89% van Vledderveen woont in een koophuis.
Eigen dak, eigen stroom.
89 procent van de woningen in Vledderveen is een koopwoning; eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Vledderveen beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Vledderveen is een dorp van eigenaren
89 procent van de woningen in Vledderveen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 75 procent in de gemeente Westerveld. Eigenaren beslissen zelf over dak en meterkast, en daar begint elke thuisbatterij. Hieronder de cijfers van het CBS over Vledderveen, naast de gemeente Westerveld en de provincie Drenthe.
De huizen van Vledderveen
Vledderveen is een klein dorp: 163 woningen, 165 huishoudens en 355 inwoners, gemiddeld 2,2 per huishouden. 89 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 75 procent in de gemeente Westerveld.
De woningvoorraad is typisch dorps: 66 procent van de woningen staat vrij, nog eens 29 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
Er is geen recente nieuwbouw (geen van de woningen is jonger dan tien jaar), dus alle huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. Een huis is hier gemiddeld € 405.000 waard (WOZ), 32 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Het verschil tussen woningtypen is groot: een twee-onder-een-kapwoning in Vledderveen neemt gemiddeld 2.170 kWh af, een vrijstaande woning 3.850 kWh, 77 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Vledderveen.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.170 kWh | 720 kWh | KNW6 | € 383 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.850 kWh | 1.860 kWh | KNW10 | € 787 per jaar |
Afname per woningtype in Vledderveen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Vledderveen
In Vledderveen is 89 procent van de woningen een koopwoning, dus vrijwel elk huis kan zelf beslissen over panelen en een batterij. Dat is terug te zien in de cijfers: 1.850 kWh teruglevering per woning op 3.300 kWh afname. Voor een eigenaar is de rekensom simpel: de batterij houdt het middagoverschot thuis voor de avond en gaat mee zolang het huis van jullie is.
Verder staat 66 procent van de woningen in Vledderveen vrij (Drenthe: 29 procent): grote daken, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting, waar een groter pakket van 10 tot 16 kWh op zijn plaats is.
Hoe Vledderveen verandert
Tussen 2018 en 2022 kwamen er in Vledderveen 92 procent zonnestroominstallaties bij, van 39 naar 75. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 34 procent, van 1.600 naar 1.060 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Vledderveen stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 39 | 60 | 75 | |
| Stroomafname per woning | 3.090 kWh | 3.300 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.600 m³ | 1.060 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Zo gaat Vledderveen met stroom om
De stroomafname per woning in Vledderveen steeg sinds 2020 van 3.090 kWh naar 3.300 kWh in 2024, 7 procent meer; daarmee zit het dorp 21 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Daar staat 1.850 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Vledderveen is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.850 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
Het gaat hard: van 39 installaties in 2018 naar 75 in 2022, een groei van 92 procent. Tussen 2018 en 2020 kwam er 54 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 25 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Vledderveen heeft 58 procent zonnepanelen, 6 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 75 installaties met samen 327 kWp, gemiddeld 4,4 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Westerveld staat het dorp gedeeld op plek 7 van 15 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 6 van 19 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in Vledderveen oplevert
Voor een dorp van 163 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Vledderveen: 2 personen, 3.300 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.850 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 530 in het eerste jaar en gemiddeld € 632 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 9,1 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,5 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Vledderveen naast de buurdorpen
Van Vledderveen en de omliggende dorpen Vledder, Wilhelminaoord, Oosterstreek, Frederiksoord, Boschoord levert Vledderveen per woning het meest terug: 1.850 kWh, tegen 1.520 kWh in Oosterstreek en 930 kWh in Boschoord. In aandeel zonnedaken (58 procent) zit Vledderveen tussen Vledder (63 procent) en Frederiksoord (56 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Vledderveen | 3.300 kWh | 1.850 kWh | 58 procent |
| Vledder | 2.690 kWh | 1.320 kWh | 63 procent |
| Wilhelminaoord | 2.520 kWh | 1.130 kWh | 58 procent |
| Oosterstreek | 3.340 kWh | 1.520 kWh | 58 procent |
| Frederiksoord | 3.180 kWh | 1.350 kWh | 56 procent |
| Boschoord | 3.300 kWh | 930 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Gas, auto's en het net in Vledderveen
Het gemiddelde aardgasverbruik in Vledderveen is 1.060 kubieke meter per woning per jaar, 9 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.600 kubieke meter: 34 procent minder gas per woning in vier jaar. 11 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 2 procent is helemaal aardgasvrij. Elke woning die van het gas af gaat, verschuift verbruik naar stroom, en juist dat winterverbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.
Met 1,5 auto's per huishouden staan er in Vledderveen meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Vledderveen. Het CBS rekent Vledderveen tot een landelijke omgeving.
- Wat voor huizen staan er in Vledderveen?
- Vledderveen telt 163 woningen: 66 procent vrijstaand, 29 procent twee-onder-een-kap, 2 procent tussen- of hoekwoning, 2 procent appartement. 89 procent is een koopwoning en 0 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Vledderveen?
- Voor het gemiddelde huishouden van Vledderveen (3.300 kWh afname, 1.850 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 632 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,1 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Vledderveen?
- Een woning in Vledderveen nam in 2024 gemiddeld 3.300 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.850 kWh terug aan het net. In de gemeente Westerveld is de afname gemiddeld 3.020 kWh.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Vledderveen?
- Huishoudens in Vledderveen hebben gemiddeld 1,5 auto's (Drenthe: 1,3), bij 165 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Vledderveen?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Vledderveen is € 405.000, 4 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Westerveld (€ 390.000) en 32 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Vledderveen: 41 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging.
Vledderveen ligt in de gemeente Westerveld in Drenthe, 41 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 50 kilometer, ongeveer 60 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Oosterstreek (2 km), Vledder (2 km) en Wilhelminaoord (2 km). Het stroomnet in Vledderveen is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Oosterstreek | 2 km | ongeveer 60 min |
| Vledder | 2 km | ongeveer 60 min |
| Wilhelminaoord | 2 km | ongeveer 65 min |
| Boschoord | 3 km | ongeveer 60 min |
| Frederiksoord | 3 km | ongeveer 60 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Vledderveen
In Vledderveen zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 4 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Vledderveen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Vledderveen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 60 minuten bij je in Vledderveen.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Vledderveen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Vledderveen (gemeente Westerveld, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.