1.469 m³ gas per woning in De Punt.
Stap voor stap naar stroom.
Een woning in De Punt verbruikt 1.469 kubieke meter gas per jaar; elke stap naar stroom maakt een batterij waardevoller. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen De Punt beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
De Punt stookt meer gas dan gemiddeld
Een woning in De Punt verbruikt 1.469 kubieke meter aardgas per jaar, 52 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat nog 1.962 kubieke meter, 25 procent meer. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, verschuift een deel van die rekening naar stroom, en dat deel is met een batterij te sturen. Hieronder de cijfers van het CBS over De Punt, naast de gemeente Tynaarlo en de provincie Drenthe.
Gas, auto's en het net in De Punt
Het gemiddelde aardgasverbruik in De Punt is 1.469 kubieke meter per woning per jaar, 52 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.962 kubieke meter: 25 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (3.715 kWh) vrijwel gelijk gebleven.
Met 1,6 auto's per huishouden staan er in De Punt meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in De Punt. Het CBS rekent De Punt tot een landelijke omgeving.
De huizen van De Punt
De Punt is een klein dorp: 97 woningen, 95 huishoudens en 225 inwoners, gemiddeld 2,5 per huishouden. 89 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 77 procent in de gemeente Tynaarlo.
De woningvoorraad is typisch dorps: 85 procent van de woningen staat vrij, nog eens 9 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
Er is geen recente nieuwbouw (geen van de woningen is jonger dan tien jaar), dus alle huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. Een huis is hier gemiddeld € 480.000 waard (WOZ), 56 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Het verschil tussen woningtypen is hier beperkt: een twee-onder-een-kapwoning in De Punt neemt gemiddeld 3.060 kWh af, een vrijstaande woning 3.909 kWh. De tabel hieronder geeft per type de uitkomst van onze berekening.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Twee-onder-een-kapwoning | 3.060 kWh | 930 kWh | KNW6 | € 516 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.909 kWh | 1.752 kWh | KNW10 | € 771 per jaar |
Afname per woningtype in De Punt uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in De Punt
1.469 kubieke meter gas per woning: in De Punt zit een groot deel van de energierekening nog in de gasmeter. Wie de komende jaren een (hybride) warmtepomp neemt, ziet dat verbruik naar stroom verhuizen, vooral in de winter en in de avond. Een thuisbatterij die dan al staat, laadt op goedkope uren en voedt de warmtepomp op de dure; nu al vangt hij het zonoverschot van 2.168 kWh per woning voor de avond.
Rijwoningen zijn hier de uitzondering: 0 procent tegenover 30 procent in de gemeente Tynaarlo. De ruimere huizen hebben meer dak en meer verbruik, en dus ruimte voor een groter pakket.
Hoe De Punt verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in De Punt is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 13 naar 29, 123 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 25 procent, van 1.962 naar 1.469 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in De Punt stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 13 | 20 | 29 | |
| Stroomafname per woning | 3.715 kWh | 3.774 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.962 m³ | 1.469 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Zo gaat De Punt met stroom om
Een woning in De Punt nam in 2024 gemiddeld 3.774 kWh stroom van het net af, 38 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh); de gemeente Tynaarlo zit op 2.860 kWh.
Daar staat 2.168 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor De Punt is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 2.168 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
Binnen de gemeente Tynaarlo staat het dorp op plek 7 van 18 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in De Punt oplevert
Voor een dorp van 97 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van De Punt: 3 personen, 3.774 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.168 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW10 (8,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 686 in het eerste jaar en gemiddeld € 815 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 7.021; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 8,6 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,6 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
De Punt naast de buurdorpen
Van De Punt en de omliggende dorpen Yde, Eelde, Tynaarlo levert De Punt per woning het meest terug: 2.168 kWh, tegen 1.740 kWh in Tynaarlo en 1.331 kWh in Yde.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| De Punt | 3.774 kWh | 2.168 kWh | onbekend |
| Yde | 2.884 kWh | 1.331 kWh | 60 procent |
| Eelde | 2.480 kWh | 1.440 kWh | 63 procent |
| Tynaarlo | 3.140 kWh | 1.740 kWh | 66 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in De Punt?
- Een woning in De Punt verbruikt gemiddeld 1.469 kubieke meter aardgas per jaar, 52 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.962 kubieke meter.
- Wat voor huizen staan er in De Punt?
- De Punt telt 97 woningen: 85 procent vrijstaand, 9 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 6 procent appartement. 89 procent is een koopwoning en 0 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in De Punt?
- Voor het gemiddelde huishouden van De Punt (3.774 kWh afname, 2.168 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW10: ongeveer € 815 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,6 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 7.021).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in De Punt?
- Een woning in De Punt nam in 2024 gemiddeld 3.774 kWh stroom af en leverde gemiddeld 2.168 kWh terug aan het net. In de gemeente Tynaarlo is de afname gemiddeld 2.860 kWh.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in De Punt?
- De gemiddelde WOZ-waarde in De Punt is € 480.000, 17 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Tynaarlo (€ 410.000) en 56 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
De Punt: 5 kilometer ten noordwesten van onze vestiging.
De Punt ligt in de gemeente Tynaarlo in Drenthe, 5 kilometer ten noordwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 6 kilometer, ongeveer 10 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Yde (2 km), Eelde (3 km) en Glimmen (3 km). Het stroomnet in De Punt is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Yde | 2 km | ongeveer 15 min |
| Eelde | 3 km | ongeveer 20 min |
| Glimmen | 3 km | ongeveer 15 min |
| Noordlaren | 4 km | ongeveer 10 min |
| Tynaarlo | 4 km | ongeveer 10 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond De Punt
In De Punt zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 6 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in De Punt dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In De Punt loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 10 minuten bij je in De Punt.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in De Punt SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in De Punt (gemeente Tynaarlo, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.