Speciaal voor Stieltjeskanaal

96% van Stieltjeskanaal woont in een koophuis.
Eigen dak, eigen stroom.

96 procent van de woningen in Stieltjeskanaal is een koopwoning; eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Stieltjeskanaal
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Stieltjeskanaal-weetjes

Wij kennen Stieltjeskanaal beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt95woningen in Stieltjeskanaal
🔆Zonnepanelen hebt30daken met zonnepanelen in Stieltjeskanaal
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.770 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Stieltjeskanaal

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Stieltjeskanaal is een dorp van eigenaren

96 procent van de woningen in Stieltjeskanaal is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 69 procent in de gemeente Coevorden. Eigenaren beslissen zelf over dak en meterkast, en daar begint elke thuisbatterij. Hieronder de cijfers van het CBS over Stieltjeskanaal, naast de gemeente Coevorden en de provincie Drenthe.

96%
koopwoningen
83%
vrijstaande woningen
95
woningen
1.852 kWh
teruglevering per woning per jaar
Woningen

De huizen van Stieltjeskanaal

Stieltjeskanaal is een klein dorp: 95 woningen, 100 huishoudens en 235 inwoners, gemiddeld 2,4 per huishouden. Van die woningen is 96 procent een koopwoning; in de gemeente Coevorden is dat 69 procent, in Drenthe 66 procent.

De woningvoorraad is typisch dorps: 83 procent van de woningen staat vrij, nog eens 13 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.

Er is nauwelijks recente nieuwbouw (3 procent van de woningen is jonger dan tien jaar), dus de meeste huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. Een huis is hier gemiddeld € 420.000 waard (WOZ), 37 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.

Het verschil tussen woningtypen is groot: een twee-onder-een-kapwoning in Stieltjeskanaal neemt gemiddeld 2.670 kWh af, een vrijstaande woning 3.860 kWh, 45 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Stieltjeskanaal.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Twee-onder-een-kapwoning2.670 kWh690 kWhKNW10€ 455 per jaar
Vrijstaande woning3.860 kWh1.459 kWhKNW6€ 594 per jaar

Afname per woningtype in Stieltjeskanaal uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Stieltjeskanaal

In Stieltjeskanaal is 96 procent van de woningen een koopwoning, dus vrijwel elk huis kan zelf beslissen over panelen en een batterij. Dat is terug te zien in de cijfers: 1.852 kWh teruglevering per woning op 3.765 kWh afname. Voor een eigenaar is de rekensom simpel: de batterij houdt het middagoverschot thuis voor de avond en gaat mee zolang het huis van jullie is.

Verder staat 83 procent van de woningen in Stieltjeskanaal vrij (Drenthe: 29 procent): grote daken, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting, waar een groter pakket van 10 tot 16 kWh op zijn plaats is.

Ontwikkeling

Hoe Stieltjeskanaal verandert

Het aantal zonnestroominstallaties in Stieltjeskanaal is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 15 naar 30, 100 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 1.832 naar 1.244 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Stieltjeskanaal stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.

Reeks2018202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen152530
Stroomafname per woning4.020 kWh3.765 kWh
Aardgas per woning1.832 m³1.244 m³

CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Stieltjeskanaal

Aan aardgas verbruikt een woning in Stieltjeskanaal 1.244 kubieke meter per jaar, 23 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Coevorden (1.010). In 2020 was dat nog 1.832 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar.

Huishoudens in Stieltjeskanaal hebben gemiddeld 1,4 auto's (Drenthe: 1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.

Het stroomnet in Stieltjeskanaal is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Stieltjeskanaal een landelijke omgeving.

De buurt

Stieltjeskanaal naast de buurdorpen

Met 1.852 kWh teruglevering per woning zit Stieltjeskanaal tussen de buurdorpen in: Holsloot levert het meest terug (2.216 kWh), Zandpol het minst (1.160 kWh).

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Stieltjeskanaal3.765 kWh1.852 kWhonbekend
Dalerveen3.869 kWh2.198 kWh62 procent
Zandpol3.060 kWh1.160 kWh64 procent
Coevorden2.580 kWh1.180 kWh55 procent
Holsloot4.851 kWh2.216 kWhonbekend
Dalen3.240 kWh1.763 kWh60 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Stieltjeskanaal oplevert

Voor een dorp van 95 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Stieltjeskanaal: 2 personen, 3.765 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.852 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Het model komt uit op een KNW10 (8,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 649 in het eerste jaar, gemiddeld € 776 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 7.021 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,0 jaar.

Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,4 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.

Stroom en zon

Zo gaat Stieltjeskanaal met stroom om

De stroomafname per woning in Stieltjeskanaal daalde sinds 2020 van 4.020 kWh naar 3.765 kWh in 2024, 6 procent minder; daarmee zit het dorp 38 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).

Tegenover die afname staat 1.852 kWh teruglevering per woning, ongeveer de helft van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.852 kWh uit de rekening van Stieltjeskanaal.

Binnen de gemeente Coevorden staat het dorp op plek 10 van 24 in teruglevering per woning.

Vragen over dit dorp
Wat voor huizen staan er in Stieltjeskanaal?
Stieltjeskanaal telt 95 woningen: 83 procent vrijstaand, 13 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 4 procent appartement. 96 procent is een koopwoning en 3 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Wat bespaart een thuisbatterij in Stieltjeskanaal?
Voor het gemiddelde huishouden van Stieltjeskanaal (3.765 kWh afname, 1.852 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW10: ongeveer € 776 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,0 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 7.021).
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Stieltjeskanaal?
Een woning in Stieltjeskanaal nam in 2024 gemiddeld 3.765 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.852 kWh terug aan het net. In de gemeente Coevorden is de afname gemiddeld 2.960 kWh.
Hoeveel gas verbruikt een woning in Stieltjeskanaal?
Een woning in Stieltjeskanaal verbruikt gemiddeld 1.244 kubieke meter aardgas per jaar, 28 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.832 kubieke meter.
Hoeveel stroom levert Stieltjeskanaal terug aan het net?
Gemiddeld 1.852 kWh per woning per jaar, ongeveer de helft van de 3.765 kWh die een woning in Stieltjeskanaal afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Stieltjeskanaal: 47 kilometer ten zuiden van onze vestiging.

Stieltjeskanaal ligt in de gemeente Coevorden in Drenthe, 47 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 55 kilometer, ongeveer 50 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Dalerveen (2 km), Zandpol (4 km) en Coevorden (5 km). Het stroomnet in Stieltjeskanaal is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Dalerveen2 kmongeveer 50 min
Zandpol4 kmongeveer 50 min
Coevorden5 kmongeveer 55 min
Dalen5 kmongeveer 50 min
Holsloot5 kmongeveer 45 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Stieltjeskanaal

In Stieltjeskanaal zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 10 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Stieltjeskanaal dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Stieltjeskanaal

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Stieltjeskanaal loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 50 minuten bij je in Stieltjeskanaal.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Stieltjeskanaal
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Stieltjeskanaal SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Stieltjeskanaal (gemeente Coevorden, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Stieltjeskanaal op?