Speciaal voor Tiendeveen

64% vrijstaand, 8% rijtjeshuizen in Tiendeveen.
Ruimte voor een grotere batterij.

In Tiendeveen staat 64 procent van de woningen vrij en is maar 8 procent een rijtjeshuis; de ruimere huizen vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Tiendeveen-weetjes

Wij kennen Tiendeveen beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt287woningen in Tiendeveen
🔆Zonnepanelen hebt132daken met zonnepanelen in Tiendeveen
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.340 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Tiendeveen

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Tiendeveen staat vooral vrij

64 procent van de woningen in Tiendeveen staat vrij en maar 8 procent is een tussen- of hoekwoning (gemeente Hoogeveen: 42 procent). Vrijstaande huizen hebben meer dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat vraagt om een grotere batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Hoogeveen en de provincie Drenthe, staan hieronder.

8%
tussen- en hoekwoningen
3.340 kWh
afname per woning per jaar
1.880 kWh
teruglevering per woning per jaar
65%
van de woningen heeft zonnepanelen
Woningen

De huizen van Tiendeveen

Tiendeveen is een klein dorp: 287 woningen, 275 huishoudens en 675 inwoners, gemiddeld 2,5 per huishouden. Van die woningen is 75 procent een koopwoning; in de gemeente Hoogeveen is dat 61 procent, in Drenthe 66 procent.

De woningvoorraad is typisch dorps: 64 procent van de woningen staat vrij, nog eens 27 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.

Van de woningen is 6 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 355.000, 31 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.

Een vrijstaande woning in Tiendeveen neemt met 3.740 kWh per jaar 94 procent meer af dan een hoekwoning (1.930 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Tussenwoning2.430 kWh1.060 kWhKNW6€ 473 per jaar
Hoekwoning1.930 kWh1.290 kWhKNW6€ 470 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning2.680 kWh1.160 kWhKNW6€ 519 per jaar
Vrijstaande woning3.740 kWh1.690 kWhKNW6€ 618 per jaar

Afname per woningtype in Tiendeveen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

De buurt

Tiendeveen naast de buurdorpen

Met 1.880 kWh teruglevering per woning zit Tiendeveen tussen de buurdorpen in: Nieuweroord (Midden-Drenthe) levert het meest terug (2.460 kWh), Noordscheschut het minst (1.460 kWh). In aandeel daken met zonnepanelen staat Tiendeveen bovenaan in de buurt: 65 procent, tegenover 61 procent in Stuifzand.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Tiendeveen3.340 kWh1.880 kWh65 procent
Stuifzand3.610 kWh2.070 kWh61 procent
Nieuweroord (Midden-Drenthe)4.090 kWh2.460 kWhonbekend
Noordscheschut3.100 kWh1.460 kWh58 procent
Nieuweroord (Hoogeveen)3.680 kWh2.020 kWh59 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Tiendeveen

Met 64 procent vrijstaande woningen en 8 procent rijwoningen heeft het gemiddelde huis in Tiendeveen een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan een 6 kWh-batterij kan bergen; de afname ligt op 3.340 kWh per jaar. Hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.

Binnen de gemeente Hoogeveen staat Tiendeveen op plek 1 van 9 in aandeel daken met zonnepanelen: hier gaat op zonnige middagen meer stroom het net op dan in de dorpen eromheen.

Ontwikkeling

Hoe Tiendeveen verandert

Het aantal zonnestroominstallaties in Tiendeveen is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 59 naar 132, 124 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 35 procent, van 1.610 naar 1.050 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.

Reeks2018202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen59100132
Stroomafname per woning3.350 kWh3.340 kWh
Aardgas per woning1.610 m³1.050 m³

CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Tiendeveen

Aan aardgas verbruikt een woning in Tiendeveen 1.050 kubieke meter per jaar, 17 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Hoogeveen (900). In 2020 was dat nog 1.610 kubieke meter: 35 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (3.350 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 14 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 7 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.

