65% van Tijnje woont vrijstaand.
Groot dak, grote batterij.
65 procent van de woningen in Tijnje staat vrij: grote daken en een hoger verbruik, waar een grotere batterij zich het snelst terugverdient. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Tijnje beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Tijnje: ruime huizen, grote daken
65 procent van de woningen in Tijnje staat vrij, tegenover 29 procent gemiddeld in Friesland. Een vrijstaande woning neemt hier gemiddeld 3.350 kWh per jaar af. Grote daken, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting: hier telt de keuze van de juiste maat batterij dubbel. Hieronder de cijfers van het CBS over Tijnje, naast de gemeente Opsterland en de provincie Friesland.
De huizen van Tijnje
Tijnje telt 646 woningen en 675 huishoudens, met 1.615 inwoners (gemiddeld 2,4 personen per huishouden). 79 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 62 procent gemiddeld in Friesland en 70 procent in de gemeente Opsterland.
De woningvoorraad is typisch dorps: 65 procent van de woningen staat vrij, nog eens 19 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Maar 1 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 354.000 waard (WOZ), 22 procent hoger dan het gemiddelde van Friesland.
Een vrijstaande woning in Tijnje neemt met 3.350 kWh per jaar 63 procent meer af dan een tussenwoning (2.050 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 2.070 kWh | 650 kWh | KNW6 | € 363 per jaar |
| Tussenwoning | 2.050 kWh | 490 kWh | KNW6 | € 346 per jaar |
| Hoekwoning | 2.730 kWh | 690 kWh | KNW10 | € 463 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.270 kWh | 360 kWh | KNW6 | € 370 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.350 kWh | 1.430 kWh | KNW6 | € 601 per jaar |
Afname per woningtype in Tijnje uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Tijnje
Bij 65 procent vrijstaande woningen is het gemiddelde huis in Tijnje groter dan elders: meer dak voor panelen, 3.350 kWh afname per jaar en vaak al een 3-fase-aansluiting. Dat vraagt om een groter pakket, 10 tot 16 kWh, dat het middagoverschot van een groot dak ook echt tot de avond vasthoudt. Een te kleine batterij zit hier om drie uur 's middags al vol.
79 procent van de woningen is een koopwoning (Friesland: 62 procent), en eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij.
Hoe Tijnje verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Tijnje is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 75 naar 220, 193 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 30 procent, van 1.550 naar 1.080 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 75 | 139 | 220 | |
| Stroomafname per woning | 3.140 kWh | 2.970 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.550 m³ | 1.080 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Tijnje naast de buurdorpen
In Tijnje gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Gersloot, Nij Beets, Terwispel, Tjalleberd, Luxwoude): 1.300 kWh, terwijl Gersloot op 2.150 kWh zit. Het aandeel zonnedaken is hier met 46 procent het laagst van de buurt; Tjalleberd zit op 65 procent.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Tijnje | 2.970 kWh | 1.300 kWh | 46 procent |
| Gersloot | 3.670 kWh | 2.150 kWh | onbekend |
| Nij Beets | 3.080 kWh | 1.460 kWh | 50 procent |
| Terwispel | 3.310 kWh | 1.470 kWh | 54 procent |
| Tjalleberd | 3.140 kWh | 1.750 kWh | 65 procent |
| Luxwoude | 3.450 kWh | 1.540 kWh | 52 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Gas, auto's en het net in Tijnje
Het gemiddelde aardgasverbruik in Tijnje is 1.080 kubieke meter per woning per jaar, 19 procent hoger dan het gemiddelde van Friesland. In 2020 was dat nog 1.550 kubieke meter: 30 procent minder gas per woning in vier jaar. 8 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 3 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Met 1,4 auto's per huishouden staan er in Tijnje meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Friesland (1,2). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het net in Tijnje is van Liander, net als bijna overal in Friesland; hoe meer middagstroom thuis in de batterij blijft, hoe minder er tegelijk dat net op gaat. Volgens de indeling van het CBS is Tijnje een landelijke omgeving.
Wat een thuisbatterij in Tijnje oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Tijnje: 2 personen, 2.970 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.300 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 470 in het eerste jaar, gemiddeld € 566 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 10,2 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,4 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Zo gaat Tijnje met stroom om
De stroomafname per woning in Tijnje daalde sinds 2020 van 3.140 kWh naar 2.970 kWh in 2024, 5 procent minder; daarmee zit het dorp 19 procent hoger dan het gemiddelde van Friesland (2.504 kWh).
Tegenover die afname staat 1.300 kWh teruglevering per woning, ruim een derde van het verbruik (Friesland: 1.110 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.300 kWh uit de rekening van Tijnje.
De zonnestroom in Tijnje is jong: in 2018 stonden er 75 installaties, in 2022 220, bijna een verdrievoudiging in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 85 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 58 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Zonnepanelen liggen in Tijnje op 46 procent van de daken; in de gemeente Opsterland als geheel is dat 48 procent, en in Friesland 46 procent. In 2022 telde het CBS hier 220 installaties met samen 971 kWp, gemiddeld 4,4 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Opsterland staat het dorp gedeeld op plek 12 van 15 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 13 van 15 in teruglevering per woning.
- Wat voor huizen staan er in Tijnje?
- Tijnje telt 646 woningen: 65 procent vrijstaand, 19 procent twee-onder-een-kap, 13 procent tussen- of hoekwoning, 4 procent appartement. 79 procent is een koopwoning en 1 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Tijnje?
- Voor het gemiddelde huishouden van Tijnje (2.970 kWh afname, 1.300 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 566 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,2 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Tijnje?
- Huishoudens in Tijnje hebben gemiddeld 1,4 auto's (Friesland: 1,2), bij 675 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Tijnje?
- Een woning in Tijnje verbruikt gemiddeld 1.080 kubieke meter aardgas per jaar, 19 procent hoger dan het gemiddelde van Friesland (911). In 2020 was dat 1.550 kubieke meter. 3 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Tijnje?
- Een woning in Tijnje nam in 2024 gemiddeld 2.970 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.300 kWh terug aan het net. In de gemeente Opsterland is de afname gemiddeld 2.800 kWh.
- Wie is de netbeheerder in Tijnje en hoe wordt er verwarmd?
- Liander is de netbeheerder in Tijnje. 8 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 1.080 kubieke meter per woning per jaar.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Tijnje: 47 kilometer ten westen van onze vestiging.
Tijnje ligt in de gemeente Opsterland in Friesland, 47 kilometer ten westen van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 64 kilometer, ongeveer 60 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Gersloot (2 km), Nij Beets (3 km) en Terwispel (4 km). Het stroomnet in Tijnje is van Liander.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Gersloot | 2 km | ongeveer 60 min |
| Nij Beets | 3 km | ongeveer 55 min |
| Terwispel | 4 km | ongeveer 55 min |
| Tjalleberd | 4 km | ongeveer 60 min |
| Luxwoude | 5 km | ongeveer 60 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Tijnje
In Tijnje doen 2 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 5 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Tijnje dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Liander wordt steeds minder waard.
In Tijnje loopt jullie stroom via het net van Liander. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 60 minuten bij je in Tijnje.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Tijnje SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Tijnje (gemeente Opsterland, Friesland). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.