46% van de 6.999 woningen in Coevorden staat in een rij.
Compacte batterij, 1-fase.
46 procent van de 6.999 woningen in Coevorden is een tussen- of hoekwoning; daar past een compacte batterij van 6 kWh op een 1-fase-aansluiting. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Coevorden beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Coevorden: 6.999 woningen, vooral in rijen
Coevorden telt 6.999 woningen en 46 procent daarvan is een tussen- of hoekwoning (gemeente Coevorden: 28 procent). Een tussenwoning neemt hier gemiddeld 2.320 kWh per jaar af. Bij zoveel vergelijkbare huizen is de rekensom voor de batterij ook vergelijkbaar: een compact pakket op een 1-fase-aansluiting. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Coevorden en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Coevorden
In Coevorden staan 6.999 woningen, verdeeld over 6.700 huishoudens met samen 14.590 inwoners (2,1 per huishouden). Van die woningen is 59 procent een koopwoning; in de gemeente Coevorden is dat 69 procent, in Drenthe 66 procent.
Rijwoningen bepalen het beeld: 46 procent van de woningen is een tussen- of hoekwoning, 14 procent staat vrij. Een compacte batterij van 6 tot 10 kWh op een 1-fase-aansluiting is bij een rijwoning meestal de passende maat.
Van de woningen is 7 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. Een huis is hier gemiddeld € 238.000 waard (WOZ), 22 procent lager dan het gemiddelde van Drenthe.
Een vrijstaande woning in Coevorden neemt met 3.970 kWh per jaar 145 procent meer af dan een appartement (1.620 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.620 kWh | 280 kWh | KNW6 | € 265 per jaar |
| Tussenwoning | 2.320 kWh | 870 kWh | KNW6 | € 426 per jaar |
| Hoekwoning | 2.600 kWh | 970 kWh | KNW6 | € 476 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.990 kWh | 1.350 kWh | KNW6 | € 573 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.970 kWh | 2.040 kWh | KNW10 | € 821 per jaar |
Afname per woningtype in Coevorden uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Coevorden
In een plaats met 6.999 woningen waarvan 46 procent in een rij, hoort de meeste stroom bij een dak van acht tot twaalf panelen en een afname van 2.320 kWh per jaar. Een batterij van 6 kWh past daar in de meterkast en vangt het middagoverschot van zo'n dak precies op voor de avond. Een groter pakket blijft hier meestal halfvol.
22 procent van de woningen in Coevorden is een appartement (gemeente Coevorden: 14 procent). Een batterij hoort bij een eigen dak en meterkast, dus het verhaal gaat hier over de eengezinswoningen.
Hoe Coevorden verandert
Tussen 2018 en 2022 kwamen er in Coevorden 72 procent zonnestroominstallaties bij, van 1.647 naar 2.832. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 31 procent, van 1.240 naar 860 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 1.647 | 2.195 | 2.832 | |
| Stroomafname per woning | 2.680 kWh | 2.580 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.240 m³ | 860 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Coevorden naast de buurdorpen
In Coevorden gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Dalen, Stieltjeskanaal, Dalerveen, Dalerpeel, Wachtum): 1.180 kWh, terwijl Wachtum op 2.252 kWh zit. In aandeel zonnedaken (55 procent) zit Coevorden tussen Dalerveen (62 procent) en Wachtum (53 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Coevorden | 2.580 kWh | 1.180 kWh | 55 procent |
| Dalen | 3.240 kWh | 1.763 kWh | 60 procent |
| Stieltjeskanaal | 3.765 kWh | 1.852 kWh | onbekend |
| Dalerveen | 3.869 kWh | 2.198 kWh | 62 procent |
| Dalerpeel | 3.163 kWh | 1.687 kWh | 56 procent |
| Wachtum | 4.146 kWh | 2.252 kWh | 53 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Gas, auto's en het net in Coevorden
Aan aardgas verbruikt een woning in Coevorden 860 kubieke meter per jaar, 15 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Coevorden (1.010). In 2020 was dat nog 1.240 kubieke meter: 31 procent minder gas per woning in vier jaar. 12 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 6 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Huishoudens in Coevorden hebben gemiddeld 1,1 auto's, minder dan gemiddeld in Drenthe (1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Coevorden is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Coevorden een weinig stedelijke omgeving.
Zo gaat Coevorden met stroom om
De stroomafname per woning in Coevorden daalde sinds 2020 van 2.680 kWh naar 2.580 kWh in 2024, 4 procent minder; daarmee zit het dorp 13 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Coevorden (2.960 kWh).
Tegenover die afname staat 1.180 kWh teruglevering per woning, ruim een derde van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.180 kWh uit de rekening van Coevorden.
Het gaat hard: van 1.647 installaties in 2018 naar 2.832 in 2022, een groei van 72 procent. Tussen 2018 en 2020 kwam er 33 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 29 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Coevorden heeft 55 procent zonnepanelen, 3 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 2.832 installaties met samen 9.488 kWp, gemiddeld 3,4 kWp per dak, omgerekend ongeveer 8 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Coevorden staat het dorp gedeeld op plek 10 van 16 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 24 van 24 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in Coevorden oplevert
Voor de 6.999 woningen van Coevorden rekent ons adviesmodel met het gemiddelde huishouden: 2 personen, 2.580 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.180 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 428 in het eerste jaar, gemiddeld € 514 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 11,2 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Voor de 12 procent elektrisch verwarmde woningen ligt het winterverbruik hoger, en dan weegt een grotere batterij op een dynamisch contract zwaarder. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
- Wat voor huizen staan er in Coevorden?
- Coevorden telt 6.999 woningen: 14 procent vrijstaand, 18 procent twee-onder-een-kap, 46 procent tussen- of hoekwoning, 22 procent appartement. 59 procent is een koopwoning en 7 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Coevorden?
- Voor het gemiddelde huishouden van Coevorden (2.580 kWh afname, 1.180 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 514 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 11,2 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Coevorden?
- Huishoudens in Coevorden hebben gemiddeld 1,1 auto's (Drenthe: 1,3), bij 6.700 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Coevorden?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Coevorden is € 238.000, 20 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Coevorden (€ 297.000) en 22 procent lager dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Coevorden?
- Een woning in Coevorden verbruikt gemiddeld 860 kubieke meter aardgas per jaar, 11 procent lager dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.240 kubieke meter. 6 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Hoeveel huizen in Coevorden hebben zonnepanelen?
- 55 procent van de woningen in Coevorden had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 2.832 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Coevorden: 48 kilometer ten zuiden van onze vestiging.
Coevorden ligt in de gemeente Coevorden in Drenthe, 48 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 59 kilometer, ongeveer 55 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Dalen (4 km), Stieltjeskanaal (5 km) en Dalerpeel (6 km). Het stroomnet in Coevorden is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Dalen | 4 km | ongeveer 50 min |
| Stieltjeskanaal | 5 km | ongeveer 50 min |
| Dalerpeel | 6 km | ongeveer 55 min |
| Dalerveen | 6 km | ongeveer 50 min |
| Wachtum | 7 km | ongeveer 45 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Coevorden
In Coevorden doen 6 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 4 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Coevorden dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Coevorden loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 55 minuten bij je in Coevorden.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Coevorden SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Coevorden (gemeente Coevorden, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.