77% vrijstaand, 0% rijtjeshuizen in Zeegse.
Ruimte voor een grotere batterij.
In Zeegse staat 77 procent van de woningen vrij en is maar 0 procent een rijtjeshuis; de ruimere huizen vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Zeegse beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Zeegse staat vooral vrij
77 procent van de woningen in Zeegse staat vrij en maar 0 procent is een tussen- of hoekwoning (gemeente Tynaarlo: 30 procent). Vrijstaande huizen hebben meer dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat vraagt om een grotere batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Tynaarlo en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Zeegse
Zeegse is een klein dorp: 198 woningen, 195 huishoudens en 410 inwoners, gemiddeld 2,1 per huishouden. 89 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 77 procent in de gemeente Tynaarlo.
De woningvoorraad is typisch dorps: 77 procent van de woningen staat vrij, nog eens 17 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Maar 3 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 437.000 waard (WOZ), 42 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Een appartement in Zeegse neemt met 3.908 kWh per jaar 66 procent meer af dan een twee-onder-een-kapwoning (2.360 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 3.908 kWh | 831 kWh | KNW10 | € 646 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.360 kWh | 1.120 kWh | KNW6 | € 478 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.552 kWh | 1.291 kWh | KNW6 | € 597 per jaar |
Afname per woningtype in Zeegse uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Zeegse
Met 77 procent vrijstaande woningen en 0 procent rijwoningen heeft het gemiddelde huis in Zeegse een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan een 6 kWh-batterij kan bergen; de afname ligt op 3.269 kWh per jaar. Hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.
89 procent van de woningen is een koopwoning (Drenthe: 66 procent), en eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij.
Hoe Zeegse verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Zeegse is tussen 2018 en 2022 minstens verdrievoudigd: van 20 naar 75, 275 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 1.665 naar 1.124 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Zeegse stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 20 | 43 | 75 | |
| Stroomafname per woning | 3.085 kWh | 3.269 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.665 m³ | 1.124 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Wat een thuisbatterij in Zeegse oplevert
Voor een dorp van 198 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Zeegse: 2 personen, 3.269 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.303 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 483 in het eerste jaar, gemiddeld € 583 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,9 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,5 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Zo gaat Zeegse met stroom om
De stroomafname per woning in Zeegse steeg sinds 2020 van 3.085 kWh naar 3.269 kWh in 2024, 6 procent meer; daarmee zit het dorp 20 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Tegenover die afname staat 1.303 kWh teruglevering per woning, ongeveer een derde van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.303 kWh uit de rekening van Zeegse.
De zonnestroom in Zeegse is jong: in 2018 stonden er 20 installaties, in 2022 75, meer dan een verdrievoudiging in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 115 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 74 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Zeegse heeft 62 procent zonnepanelen, 10 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 75 installaties met samen 387 kWp, gemiddeld 5,2 kWp per dak, omgerekend ongeveer 13 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Tynaarlo staat het dorp op plek 10 van 13 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 18 van 18 in teruglevering per woning.
Gas, auto's en het net in Zeegse
Het gemiddelde aardgasverbruik in Zeegse is 1.124 kubieke meter per woning per jaar, 16 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.665 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar. 15 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij; in Drenthe is 11 procent elektrisch verwarmd. Die huizen verbruiken de meeste stroom in de winter, en dan loont een grotere batterij die op een dynamisch contract goedkoop laadt.
Met 1,5 auto's per huishouden staan er in Zeegse meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Zeegse is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Zeegse een landelijke omgeving.
Zeegse naast de buurdorpen
In Zeegse gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Schipborg, Oudemolen, Tynaarlo, Taarlo, Gasteren): 1.303 kWh, terwijl Gasteren op 2.070 kWh zit. Het aandeel zonnedaken is hier met 62 procent het laagst van de buurt; Schipborg zit op 73 procent.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Zeegse | 3.269 kWh | 1.303 kWh | 62 procent |
| Schipborg | 3.110 kWh | 2.060 kWh | 73 procent |
| Oudemolen | 3.729 kWh | 1.725 kWh | onbekend |
| Tynaarlo | 3.140 kWh | 1.740 kWh | 66 procent |
| Taarlo | 3.969 kWh | 1.985 kWh | onbekend |
| Gasteren | 3.380 kWh | 2.070 kWh | 72 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
- Wat voor huizen staan er in Zeegse?
- Zeegse telt 198 woningen: 77 procent vrijstaand, 17 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 6 procent appartement. 89 procent is een koopwoning en 3 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Zeegse?
- Voor het gemiddelde huishouden van Zeegse (3.269 kWh afname, 1.303 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 583 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,9 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Zeegse?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Zeegse is € 437.000, 7 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Tynaarlo (€ 410.000) en 42 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Hoeveel huizen in Zeegse hebben zonnepanelen?
- 62 procent van de woningen in Zeegse had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 75 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Zeegse?
- Huishoudens in Zeegse hebben gemiddeld 1,5 auto's (Drenthe: 1,3), bij 195 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Zeegse: 4 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging.
Zeegse ligt in de gemeente Tynaarlo in Drenthe, 4 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 7 kilometer, ongeveer 15 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Oudemolen (2 km), Schipborg (2 km) en Tynaarlo (2 km). Het stroomnet in Zeegse is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Oudemolen | 2 km | ongeveer 15 min |
| Schipborg | 2 km | ongeveer 10 min |
| Tynaarlo | 2 km | ongeveer 10 min |
| Gasteren | 4 km | ongeveer 20 min |
| Taarlo | 4 km | ongeveer 20 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Zeegse
In Zeegse zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Zeegse dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Zeegse loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 15 minuten bij je in Zeegse.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Zeegse SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Zeegse (gemeente Tynaarlo, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.