Met 1,5 auto's per huishouden staan er in Tiendeveen meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.

Rendo, de kleinere netbeheerder van de gemeente Hoogeveen, beheert het stroomnet in Tiendeveen; ook daar krijgen de kabels het minder zwaar als de zonnestroom niet tegelijk het net op gaat. Volgens de indeling van het CBS is Tiendeveen een landelijke omgeving.

Stroom en zon

Zo gaat Tiendeveen met stroom om

In de gemeente Hoogeveen neemt een woning gemiddeld 2.620 kWh stroom per jaar af; in Tiendeveen was dat in 2024 3.340 kWh, 27 procent hoger dan dat gemiddelde en 22 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).

Van die afname gaat ruim de helft weer terug: 1.880 kWh per woning per jaar (Drenthe: 1.272 kWh). Nu wordt die 1.880 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Tiendeveen zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.

De zonnestroom in Tiendeveen is jong: in 2018 stonden er 59 installaties, in 2022 132, een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 69 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 32 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.

Zonnepanelen liggen in Tiendeveen op 65 procent van de daken; in de gemeente Hoogeveen als geheel is dat 46 procent, dus 19 procentpunt minder dan hier, en in Drenthe 52 procent. In 2022 telde het CBS hier 132 installaties met samen 601 kWp, gemiddeld 4,6 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.

Binnen de gemeente Hoogeveen staat het dorp op plek 1 van 9 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 3 van 9 in teruglevering per woning.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Tiendeveen oplevert

Voor een dorp van 287 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Tiendeveen: 3 personen, 3.340 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.880 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 534 in het eerste jaar, gemiddeld € 636 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,1 jaar.

Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,5 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.

Vragen over dit dorp
Wat voor huizen staan er in Tiendeveen?
Tiendeveen telt 287 woningen: 64 procent vrijstaand, 27 procent twee-onder-een-kap, 8 procent tussen- of hoekwoning, 1 procent appartement. 75 procent is een koopwoning en 6 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Hoe scoort Tiendeveen binnen de gemeente Hoogeveen?
Van de dorpen in de gemeente Hoogeveen in ons bestand staat Tiendeveen op plek 1 van 9 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 3 van 9 in teruglevering per woning (65 procent zonnedaken, 1.880 kWh teruglevering per woning).
Wat bespaart een thuisbatterij in Tiendeveen?
Voor het gemiddelde huishouden van Tiendeveen (3.340 kWh afname, 1.880 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 636 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,1 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel huizen in Tiendeveen hebben zonnepanelen?
65 procent van de woningen in Tiendeveen had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 132 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Tiendeveen?
Een woning in Tiendeveen nam in 2024 gemiddeld 3.340 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.880 kWh terug aan het net. In de gemeente Hoogeveen is de afname gemiddeld 2.620 kWh.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Tiendeveen: 39 kilometer ten zuiden van onze vestiging.

Tiendeveen ligt in de gemeente Hoogeveen in Drenthe, 39 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 51 kilometer, ongeveer 50 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Tiendeveen (2 km), Nieuweroord (3 km) en Nieuweroord (3 km). Het stroomnet in Tiendeveen is van Rendo.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Tiendeveen2 kmongeveer 50 min
Nieuweroord3 kmongeveer 50 min
Nieuweroord3 kmongeveer 55 min
Noordscheschut3 kmongeveer 50 min
Stuifzand3 kmongeveer 45 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Tiendeveen

In Tiendeveen doen 2 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 1 club. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Tiendeveen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Tiendeveen

Teruglevering via Rendo wordt steeds minder waard.

In Tiendeveen loopt jullie stroom via het net van Rendo. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 50 minuten bij je in Tiendeveen.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Tiendeveen
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Tiendeveen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Tiendeveen (gemeente Hoogeveen, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Tiendeveen op?