4.029 kWh stroom per woning in Benneveld.
Koop 'm in als hij goedkoop is.
Een woning in Benneveld neemt gemiddeld 4.029 kWh per jaar af, meer dan gemiddeld; een batterij verschuift dat verbruik naar de goedkope uren. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Benneveld beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Benneveld verbruikt meer stroom dan gemiddeld
Een woning in Benneveld nam in 2024 gemiddeld 4.029 kWh stroom af, 47 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh) en 36 procent hoger dan dat van de gemeente Coevorden (2.960 kWh). Hoe hoger het verbruik, hoe meer stroom er 's avonds tegen het volle tarief wordt gekocht, en hoe meer een batterij daarvan kan vervangen. Hieronder de cijfers van het CBS over Benneveld, naast de gemeente Coevorden en de provincie Drenthe.
Zo gaat Benneveld met stroom om
Een woning in Benneveld nam in 2024 gemiddeld 4.029 kWh stroom van het net af, 47 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh); de gemeente Coevorden zit op 2.960 kWh.
Tegelijk ging er per woning gemiddeld 1.809 kWh de andere kant op: zonnestroom die niet op het moment van opwekken gebruikt werd en aan het net is teruggeleverd, ruim een derde van wat Benneveld afneemt. Ter vergelijking: in Drenthe is dat gemiddeld 1.272 kWh per woning. Dat aandeel is fors genoeg om na 2027 het verschil te maken. Nu wordt die 1.809 kWh nog gesaldeerd; straks brengt teruglevering veel minder op dan wat een huishouden 's avonds betaalt voor stroom die het overdag zelf opwekte. Een thuisbatterij vangt dat overschot op en gebruikt het 's avonds, waardoor een groot deel van die teruglevering uit de rekening verdwijnt.
Binnen de gemeente Coevorden staat het dorp op plek 11 van 24 in teruglevering per woning.
De huizen van Benneveld
Benneveld is een klein dorp: 72 woningen, 70 huishoudens en 175 inwoners, gemiddeld 2,4 per huishouden. Van die woningen is 95 procent een koopwoning; in de gemeente Coevorden is dat 69 procent, in Drenthe 66 procent.
De woningvoorraad is typisch dorps: 80 procent van de woningen staat vrij, nog eens 13 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
Er is nauwelijks recente nieuwbouw (2 procent van de woningen is jonger dan tien jaar), dus de meeste huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. Een huis is hier gemiddeld € 443.000 waard (WOZ), 44 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
De woningtypen in Benneveld ontlopen elkaar in verbruik nauwelijks (4.020 kWh tot 4.340 kWh). De tabel hieronder geeft per type de uitkomst van onze berekening.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Twee-onder-een-kapwoning | 4.340 kWh | 1.970 kWh | KNW10 | € 844 per jaar |
| Vrijstaande woning | 4.020 kWh | 1.548 kWh | KNW10 | € 743 per jaar |
Afname per woningtype in Benneveld uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Benneveld
4.029 kWh afname per woning is fors, en het grootste deel daarvan valt in de avonduren als stroom het duurst is. Een thuisbatterij van 10 kWh of meer vervangt in Benneveld een groot deel van die avondstroom door eigen middagopwek (1.809 kWh teruglevering per woning) of door stroom die op een dynamisch contract 's nachts en rond het middaguur goedkoop is ingekocht. Bij dit verbruik telt elke kWh die de batterij verschuift.
Rijwoningen zijn hier de uitzondering: 0 procent tegenover 28 procent in de gemeente Coevorden. De ruimere huizen hebben meer dak en meer verbruik, en dus ruimte voor een groter pakket.
Hoe Benneveld verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Benneveld is tussen 2018 en 2022 minstens verdrievoudigd: van 5 naar 22, 340 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 43 procent, van 2.102 naar 1.207 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Benneveld stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 5 | 13 | 22 | |
| Stroomafname per woning | 4.030 kWh | 4.029 kWh | ||
| Aardgas per woning | 2.102 m³ | 1.207 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Wat een thuisbatterij in Benneveld oplevert
Voor een dorp van 72 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Benneveld: 2 personen, 4.029 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.809 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW10 (8,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 661 in het eerste jaar en gemiddeld € 794 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 7.021; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 8,8 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,5 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Benneveld
Het gemiddelde aardgasverbruik in Benneveld is 1.207 kubieke meter per woning per jaar, 25 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 2.102 kubieke meter: 43 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (4.030 kWh) vrijwel gelijk gebleven.
Met 1,5 auto's per huishouden staan er in Benneveld meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Benneveld. Het CBS rekent Benneveld tot een landelijke omgeving.
Benneveld naast de buurdorpen
Met 1.809 kWh teruglevering per woning zit Benneveld tussen de buurdorpen in: Noord-Sleen levert het meest terug (2.497 kWh), Aalden het minst (1.230 kWh).
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Benneveld | 4.029 kWh | 1.809 kWh | onbekend |
| Sleen | 2.924 kWh | 1.470 kWh | 62 procent |
| Oosterhesselen | 3.025 kWh | 1.405 kWh | 58 procent |
| Aalden | 2.750 kWh | 1.230 kWh | 55 procent |
| Zweeloo | 3.436 kWh | 1.801 kWh | 54 procent |
| Noord-Sleen | 4.012 kWh | 2.497 kWh | 59 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Benneveld?
- Een woning in Benneveld nam in 2024 gemiddeld 4.029 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.809 kWh terug aan het net. In de gemeente Coevorden is de afname gemiddeld 2.960 kWh.
- Wat voor huizen staan er in Benneveld?
- Benneveld telt 72 woningen: 80 procent vrijstaand, 13 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 7 procent appartement. 95 procent is een koopwoning en 2 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Benneveld?
- Voor het gemiddelde huishouden van Benneveld (4.029 kWh afname, 1.809 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW10: ongeveer € 794 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,8 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 7.021).
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Benneveld?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Benneveld is € 443.000, 49 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Coevorden (€ 297.000) en 44 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Benneveld?
- Een woning in Benneveld verbruikt gemiddeld 1.207 kubieke meter aardgas per jaar, 25 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 2.102 kubieke meter.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Benneveld: 35 kilometer ten zuiden van onze vestiging.
Benneveld ligt in de gemeente Coevorden in Drenthe, 35 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 48 kilometer, ongeveer 45 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Oosterhesselen (3 km), Sleen (3 km) en Aalden (4 km). Het stroomnet in Benneveld is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Oosterhesselen | 3 km | ongeveer 50 min |
| Sleen | 3 km | ongeveer 45 min |
| Aalden | 4 km | ongeveer 45 min |
| Noord-Sleen | 4 km | ongeveer 40 min |
| Zweeloo | 4 km | ongeveer 45 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Benneveld
In Benneveld zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 7 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Benneveld dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Benneveld loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 45 minuten bij je in Benneveld.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Benneveld SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Benneveld (gemeente Coevorden, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.