0% rijtjeshuizen in Oranje.
Ruimte voor een grotere batterij.
Geen van de woningen in Oranje is een rijtjeshuis (0 procent); de ruimere huizen hier vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Oranje beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Oranje heeft geen rijtjeshuizen
Geen van de woningen in Oranje is een tussen- of hoekwoning (0 procent), tegenover 25 procent in de gemeente Midden-Drenthe; de twee-onder-een-kapwoning voert hier de boventoon. Ruimere huizen betekenen meer dak, meer verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting. Hieronder de cijfers van het CBS over Oranje, naast de gemeente Midden-Drenthe en de provincie Drenthe.
De huizen van Oranje
Oranje is een klein dorp: 48 woningen, 45 huishoudens en 110 inwoners, gemiddeld 2,3 per huishouden. 71 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 71 procent in de gemeente Midden-Drenthe.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 92 procent van de voorraad, tegenover 0 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.
Geen van de woningen is jonger dan tien jaar; bij elke installatie hier kijkt de schouw dus naar een bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 262.000, 20 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente.
Een vrijstaande woning in Oranje neemt met 3.980 kWh per jaar 42 procent meer af dan een twee-onder-een-kapwoning (2.800 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.800 kWh | 760 kWh | KNW6 | € 473 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.980 kWh | 1.040 kWh | KNW10 | € 675 per jaar |
Afname per woningtype in Oranje uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Zo gaat Oranje met stroom om
Een woning in Oranje nam in 2024 gemiddeld 3.430 kWh stroom van het net af, 25 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh); de gemeente Midden-Drenthe zit op 2.940 kWh.
Tegenover die afname staat 1.040 kWh teruglevering per woning, ongeveer een derde van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.040 kWh uit de rekening van Oranje.
Binnen de gemeente Midden-Drenthe staat het dorp op plek 22 van 22 in teruglevering per woning.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Oranje
Zonder rijwoningen (0 procent) bestaat Oranje vooral uit ruimere huizen met een afname van gemiddeld 3.430 kWh per jaar en een groter dak. Zo'n dak levert op een zonnige middag meer terug dan een 6 kWh-batterij kan bergen; hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting ook als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.
De teruglevering is met 1.040 kWh per woning bescheiden naast 3.430 kWh afname; de winst van een batterij zit hier dus vooral in goedkoop inkopen op een dynamisch contract.
Hoe Oranje verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Oranje is tussen 2018 en 2022 minstens verdrievoudigd: van 3 naar 12, 300 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 1.590 naar 1.080 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Oranje stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 3 | 8 | 12 | |
| Stroomafname per woning | 3.380 kWh | 3.430 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.590 m³ | 1.080 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Oranje naast de buurdorpen
In Oranje gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Hijken, Smilde, Hoogersmilde, Hooghalen): 1.040 kWh, terwijl Hooghalen op 2.000 kWh zit.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Oranje | 3.430 kWh | 1.040 kWh | onbekend |
| Hijken | 3.632 kWh | 1.817 kWh | 57 procent |
| Smilde | 2.690 kWh | 1.290 kWh | 60 procent |
| Hoogersmilde | 3.040 kWh | 1.480 kWh | 57 procent |
| Hooghalen | 3.500 kWh | 2.000 kWh | 62 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Gas, auto's en het net in Oranje
Het gemiddelde aardgasverbruik in Oranje is 1.080 kubieke meter per woning per jaar, 11 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.590 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (3.380 kWh) vrijwel gelijk gebleven.
Het stroomnet in Oranje is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Oranje een landelijke omgeving.
Wat een thuisbatterij in Oranje oplevert
Voor een dorp van 48 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Oranje: 2 personen, 3.430 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.040 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 462 in het eerste jaar, gemiddeld € 564 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 10,3 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis: met een warmtepomp, een elektrische auto, een ander dak of een 3-fase-aansluiting valt de som anders uit. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
- Wat voor huizen staan er in Oranje?
- Oranje telt 48 woningen: 38 procent vrijstaand, 54 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 8 procent appartement. 71 procent is een koopwoning en 0 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel stroom levert Oranje terug aan het net?
- Gemiddeld 1.040 kWh per woning per jaar, ongeveer een derde van de 3.430 kWh die een woning in Oranje afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Oranje?
- Voor het gemiddelde huishouden van Oranje (3.430 kWh afname, 1.040 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 564 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,3 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Oranje?
- Een woning in Oranje nam in 2024 gemiddeld 3.430 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.040 kWh terug aan het net. In de gemeente Midden-Drenthe is de afname gemiddeld 2.940 kWh.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Oranje?
- Een woning in Oranje verbruikt gemiddeld 1.080 kubieke meter aardgas per jaar, 11 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.590 kubieke meter.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Oranje: 25 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging.
Oranje ligt in de gemeente Midden-Drenthe in Drenthe, 25 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 33 kilometer, ongeveer 40 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Hijken (3 km), Smilde (3 km) en Hoogersmilde (4 km). Het stroomnet in Oranje is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Hijken | 3 km | ongeveer 35 min |
| Smilde | 3 km | ongeveer 30 min |
| Hoogersmilde | 4 km | ongeveer 40 min |
| Hoogersmilde | 5 km | ongeveer 40 min |
| Hooghalen | 6 km | ongeveer 30 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Oranje
In Oranje zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 5 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Oranje dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Oranje loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 40 minuten bij je in Oranje.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Oranje SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Oranje (gemeente Midden-Drenthe, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.