Speciaal voor Hoogeveen

36% van Hoogeveen heeft zonnepanelen.
Een batterij werkt ook zonder.

In Hoogeveen heeft 36 procent van de woningen zonnepanelen; een thuisbatterij loont hier ook zonder eigen dak, op een dynamisch contract. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Hoogeveen-weetjes

Wij kennen Hoogeveen beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt13.241woningen in Hoogeveen
🔆Zonnepanelen hebt3.577daken met zonnepanelen in Hoogeveen
⚡Een hoog energieverbruik hebt2.250 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Hoogeveen

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Hoogeveen heeft nog daken over voor zon

In Hoogeveen heeft 36 procent van de woningen zonnepanelen, 16 procentpunt minder dan gemiddeld in Drenthe (52 procent). Het CBS telde in 2022 3.577 installaties bij woningen. Een thuisbatterij werkt hier in twee richtingen: de middagstroom van eigen panelen vasthouden, of zonder panelen goedkoop laden op een dynamisch contract. Hieronder de cijfers van het CBS over Hoogeveen, naast de gemeente Hoogeveen en de provincie Drenthe.

36%
van de woningen heeft zonnepanelen
39%
appartementen
650 kWh
teruglevering per woning per jaar
2.250 kWh
afname per woning per jaar
Stroom en zon

Zo gaat Hoogeveen met stroom om

De stroomafname per woning in Hoogeveen daalde sinds 2020 van 2.360 kWh naar 2.250 kWh in 2024, 5 procent minder; daarmee zit het dorp 18 procent lager dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).

650 kWh per woning gaat er terug het net op, ongeveer een kwart van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Het overschot is in Hoogeveen dus klein, en een batterij verdient hier vooral aan het prijsverschil binnen de dag: laden op de goedkope uren van een dynamisch contract, ontladen op de dure avond. Voor wie panelen heeft, komt de eigen zonnestroom daar bovenop.

Het gaat hard: van 1.933 installaties in 2018 naar 3.577 in 2022, een groei van 85 procent. Tussen 2018 en 2020 kwam er 36 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 36 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.

Van de woningen in Hoogeveen heeft 36 procent zonnepanelen, 16 procentpunt minder dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 3.577 installaties met samen 11.765 kWp, gemiddeld 3,3 kWp per dak, omgerekend ongeveer 8 panelen van 400 wattpiek.

Binnen de gemeente Hoogeveen staat de plaats op plek 9 van 9 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 9 van 9 in teruglevering per woning.

Woningen

De huizen van Hoogeveen

In Hoogeveen staan 13.241 woningen, verdeeld over 12.635 huishoudens met samen 25.725 inwoners (2,0 per huishouden). 48 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 61 procent in de gemeente Hoogeveen.

Rijwoningen bepalen het beeld: 47 procent van de woningen is een tussen- of hoekwoning, 6 procent staat vrij. Een compacte batterij van 6 tot 10 kWh op een 1-fase-aansluiting is bij een rijwoning meestal de passende maat.

Van de woningen is 6 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. Een huis is hier gemiddeld € 220.000 waard (WOZ), 28 procent lager dan het gemiddelde van Drenthe.

Een vrijstaande woning in Hoogeveen neemt met 3.610 kWh per jaar 115 procent meer af dan een appartement (1.680 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Appartement1.680 kWh120 kWhKNW6€ 267 per jaar
Tussenwoning2.360 kWh690 kWhKNW6€ 409 per jaar
Hoekwoning2.580 kWh830 kWhKNW10€ 454 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning2.780 kWh940 kWhKNW6€ 490 per jaar
Vrijstaande woning3.610 kWh1.590 kWhKNW6€ 619 per jaar

Afname per woningtype in Hoogeveen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Hoogeveen

In Hoogeveen heeft 36 procent van de woningen zonnepanelen, dus voor de meeste huizen begint het verhaal niet op het dak maar in de meterkast. Een batterij op een dynamisch contract laadt op de uren dat stroom weinig kost en levert 's avonds, als een woning hier gemiddeld het grootste deel van zijn 2.250 kWh verbruikt. Komen er later panelen bij, dan vangt dezelfde batterij ook het middagoverschot.

39 procent van de woningen in Hoogeveen is een appartement (gemeente Hoogeveen: 26 procent). Een batterij hoort bij een eigen dak en meterkast, dus het verhaal gaat hier over de eengezinswoningen.

