61% vrijstaand, 9% rijtjeshuizen in Nieuweroord.
Ruimte voor een grotere batterij.
In Nieuweroord staat 61 procent van de woningen vrij en is maar 9 procent een rijtjeshuis; de ruimere huizen vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Nieuweroord beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Nieuweroord staat vooral vrij
61 procent van de woningen in Nieuweroord staat vrij en maar 9 procent is een tussen- of hoekwoning (gemeente Hoogeveen: 42 procent). Vrijstaande huizen hebben meer dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat vraagt om een grotere batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Hoogeveen en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Nieuweroord
Nieuweroord is een klein dorp: 366 woningen, 355 huishoudens en 985 inwoners, gemiddeld 2,7 per huishouden. Van die woningen is 82 procent een koopwoning; in de gemeente Hoogeveen is dat 61 procent, in Drenthe 66 procent.
De woningvoorraad is typisch dorps: 61 procent van de woningen staat vrij, nog eens 22 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
11 procent van de woningen is jonger dan tien jaar. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 378.000, 39 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.
Het verschil tussen woningtypen is groot: een appartement in Nieuweroord neemt gemiddeld 2.380 kWh af, een vrijstaande woning 4.150 kWh, 74 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Nieuweroord.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 2.380 kWh | 520 kWh | KNW6 | € 397 per jaar |
| Tussenwoning | 2.610 kWh | 640 kWh | KNW10 | € 441 per jaar |
| Hoekwoning | 2.620 kWh | 1.270 kWh | KNW6 | € 533 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 3.290 kWh | 1.510 kWh | KNW6 | € 606 per jaar |
| Vrijstaande woning | 4.150 kWh | 2.020 kWh | KNW10 | € 834 per jaar |
Afname per woningtype in Nieuweroord uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Zo gaat Nieuweroord met stroom om
In de gemeente Hoogeveen neemt een woning gemiddeld 2.620 kWh stroom per jaar af; in Nieuweroord was dat in 2024 3.680 kWh, 40 procent hoger dan dat gemiddelde en 35 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Daar staat 2.020 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Nieuweroord is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 2.020 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
De zonnestroom in Nieuweroord is jong: in 2018 stonden er 62 installaties, in 2022 144, ruim een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 61 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 44 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Zonnepanelen liggen in Nieuweroord op 59 procent van de daken; in de gemeente Hoogeveen als geheel is dat 46 procent, dus 13 procentpunt minder dan hier, en in Drenthe 52 procent. In 2022 telde het CBS hier 144 installaties met samen 778 kWp, gemiddeld 5,4 kWp per dak, omgerekend ongeveer 14 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Hoogeveen staat het dorp op plek 5 van 9 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 2 van 9 in teruglevering per woning.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Nieuweroord
Met 61 procent vrijstaande woningen en 9 procent rijwoningen heeft het gemiddelde huis in Nieuweroord een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan een 6 kWh-batterij kan bergen; de afname ligt op 3.680 kWh per jaar. Hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.
De afname van 3.680 kWh per woning ligt 35 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe; hoe hoger het verbruik, hoe meer avondstroom een batterij kan vervangen.
Hoe Nieuweroord verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Nieuweroord is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 62 naar 144, 132 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 1.570 naar 1.060 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Nieuweroord stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 62 | 100 | 144 | |
| Stroomafname per woning | 3.750 kWh | 3.680 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.570 m³ | 1.060 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Nieuweroord naast de buurdorpen
Met 2.020 kWh teruglevering per woning zit Nieuweroord tussen de buurdorpen in: Nieuweroord (Midden-Drenthe) levert het meest terug (2.460 kWh), Hollandscheveld het minst (1.280 kWh). In aandeel zonnedaken (59 procent) zit Nieuweroord tussen Tiendeveen (65 procent) en Hollandscheveld (45 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Nieuweroord (Hoogeveen) | 3.680 kWh | 2.020 kWh | 59 procent |
| Noordscheschut | 3.100 kWh | 1.460 kWh | 58 procent |
| Nieuweroord (Midden-Drenthe) | 4.090 kWh | 2.460 kWh | onbekend |
| Tiendeveen | 3.340 kWh | 1.880 kWh | 65 procent |
| Geesbrug | 3.507 kWh | 1.628 kWh | 56 procent |
| Hollandscheveld | 3.090 kWh | 1.280 kWh | 45 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Nieuweroord oplevert
Voor een dorp van 366 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Nieuweroord: 3 personen, 3.680 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.020 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW10 (8,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 663 in het eerste jaar en gemiddeld € 790 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 7.021; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 8,9 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,4 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Nieuweroord
Aan aardgas verbruikt een woning in Nieuweroord 1.060 kubieke meter per jaar, 18 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Hoogeveen (900). In 2020 was dat nog 1.570 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (3.750 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 13 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 5 procent is helemaal aardgasvrij. Elke woning die van het gas af gaat, verschuift verbruik naar stroom, en juist dat winterverbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.
Huishoudens in Nieuweroord hebben gemiddeld 1,4 auto's (Drenthe: 1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Het stroomnet in Nieuweroord is van Rendo, de kleinere netbeheerder die in de gemeente Hoogeveen de elektriciteit verzorgt. Ook daar geldt: hoe minder zonnestroom er tegelijk het net op gaat, hoe minder de kabels in het dorp te verwerken krijgen. Het CBS rekent Nieuweroord tot een landelijke omgeving.
- Wat voor huizen staan er in Nieuweroord?
- Nieuweroord telt 366 woningen: 61 procent vrijstaand, 22 procent twee-onder-een-kap, 9 procent tussen- of hoekwoning, 8 procent appartement. 82 procent is een koopwoning en 11 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Nieuweroord?
- Een woning in Nieuweroord nam in 2024 gemiddeld 3.680 kWh stroom af en leverde gemiddeld 2.020 kWh terug aan het net. In de gemeente Hoogeveen is de afname gemiddeld 2.620 kWh.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Nieuweroord?
- Voor het gemiddelde huishouden van Nieuweroord (3.680 kWh afname, 2.020 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW10: ongeveer € 790 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,9 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 7.021).
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Nieuweroord?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Nieuweroord is € 378.000, 39 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Hoogeveen (€ 271.000) en 23 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Hoeveel huizen in Nieuweroord hebben zonnepanelen?
- 59 procent van de woningen in Nieuweroord had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 144 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Nieuweroord: 41 kilometer ten zuiden van onze vestiging.
Nieuweroord ligt in de gemeente Hoogeveen in Drenthe, 41 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 53 kilometer, ongeveer 55 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Noordscheschut (2 km), Nieuweroord (3 km) en Tiendeveen (3 km). Het stroomnet in Nieuweroord is van Rendo.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Noordscheschut | 2 km | ongeveer 50 min |
| Nieuweroord | 3 km | ongeveer 50 min |
| Tiendeveen | 3 km | ongeveer 50 min |
| Geesbrug | 4 km | ongeveer 55 min |
| Hollandscheveld | 4 km | ongeveer 55 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Nieuweroord
In Nieuweroord zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 6 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Nieuweroord dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Rendo wordt steeds minder waard.
In Nieuweroord loopt jullie stroom via het net van Rendo. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 55 minuten bij je in Nieuweroord.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Nieuweroord SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Nieuweroord (gemeente Hoogeveen, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.