Speciaal voor Oosterhesselen

16% rijtjeshuizen in Oosterhesselen.
Ruimte voor een grotere batterij.

Maar 16 procent van de woningen in Oosterhesselen is een rijtjeshuis; de ruimere huizen hier vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Oosterhesselen
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Oosterhesselen-weetjes

Wij kennen Oosterhesselen beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt852woningen in Oosterhesselen
🔆Zonnepanelen hebt366daken met zonnepanelen in Oosterhesselen
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.030 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Oosterhesselen

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Oosterhesselen heeft weinig rijtjeshuizen

16 procent van de woningen in Oosterhesselen is een tussen- of hoekwoning, tegenover 28 procent in de gemeente Coevorden; de vrijstaande woning voert hier de boventoon. Ruimere huizen betekenen meer dak, meer verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting. Hieronder de cijfers van het CBS over Oosterhesselen, naast de gemeente Coevorden en de provincie Drenthe.

16%
tussen- en hoekwoningen
78%
koopwoningen
3.025 kWh
afname per woning per jaar
1.405 kWh
teruglevering per woning per jaar
Woningen

De huizen van Oosterhesselen

Oosterhesselen telt 852 woningen en 860 huishoudens, met 1.895 inwoners (gemiddeld 2,1 personen per huishouden). 78 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 69 procent in de gemeente Coevorden.

Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 75 procent van de voorraad, tegenover 8 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.

Maar 1 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 330.000, 11 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.

Een vrijstaande woning in Oosterhesselen neemt met 3.749 kWh per jaar 117 procent meer af dan een appartement (1.730 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Appartement1.730 kWh230 kWhKNW6€ 280 per jaar
Tussenwoning2.030 kWh900 kWhKNW6€ 398 per jaar
Hoekwoning2.380 kWh820 kWhKNW6€ 425 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning2.650 kWh1.050 kWhKNW6€ 495 per jaar
Vrijstaande woning3.749 kWh1.665 kWhKNW6€ 616 per jaar

Afname per woningtype in Oosterhesselen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Oosterhesselen

Met maar 16 procent rijwoningen bestaat Oosterhesselen vooral uit ruimere huizen met een afname van gemiddeld 3.025 kWh per jaar en een groter dak. Zo'n dak levert op een zonnige middag meer terug dan een 6 kWh-batterij kan bergen; hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting ook als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.

78 procent van de woningen is een koopwoning (Drenthe: 66 procent), en eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij.

Ontwikkeling

Hoe Oosterhesselen verandert

Het aantal zonnestroominstallaties in Oosterhesselen is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 170 naar 366, 115 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 34 procent, van 1.652 naar 1.098 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.

Reeks2018202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen170259366
Stroomafname per woning3.010 kWh3.025 kWh
Aardgas per woning1.652 m³1.098 m³

CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

De buurt

Oosterhesselen naast de buurdorpen

Met 1.405 kWh teruglevering per woning zit Oosterhesselen tussen de buurdorpen in: Wachtum levert het meest terug (2.252 kWh), Aalden het minst (1.230 kWh). In aandeel zonnedaken (58 procent) zit Oosterhesselen tussen Sleen (62 procent) en Gees (50 procent) in.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Oosterhesselen3.025 kWh1.405 kWh58 procent
Benneveld4.029 kWh1.809 kWhonbekend
Wachtum4.146 kWh2.252 kWh53 procent
Gees3.658 kWh1.349 kWh50 procent
Sleen2.924 kWh1.470 kWh62 procent
Aalden2.750 kWh1.230 kWh55 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Oosterhesselen

Het gemiddelde aardgasverbruik in Oosterhesselen is 1.098 kubieke meter per woning per jaar, 13 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.652 kubieke meter: 34 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (3.010 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 14 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 6 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.

Huishoudens in Oosterhesselen hebben gemiddeld 1,4 auto's (Drenthe: 1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.

Het stroomnet in Oosterhesselen is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Oosterhesselen een landelijke omgeving.

Stroom en zon

Zo gaat Oosterhesselen met stroom om

Een woning in Oosterhesselen nam in 2024 gemiddeld 3.025 kWh stroom van het net af, 11 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh); de gemeente Coevorden zit op 2.960 kWh.

Tegenover die afname staat 1.405 kWh teruglevering per woning, ruim een derde van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.405 kWh uit de rekening van Oosterhesselen.

De zonnestroom in Oosterhesselen is jong: in 2018 stonden er 170 installaties, in 2022 366, een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 52 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 41 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.

Van de woningen in Oosterhesselen heeft 58 procent zonnepanelen, 6 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 366 installaties met samen 1.496 kWp, gemiddeld 4,1 kWp per dak, omgerekend ongeveer 10 panelen van 400 wattpiek.

Binnen de gemeente Coevorden staat het dorp op plek 6 van 16 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 21 van 24 in teruglevering per woning.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Oosterhesselen oplevert

Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Oosterhesselen: 2 personen, 3.025 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.405 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 485 in het eerste jaar, gemiddeld € 582 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,9 jaar.

Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,4 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.

Vragen over dit dorp
Wat voor huizen staan er in Oosterhesselen?
Oosterhesselen telt 852 woningen: 47 procent vrijstaand, 28 procent twee-onder-een-kap, 16 procent tussen- of hoekwoning, 10 procent appartement. 78 procent is een koopwoning en 1 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Wat bespaart een thuisbatterij in Oosterhesselen?
Voor het gemiddelde huishouden van Oosterhesselen (3.025 kWh afname, 1.405 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 582 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,9 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel gas verbruikt een woning in Oosterhesselen?
Een woning in Oosterhesselen verbruikt gemiddeld 1.098 kubieke meter aardgas per jaar, 13 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.652 kubieke meter. 6 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
Hoeveel huizen in Oosterhesselen hebben zonnepanelen?
58 procent van de woningen in Oosterhesselen had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 366 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
Wie is de netbeheerder in Oosterhesselen en hoe wordt er verwarmd?
Enexis is de netbeheerder in Oosterhesselen. 14 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 1.098 kubieke meter per woning per jaar.
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Oosterhesselen?
Een woning in Oosterhesselen nam in 2024 gemiddeld 3.025 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.405 kWh terug aan het net. In de gemeente Coevorden is de afname gemiddeld 2.960 kWh.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Oosterhesselen: 38 kilometer ten zuiden van onze vestiging.

Oosterhesselen ligt in de gemeente Coevorden in Drenthe, 38 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 53 kilometer, ongeveer 50 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Benneveld (3 km), Gees (3 km) en Wachtum (3 km). Het stroomnet in Oosterhesselen is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Benneveld3 kmongeveer 45 min
Gees3 kmongeveer 50 min
Wachtum3 kmongeveer 45 min
Sleen4 kmongeveer 45 min
Aalden5 kmongeveer 45 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Oosterhesselen

In Oosterhesselen doen 2 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 3 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Oosterhesselen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Oosterhesselen

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Oosterhesselen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

1
stroomstoringen in Oosterhesselen, begin juli 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 50 minuten bij je in Oosterhesselen.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Oosterhesselen
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Oosterhesselen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Oosterhesselen (gemeente Coevorden, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Oosterhesselen op?