Ontwikkeling

Hoe Hoogeveen verandert

Tussen 2018 en 2022 kwamen er in Hoogeveen 85 procent zonnestroominstallaties bij, van 1.933 naar 3.577. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 28 procent, van 1.160 naar 830 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.

Reeks2018202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen1.9332.6243.577
Stroomafname per woning2.360 kWh2.250 kWh
Aardgas per woning1.160 m³830 m³

CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Hoogeveen oplevert

Voor de 13.241 woningen van Hoogeveen rekent ons adviesmodel met het gemiddelde huishouden: 2 personen, 2.250 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 650 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 318 in het eerste jaar, gemiddeld € 389 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 14,9 jaar.

Het gemiddelde is niet jullie huis: met een warmtepomp, een elektrische auto, een ander dak of een 3-fase-aansluiting valt de som anders uit. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Hoogeveen

Het gemiddelde aardgasverbruik in Hoogeveen is 830 kubieke meter per woning per jaar, 14 procent lager dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.160 kubieke meter: 28 procent minder gas per woning in vier jaar. 7 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij. Gas is hier dus nog de norm voor verwarmen; stroom gaat naar koken, wassen, koelen en steeds vaker naar de auto.

Huishoudens in Hoogeveen hebben gemiddeld 1,0 auto's, minder dan gemiddeld in Drenthe (1,3).

Rendo, de kleinere netbeheerder van de gemeente Hoogeveen, beheert het stroomnet in Hoogeveen; ook daar krijgen de kabels het minder zwaar als de zonnestroom niet tegelijk het net op gaat. Volgens de indeling van het CBS is Hoogeveen een sterk stedelijke omgeving.

De buurt

Hoogeveen naast de buurdorpen

In Hoogeveen gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Alteveer, Noordscheschut, Stuifzand): 650 kWh, terwijl Stuifzand op 2.070 kWh zit. Het aandeel zonnedaken is hier met 36 procent het laagst van de buurt; Alteveer zit op 62 procent.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Hoogeveen2.250 kWh650 kWh36 procent
Alteveer3.490 kWh1.870 kWh62 procent
Noordscheschut3.100 kWh1.460 kWh58 procent
Stuifzand3.610 kWh2.070 kWh61 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Vragen over dit dorp
Hoeveel huizen in Hoogeveen hebben zonnepanelen?
36 procent van de woningen in Hoogeveen had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 3.577 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
Wat voor huizen staan er in Hoogeveen?
Hoogeveen telt 13.241 woningen: 6 procent vrijstaand, 8 procent twee-onder-een-kap, 47 procent tussen- of hoekwoning, 39 procent appartement. 48 procent is een koopwoning en 6 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Wat bespaart een thuisbatterij in Hoogeveen?
Voor het gemiddelde huishouden van Hoogeveen (2.250 kWh afname, 650 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 389 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 14,9 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel auto's hebben huishoudens in Hoogeveen?
Huishoudens in Hoogeveen hebben gemiddeld 1,0 auto's (Drenthe: 1,3), bij 12.635 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
Hoeveel stroom levert Hoogeveen terug aan het net?
Gemiddeld 650 kWh per woning per jaar, ongeveer een kwart van de 2.250 kWh die een woning in Hoogeveen afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Hoogeveen?
De gemiddelde WOZ-waarde in Hoogeveen is € 220.000, 19 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Hoogeveen (€ 271.000) en 28 procent lager dan dat van Drenthe (€ 307.000).

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Hoogeveen: 44 kilometer ten zuiden van onze vestiging.

Hoogeveen ligt in de gemeente Hoogeveen in Drenthe, 44 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 51 kilometer, ongeveer 45 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Fluitenberg (3 km), Alteveer (4 km) en Alteveer gem Hoogeveen (4 km). Het stroomnet in Hoogeveen is van Rendo.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Fluitenberg3 kmongeveer 45 min
Alteveer4 kmongeveer 50 min
Alteveer gem Hoogeveen4 kmongeveer 55 min
Noordscheschut4 kmongeveer 50 min
Stuifzand4 kmongeveer 45 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Hoogeveen

In Hoogeveen doen 7 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 1 club. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Hoogeveen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Hoogeveen

Teruglevering via Rendo wordt steeds minder waard.

In Hoogeveen loopt jullie stroom via het net van Rendo. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

3
stroomstoringen in Hoogeveen, begin mei tot half juli 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 45 minuten bij je in Hoogeveen.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Hoogeveen
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Hoogeveen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Hoogeveen (gemeente Hoogeveen, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Hoogeveen op?