1,7 auto's per huishouden in Tynaarlo.
Laad ze op eigen zonnestroom.
Huishoudens in Tynaarlo hebben gemiddeld 1,7 auto's; elke elektrische auto erbij maakt een batterij met slim laden waardevoller. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Tynaarlo beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Tynaarlo rijdt veel auto
Huishoudens in Tynaarlo hebben gemiddeld 1,7 auto's, tegenover 1,3 in Drenthe, verdeeld over 805 huishoudens. Steeds meer van die auto's laden thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief. Hieronder de cijfers van het CBS over Tynaarlo, naast de gemeente Tynaarlo en de provincie Drenthe.
Gas, auto's en het net in Tynaarlo
Het gemiddelde aardgasverbruik in Tynaarlo is 1.200 kubieke meter per woning per jaar, 24 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.700 kubieke meter: 29 procent minder gas per woning in vier jaar. 9 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 3 procent is helemaal aardgasvrij. Elke woning die van het gas af gaat, verschuift verbruik naar stroom, en juist dat winterverbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.
Met 1,7 auto's per huishouden staan er in Tynaarlo meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Tynaarlo. Het CBS rekent Tynaarlo tot een landelijke omgeving.
Zo gaat Tynaarlo met stroom om
De stroomafname per woning in Tynaarlo daalde sinds 2020 van 3.300 kWh naar 3.140 kWh in 2024, 5 procent minder; daarmee zit het dorp 15 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Daar staat 1.740 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Tynaarlo is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.740 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
De zonnestroom in Tynaarlo is jong: in 2018 stonden er 125 installaties, in 2022 329, ruim een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 64 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 60 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Tynaarlo heeft 66 procent zonnepanelen, 14 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 329 installaties met samen 1.487 kWp, gemiddeld 4,5 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Tynaarlo staat het dorp op plek 6 van 13 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 11 van 18 in teruglevering per woning.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Tynaarlo
Met 1,7 auto's per huishouden wordt in Tynaarlo veel gereden, en elke auto die elektrisch wordt, voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe aan de 3.140 kWh die een woning hier nu afneemt. Een thuisbatterij en een slimme laadpaal horen dan bij elkaar: overdag de auto en de batterij op eigen zon, 's nachts bijladen in de goedkoopste uren van een dynamisch contract, en 's avonds het huis uit de batterij.
Daar komt bij dat 66 procent van de woningen in Tynaarlo al zonnepanelen heeft, tegenover 52 procent gemiddeld in Drenthe. Voor die huizen is de batterij de tweede stap: het middagoverschot vasthouden in plaats van terugleveren.
Hoe Tynaarlo verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Tynaarlo is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 125 naar 329, 163 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 29 procent, van 1.700 naar 1.200 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 125 | 205 | 329 | |
| Stroomafname per woning | 3.300 kWh | 3.140 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.700 m³ | 1.200 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Tynaarlo naast de buurdorpen
Met 1.740 kWh teruglevering per woning zit Tynaarlo tussen de buurdorpen in: De Punt levert het meest terug (2.168 kWh), Zeegse het minst (1.303 kWh). In aandeel zonnedaken (66 procent) zit Tynaarlo tussen Vries (70 procent) en Yde (60 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Tynaarlo | 3.140 kWh | 1.740 kWh | 66 procent |
| Zeegse | 3.269 kWh | 1.303 kWh | 62 procent |
| Vries | 2.620 kWh | 1.600 kWh | 70 procent |
| Oudemolen | 3.729 kWh | 1.725 kWh | onbekend |
| De Punt | 3.774 kWh | 2.168 kWh | onbekend |
| Yde | 2.884 kWh | 1.331 kWh | 60 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
De huizen van Tynaarlo
Tynaarlo telt 753 woningen en 805 huishoudens, met 1.920 inwoners (gemiddeld 2,3 personen per huishouden). 82 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 77 procent in de gemeente Tynaarlo.
De woningvoorraad is typisch dorps: 52 procent van de woningen staat vrij, nog eens 25 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Maar 2 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 394.000 waard (WOZ), 28 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Een vrijstaande woning in Tynaarlo neemt met 3.730 kWh per jaar 96 procent meer af dan een tussenwoning (1.900 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 3.160 kWh | 810 kWh | KNW6 | € 513 per jaar |
| Tussenwoning | 1.900 kWh | 880 kWh | KNW6 | € 380 per jaar |
| Hoekwoning | 2.210 kWh | 930 kWh | KNW6 | € 423 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.720 kWh | 1.380 kWh | KNW6 | € 554 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.730 kWh | 1.740 kWh | KNW6 | € 622 per jaar |
Afname per woningtype in Tynaarlo uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat een thuisbatterij in Tynaarlo oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Tynaarlo: 2 personen, 3.140 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.740 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 516 in het eerste jaar en gemiddeld € 615 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 9,4 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,7 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Tynaarlo?
- Huishoudens in Tynaarlo hebben gemiddeld 1,7 auto's (Drenthe: 1,3), bij 805 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Hoeveel huizen in Tynaarlo hebben zonnepanelen?
- 66 procent van de woningen in Tynaarlo had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 329 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Tynaarlo?
- Voor het gemiddelde huishouden van Tynaarlo (3.140 kWh afname, 1.740 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 615 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,4 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Tynaarlo?
- Een woning in Tynaarlo verbruikt gemiddeld 1.200 kubieke meter aardgas per jaar, 24 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.700 kubieke meter. 3 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Wat voor huizen staan er in Tynaarlo?
- Tynaarlo telt 753 woningen: 52 procent vrijstaand, 25 procent twee-onder-een-kap, 18 procent tussen- of hoekwoning, 5 procent appartement. 82 procent is een koopwoning en 2 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Tynaarlo?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Tynaarlo is € 394.000, 4 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Tynaarlo (€ 410.000) en 28 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Tynaarlo: 5 kilometer ten westen van onze vestiging.
Tynaarlo ligt in de gemeente Tynaarlo in Drenthe, 5 kilometer ten westen van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 5 kilometer, ongeveer 10 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Zeegse (2 km), Oudemolen (3 km) en Vries (3 km). Het stroomnet in Tynaarlo is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Zeegse | 2 km | ongeveer 15 min |
| Oudemolen | 3 km | ongeveer 15 min |
| Vries | 3 km | ongeveer 15 min |
| De Punt | 4 km | ongeveer 10 min |
| Yde | 4 km | ongeveer 15 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Tynaarlo
In Tynaarlo doet 1 club mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 3 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Tynaarlo dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Tynaarlo loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 10 minuten bij je in Tynaarlo.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Tynaarlo SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Tynaarlo (gemeente Tynaarlo, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.