29% rijtjeshuizen in Noordscheschut.
Ruimte voor een grotere batterij.
Maar 29 procent van de woningen in Noordscheschut is een rijtjeshuis; de ruimere huizen hier vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Noordscheschut beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Noordscheschut heeft weinig rijtjeshuizen
29 procent van de woningen in Noordscheschut is een tussen- of hoekwoning, tegenover 42 procent in de gemeente Hoogeveen; de vrijstaande woning voert hier de boventoon. Ruimere huizen betekenen meer dak, meer verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting. Hieronder de cijfers van het CBS over Noordscheschut, naast de gemeente Hoogeveen en de provincie Drenthe.
De huizen van Noordscheschut
Noordscheschut telt 815 woningen en 845 huishoudens, met 2.080 inwoners (gemiddeld 2,5 personen per huishouden). Van die woningen is 81 procent een koopwoning; in de gemeente Hoogeveen is dat 61 procent, in Drenthe 66 procent.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 62 procent van de voorraad, tegenover 19 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.
Maar 3 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 326.000, 20 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.
Een vrijstaande woning in Noordscheschut neemt met 3.970 kWh per jaar 86 procent meer af dan een appartement (2.130 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 2.130 kWh | 250 kWh | KNW6 | € 343 per jaar |
| Tussenwoning | 2.340 kWh | 1.110 kWh | KNW6 | € 474 per jaar |
| Hoekwoning | 2.650 kWh | 990 kWh | KNW6 | € 485 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 3.090 kWh | 1.220 kWh | KNW6 | € 564 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.970 kWh | 1.760 kWh | KNW10 | € 779 per jaar |
Afname per woningtype in Noordscheschut uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Noordscheschut
Met maar 29 procent rijwoningen bestaat Noordscheschut vooral uit ruimere huizen met een afname van gemiddeld 3.100 kWh per jaar en een groter dak. Zo'n dak levert op een zonnige middag meer terug dan een 6 kWh-batterij kan bergen; hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting ook als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.
81 procent van de woningen is een koopwoning (Drenthe: 66 procent), en eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij.
Hoe Noordscheschut verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Noordscheschut is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 149 naar 333, 123 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 33 procent, van 1.500 naar 1.000 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 149 | 225 | 333 | |
| Stroomafname per woning | 3.180 kWh | 3.100 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.500 m³ | 1.000 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Noordscheschut naast de buurdorpen
Met 1.460 kWh teruglevering per woning zit Noordscheschut tussen de buurdorpen in: Stuifzand levert het meest terug (2.070 kWh), Hoogeveen het minst (650 kWh). In aandeel zonnedaken (58 procent) zit Noordscheschut tussen Tiendeveen (65 procent) en Hoogeveen (36 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Noordscheschut | 3.100 kWh | 1.460 kWh | 58 procent |
| Nieuweroord | 3.680 kWh | 2.020 kWh | 59 procent |
| Tiendeveen | 3.340 kWh | 1.880 kWh | 65 procent |
| Hollandscheveld | 3.090 kWh | 1.280 kWh | 45 procent |
| Stuifzand | 3.610 kWh | 2.070 kWh | 61 procent |
| Hoogeveen | 2.250 kWh | 650 kWh | 36 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Gas, auto's en het net in Noordscheschut
Aan aardgas verbruikt een woning in Noordscheschut 1.000 kubieke meter per jaar, 11 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Hoogeveen (900). In 2020 was dat nog 1.500 kubieke meter: 33 procent minder gas per woning in vier jaar. 12 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 6 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Huishoudens in Noordscheschut hebben gemiddeld 1,3 auto's (Drenthe: 1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Rendo, de kleinere netbeheerder van de gemeente Hoogeveen, beheert het stroomnet in Noordscheschut; ook daar krijgen de kabels het minder zwaar als de zonnestroom niet tegelijk het net op gaat. Volgens de indeling van het CBS is Noordscheschut een landelijke omgeving.
Zo gaat Noordscheschut met stroom om
De stroomafname per woning in Noordscheschut daalde sinds 2020 van 3.180 kWh naar 3.100 kWh in 2024, 3 procent minder; daarmee zit het dorp 18 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Hoogeveen (2.620 kWh).
Tegenover die afname staat 1.460 kWh teruglevering per woning, ongeveer de helft van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.460 kWh uit de rekening van Noordscheschut.
De zonnestroom in Noordscheschut is jong: in 2018 stonden er 149 installaties, in 2022 333, een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 51 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 48 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Zonnepanelen liggen in Noordscheschut op 58 procent van de daken; in de gemeente Hoogeveen als geheel is dat 46 procent, dus 12 procentpunt minder dan hier, en in Drenthe 52 procent. In 2022 telde het CBS hier 333 installaties met samen 1.423 kWp, gemiddeld 4,3 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Hoogeveen staat het dorp op plek 6 van 9 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 6 van 9 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in Noordscheschut oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Noordscheschut: 3 personen, 3.100 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.460 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 494 in het eerste jaar, gemiddeld € 593 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,7 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,3 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
- Wat voor huizen staan er in Noordscheschut?
- Noordscheschut telt 815 woningen: 34 procent vrijstaand, 28 procent twee-onder-een-kap, 29 procent tussen- of hoekwoning, 9 procent appartement. 81 procent is een koopwoning en 3 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Noordscheschut?
- Voor het gemiddelde huishouden van Noordscheschut (3.100 kWh afname, 1.460 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 593 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,7 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Noordscheschut?
- Een woning in Noordscheschut nam in 2024 gemiddeld 3.100 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.460 kWh terug aan het net. In de gemeente Hoogeveen is de afname gemiddeld 2.620 kWh.
- Hoeveel huizen in Noordscheschut hebben zonnepanelen?
- 58 procent van de woningen in Noordscheschut had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 333 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
- Wie is de netbeheerder in Noordscheschut en hoe wordt er verwarmd?
- Rendo is de netbeheerder in Noordscheschut. 12 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 1.000 kubieke meter per woning per jaar.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Noordscheschut?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Noordscheschut is € 326.000, 20 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Hoogeveen (€ 271.000) en 6 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Noordscheschut: 42 kilometer ten zuiden van onze vestiging.
Noordscheschut ligt in de gemeente Hoogeveen in Drenthe, 42 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 53 kilometer, ongeveer 50 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Nieuweroord (2 km), Hollandscheveld (3 km) en Tiendeveen (3 km). Het stroomnet in Noordscheschut is van Rendo.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Nieuweroord | 2 km | ongeveer 55 min |
| Hollandscheveld | 3 km | ongeveer 55 min |
| Tiendeveen | 3 km | ongeveer 50 min |
| Hoogeveen | 4 km | ongeveer 45 min |
| Stuifzand | 4 km | ongeveer 45 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Noordscheschut
In Noordscheschut doet 1 club mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 11 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Noordscheschut dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Rendo wordt steeds minder waard.
In Noordscheschut loopt jullie stroom via het net van Rendo. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 50 minuten bij je in Noordscheschut.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Noordscheschut SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Noordscheschut (gemeente Hoogeveen, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.