Speciaal voor Hooghalen

3.500 kWh stroom per woning in Hooghalen, 3.300 kWh in 2020.
Koop 'm in als hij goedkoop is.

Een woning in Hooghalen neemt gemiddeld 3.500 kWh per jaar af, 6 procent meer dan in 2020; een batterij verschuift dat verbruik naar de goedkope uren. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Hooghalen
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Hooghalen-weetjes

Wij kennen Hooghalen beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt582woningen in Hooghalen
🔆Zonnepanelen hebt254daken met zonnepanelen in Hooghalen
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.500 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Hooghalen

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Hooghalen verbruikt veel stroom, en steeds meer

Een woning in Hooghalen nam in 2024 gemiddeld 3.500 kWh stroom af; in 2020 was dat 3.300 kWh, dus 6 procent meer in vier jaar. Het gemiddelde van Drenthe ligt op 2.735 kWh. Hoe hoger het verbruik, hoe meer avondstroom tegen het volle tarief, en hoe meer een batterij daarvan vervangt. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Midden-Drenthe en de provincie Drenthe, staan hieronder.

3.500 kWh
afname per woning per jaar
7%
tussen- en hoekwoningen
2.000 kWh
teruglevering per woning per jaar
62%
van de woningen heeft zonnepanelen
Stroom en zon

Zo gaat Hooghalen met stroom om

De stroomafname per woning in Hooghalen steeg sinds 2020 van 3.300 kWh naar 3.500 kWh in 2024, 6 procent meer; daarmee zit het dorp 28 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).

Daar staat 2.000 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Hooghalen is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 2.000 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.

De zonnestroom in Hooghalen is jong: in 2018 stonden er 113 installaties, in 2022 254, een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 52 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 48 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.

Van de woningen in Hooghalen heeft 62 procent zonnepanelen, 10 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 254 installaties met samen 1.215 kWp, gemiddeld 4,8 kWp per dak, omgerekend ongeveer 12 panelen van 400 wattpiek.

Binnen de gemeente Midden-Drenthe staat het dorp op plek 4 van 15 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 8 van 22 in teruglevering per woning.

Woningen

De huizen van Hooghalen

Hooghalen telt 582 woningen en 670 huishoudens, met 1.535 inwoners (gemiddeld 2,3 personen per huishouden). 81 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 71 procent in de gemeente Midden-Drenthe.

De woningvoorraad is typisch dorps: 59 procent van de woningen staat vrij, nog eens 26 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.

Van de woningen is 7 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. Een huis is hier gemiddeld € 367.000 waard (WOZ), 20 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.

Een vrijstaande woning in Hooghalen neemt met 4.090 kWh per jaar 148 procent meer af dan een hoekwoning (1.650 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Appartement2.310 kWh720 kWhKNW6€ 404 per jaar
Tussenwoning2.020 kWh970 kWhKNW6€ 412 per jaar
Hoekwoning1.650 kWh730 kWhKNW6€ 323 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning2.940 kWh1.220 kWhKNW6€ 554 per jaar
Vrijstaande woning4.090 kWh2.050 kWhKNW10€ 833 per jaar

Afname per woningtype in Hooghalen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Hooghalen

Van 3.300 kWh in 2020 naar 3.500 kWh nu: het stroomverbruik in Hooghalen groeit, en het grootste deel valt in de avonduren als stroom het duurst is. Een thuisbatterij van 10 kWh of meer vervangt die avondstroom door eigen middagopwek (2.000 kWh teruglevering per woning) of door stroom die op een dynamisch contract 's nachts en rond het middaguur goedkoop is ingekocht.

Rijwoningen zijn hier de uitzondering: 7 procent tegenover 25 procent in de gemeente Midden-Drenthe. De ruimere huizen hebben meer dak en meer verbruik, en dus ruimte voor een groter pakket.

Ontwikkeling

Hoe Hooghalen verandert

Het aantal zonnestroominstallaties in Hooghalen is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 113 naar 254, 125 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 36 procent, van 1.700 naar 1.090 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.

Reeks2018202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen113172254
Stroomafname per woning3.300 kWh3.500 kWh
Aardgas per woning1.700 m³1.090 m³

CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

De buurt

Hooghalen naast de buurdorpen

Met 2.000 kWh teruglevering per woning zit Hooghalen tussen de buurdorpen in: Ekehaar levert het meest terug (2.555 kWh), Hijken het minst (1.817 kWh). In aandeel zonnedaken (62 procent) zit Hooghalen tussen Ekehaar (67 procent) en Hijken (57 procent) in.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Hooghalen3.500 kWh2.000 kWh62 procent
Hijken3.632 kWh1.817 kWh57 procent
Amen4.700 kWh2.330 kWhonbekend
Zwiggelte3.910 kWh2.440 kWh66 procent
Ekehaar3.894 kWh2.555 kWh67 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Hooghalen

Het gemiddelde aardgasverbruik in Hooghalen is 1.090 kubieke meter per woning per jaar, 12 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.700 kubieke meter: 36 procent minder gas per woning in vier jaar. 14 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 7 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.

Huishoudens in Hooghalen hebben gemiddeld 1,4 auto's (Drenthe: 1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.

Het stroomnet in Hooghalen is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Hooghalen een landelijke omgeving.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Hooghalen oplevert

Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Hooghalen: 2 personen, 3.500 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.000 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 548 in het eerste jaar en gemiddeld € 652 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 8,9 jaar.

Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,4 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.

Vragen over dit dorp
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Hooghalen?
Een woning in Hooghalen nam in 2024 gemiddeld 3.500 kWh stroom af en leverde gemiddeld 2.000 kWh terug aan het net. In de gemeente Midden-Drenthe is de afname gemiddeld 2.940 kWh.
Wat voor huizen staan er in Hooghalen?
Hooghalen telt 582 woningen: 59 procent vrijstaand, 26 procent twee-onder-een-kap, 7 procent tussen- of hoekwoning, 8 procent appartement. 81 procent is een koopwoning en 7 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Wat bespaart een thuisbatterij in Hooghalen?
Voor het gemiddelde huishouden van Hooghalen (3.500 kWh afname, 2.000 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 652 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,9 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel huizen in Hooghalen hebben zonnepanelen?
62 procent van de woningen in Hooghalen had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 254 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
Hoeveel stroom levert Hooghalen terug aan het net?
Gemiddeld 2.000 kWh per woning per jaar, ruim de helft van de 3.500 kWh die een woning in Hooghalen afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
Hoeveel gas verbruikt een woning in Hooghalen?
Een woning in Hooghalen verbruikt gemiddeld 1.090 kubieke meter aardgas per jaar, 12 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.700 kubieke meter. 7 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Hooghalen: 21 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging.

Hooghalen ligt in de gemeente Midden-Drenthe in Drenthe, 21 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 28 kilometer, ongeveer 30 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Amen (4 km), Geelbroek (4 km) en Hijken (4 km). Het stroomnet in Hooghalen is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Amen4 kmongeveer 30 min
Geelbroek4 kmongeveer 30 min
Hijken4 kmongeveer 35 min
Ekehaar5 kmongeveer 30 min
Zwiggelte5 kmongeveer 40 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Hooghalen

In Hooghalen zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 3 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Hooghalen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Hooghalen

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Hooghalen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

5
stroomstoringen in Hooghalen, half juni tot begin augustus 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 30 minuten bij je in Hooghalen.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Hooghalen
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Hooghalen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Hooghalen (gemeente Midden-Drenthe, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Hooghalen op?