12% van Dalerpeel is nieuwbouw.
Klaar voor een batterij.
12 procent van de woningen in Dalerpeel is jonger dan tien jaar: 3-fase, vaak een warmtepomp, en dus klaar voor een batterij. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Dalerpeel beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Dalerpeel bouwt volop nieuw
12 procent van de woningen in Dalerpeel is in de afgelopen tien jaar gebouwd, tegenover 6 procent in de gemeente Coevorden. Nieuwbouw heeft vrijwel altijd een 3-fase-aansluiting en vaak een warmtepomp; dat maakt de keuze voor een batterij eenvoudiger en het winterverbruik hoger. Hieronder de cijfers van het CBS over Dalerpeel, naast de gemeente Coevorden en de provincie Drenthe.
De huizen van Dalerpeel
Dalerpeel is een klein dorp: 349 woningen, 350 huishoudens en 820 inwoners, gemiddeld 2,4 per huishouden. 78 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 69 procent in de gemeente Coevorden.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 80 procent van de voorraad, tegenover 9 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.
Van de woningen is 12 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 318.000, 7 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.
Een vrijstaande woning in Dalerpeel neemt met 3.869 kWh per jaar 83 procent meer af dan een tussenwoning (2.110 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 3.860 kWh | 600 kWh | KNW10 | € 625 per jaar |
| Tussenwoning | 2.110 kWh | 850 kWh | KNW6 | € 397 per jaar |
| Hoekwoning | 2.310 kWh | 1.030 kWh | KNW6 | € 454 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.569 kWh | 1.126 kWh | KNW6 | € 501 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.869 kWh | 1.548 kWh | KNW6 | € 600 per jaar |
Afname per woningtype in Dalerpeel uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Gas, auto's en het net in Dalerpeel
Het gemiddelde aardgasverbruik in Dalerpeel is 1.122 kubieke meter per woning per jaar, 16 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.610 kubieke meter: 30 procent minder gas per woning in vier jaar. 6 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 2 procent is helemaal aardgasvrij. Verwarmen gebeurt hier dus nog vrijwel overal op gas; het stroomverbruik zit in koken, wassen, koelen en steeds vaker in de auto.
Met 1,5 auto's per huishouden staan er in Dalerpeel meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Dalerpeel. Het CBS rekent Dalerpeel tot een landelijke omgeving.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Dalerpeel
In Dalerpeel is 12 procent van de huizen jonger dan tien jaar. Die woningen zijn gasloos of bijna gasloos, hebben een 3-fase-aansluiting en een warmtepomp, en dus een stroomprofiel met een stevige winterpiek. Een 3-fase-batterij van 10 kWh of meer op een dynamisch contract laadt goedkoop en voedt de warmtepomp op de dure avond; in de zomer houdt hij de 1.687 kWh teruglevering per woning thuis.
Met 1,5 auto's per huishouden (Drenthe: 1,3) wordt er in Dalerpeel veel gereden; elke auto die elektrisch wordt, laadt hier thuis en maakt een batterij met slim laden waardevoller.
Hoe Dalerpeel verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Dalerpeel is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 74 naar 159, 115 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 30 procent, van 1.610 naar 1.122 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Dalerpeel stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 74 | 110 | 159 | |
| Stroomafname per woning | 3.397 kWh | 3.163 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.610 m³ | 1.122 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Dalerpeel naast de buurdorpen
Met 1.687 kWh teruglevering per woning zit Dalerpeel tussen de buurdorpen in: Zwinderen levert het meest terug (2.193 kWh), Coevorden het minst (1.180 kWh). In aandeel zonnedaken (56 procent) zit Dalerpeel tussen Nieuwlande (63 procent) en Coevorden (55 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Dalerpeel | 3.163 kWh | 1.687 kWh | 56 procent |
| Nieuwlande | 3.360 kWh | 1.690 kWh | 63 procent |
| Zwinderen | 3.889 kWh | 2.193 kWh | 56 procent |
| Dalen | 3.240 kWh | 1.763 kWh | 60 procent |
| Coevorden | 2.580 kWh | 1.180 kWh | 55 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Dalerpeel oplevert
Voor een dorp van 349 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Dalerpeel: 2 personen, 3.163 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.687 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 514 in het eerste jaar, gemiddeld € 613 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,4 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,5 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Zo gaat Dalerpeel met stroom om
De stroomafname per woning in Dalerpeel daalde sinds 2020 van 3.397 kWh naar 3.163 kWh in 2024, 7 procent minder; daarmee zit het dorp 16 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Van die afname gaat ruim de helft weer terug: 1.687 kWh per woning per jaar (Drenthe: 1.272 kWh). Nu wordt die 1.687 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Dalerpeel zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.
De zonnestroom in Dalerpeel is jong: in 2018 stonden er 74 installaties, in 2022 159, een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 49 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 45 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Dalerpeel heeft 56 procent zonnepanelen, 4 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 159 installaties met samen 593 kWp, gemiddeld 3,7 kWp per dak, omgerekend ongeveer 9 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Coevorden staat het dorp gedeeld op plek 7 van 16 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 16 van 24 in teruglevering per woning.
- Wat voor huizen staan er in Dalerpeel?
- Dalerpeel telt 349 woningen: 49 procent vrijstaand, 31 procent twee-onder-een-kap, 18 procent tussen- of hoekwoning, 2 procent appartement. 78 procent is een koopwoning en 12 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Dalerpeel?
- Huishoudens in Dalerpeel hebben gemiddeld 1,5 auto's (Drenthe: 1,3), bij 350 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Dalerpeel?
- Voor het gemiddelde huishouden van Dalerpeel (3.163 kWh afname, 1.687 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 613 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,4 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Wie is de netbeheerder in Dalerpeel en hoe wordt er verwarmd?
- Enexis is de netbeheerder in Dalerpeel. 6 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 1.122 kubieke meter per woning per jaar.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Dalerpeel?
- Een woning in Dalerpeel verbruikt gemiddeld 1.122 kubieke meter aardgas per jaar, 16 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.610 kubieke meter. 2 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Dalerpeel: 45 kilometer ten zuiden van onze vestiging.
Dalerpeel ligt in de gemeente Coevorden in Drenthe, 45 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 58 kilometer, ongeveer 55 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Nieuwlande Coevorden (2 km), Nieuwlande (3 km) en Zwinderen (3 km). Het stroomnet in Dalerpeel is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Nieuwlande Coevorden | 2 km | ongeveer 60 min |
| Nieuwlande | 3 km | ongeveer 60 min |
| Zwinderen | 3 km | ongeveer 55 min |
| Dalen | 5 km | ongeveer 50 min |
| Coevorden | 6 km | ongeveer 55 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Dalerpeel
In Dalerpeel doet 1 club mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 10 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Dalerpeel dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Dalerpeel loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 55 minuten bij je in Dalerpeel.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Dalerpeel SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Dalerpeel (gemeente Coevorden, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.