarlo 80 procent zonnestroominstallaties bij, van 5 naar 9. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 18 procent, van 1.970 naar 1.622 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.

Reeks2018202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen579
Stroomafname per woning3.485 kWh3.969 kWh
Aardgas per woning1.970 m³1.622 m³

CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Taarlo oplevert

Voor een dorp van 48 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Taarlo: 3 personen, 3.969 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.985 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Uitkomst: een KNW10 (8,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 681 in het eerste jaar en gemiddeld € 815 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 7.021; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 8,6 jaar.

Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Een elektrische auto, een warmtepomp, meer of minder panelen of een 3-fase-aansluiting veranderen de uitkomst; daarom is de echte berekening persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.

Woningen

De huizen van Taarlo

Taarlo is een klein dorp: 48 woningen, 45 huishoudens en 115 inwoners, gemiddeld 2,5 per huishouden. 97 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 77 procent in de gemeente Tynaarlo.

Maar 3 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 510.000 waard (WOZ), 66 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.

De woningvoorraad is typisch dorps: 54 procent van de woningen staat vrij, nog eens 17 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.

Een vrijstaande woning in Taarlo neemt met 4.585 kWh per jaar 113 procent meer af dan een twee-onder-een-kapwoning (2.150 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Appartement2.870 kWh470 kWhKNW10€ 469 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning2.150 kWh1.290 kWhKNW6€ 489 per jaar
Vrijstaande woning4.585 kWh2.063 kWhKNW10€ 874 per jaar

Afname per woningtype in Taarlo uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

De buurt

Taarlo naast de buurdorpen

Met 1.985 kWh teruglevering per woning zit Taarlo tussen de buurdorpen in: Ubbena levert het meest terug (2.850 kWh), Loon het minst (1.720 kWh).

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Taarlo3.969 kWh1.985 kWhonbekend
Oudemolen3.729 kWh1.725 kWhonbekend
Loon3.663 kWh1.720 kWh55 procent
Gasteren3.380 kWh2.070 kWh72 procent
Ubbena3.400 kWh2.850 kWhonbekend

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Vragen over dit dorp
Hoeveel gas verbruikt een woning in Taarlo?
Een woning in Taarlo verbruikt gemiddeld 1.622 kubieke meter aardgas per jaar, 67 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.970 kubieke meter.
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Taarlo?
Een woning in Taarlo nam in 2024 gemiddeld 3.969 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.985 kWh terug aan het net. In de gemeente Tynaarlo is de afname gemiddeld 2.860 kWh.
Wat bespaart een thuisbatterij in Taarlo?
Voor het gemiddelde huishouden van Taarlo (3.969 kWh afname, 1.985 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW10: ongeveer € 815 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,6 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 7.021).
Wat voor huizen staan er in Taarlo?
Taarlo telt 48 woningen: 54 procent vrijstaand, 17 procent twee-onder-een-kap, 9 procent tussen- of hoekwoning, 20 procent appartement. 97 procent is een koopwoning en 3 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Hoeveel stroom levert Taarlo terug aan het net?
Gemiddeld 1.985 kWh per woning per jaar, ongeveer de helft van de 3.969 kWh die een woning in Taarlo afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Taarlo: 7 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging.

Taarlo ligt in de gemeente Tynaarlo in Drenthe, 7 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 10 kilometer, ongeveer 20 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Loon (2 km), Oudemolen (2 km) en Balloërveld (3 km). Het stroomnet in Taarlo is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Loon2 kmongeveer 20 min
Oudemolen2 kmongeveer 15 min
Balloërveld3 kmongeveer 20 min
Gasteren3 kmongeveer 20 min
Ubbena4 kmongeveer 20 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Taarlo

In Taarlo zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 1 club. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Taarlo dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Taarlo

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Taarlo loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

1
stroomstoringen in Taarlo, eind maart 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 20 minuten bij je in Taarlo.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Taarlo
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Taarlo SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Taarlo (gemeente Tynaarlo, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Taarlo op?