71% vrijstaand, 0% rijtjeshuizen in Loon.
Ruimte voor een grotere batterij.
In Loon staat 71 procent van de woningen vrij en is maar 0 procent een rijtjeshuis; de ruimere huizen vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Loon beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Loon staat vooral vrij
71 procent van de woningen in Loon staat vrij en maar 0 procent is een tussen- of hoekwoning (gemeente Assen: 47 procent). Vrijstaande huizen hebben meer dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat vraagt om een grotere batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Assen en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Loon
Loon is een klein dorp: 115 woningen, 120 huishoudens en 265 inwoners, gemiddeld 2,3 per huishouden. Van die woningen is 98 procent een koopwoning; in de gemeente Assen is dat 59 procent, in Drenthe 66 procent.
De woningvoorraad is typisch dorps: 71 procent van de woningen staat vrij, nog eens 29 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Maar 2 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 501.000, 76 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.
Een vrijstaande woning in Loon neemt met 3.960 kWh per jaar 36 procent meer af dan een twee-onder-een-kapwoning (2.910 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.910 kWh | 1.390 kWh | KNW6 | € 571 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.960 kWh | 1.560 kWh | KNW10 | € 739 per jaar |
Afname per woningtype in Loon uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Gas, auto's en het net in Loon
Aan aardgas verbruikt een woning in Loon 1.519 kubieke meter per jaar, 83 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Assen (830). In 2020 was dat nog 2.070 kubieke meter: 27 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (3.676 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 9 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 1 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Met 1,5 auto's per huishouden staan er in Loon meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Loon is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Loon een landelijke omgeving.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Loon
Met 71 procent vrijstaande woningen en 0 procent rijwoningen heeft het gemiddelde huis in Loon een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan een 6 kWh-batterij kan bergen; de afname ligt op 3.663 kWh per jaar. Hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.
Het gasverbruik ligt met 1.519 kubieke meter per woning 57 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, maakt het stroomdeel groter en de batterij waardevoller.
Hoe Loon verandert
Tussen 2018 en 2022 kwamen er in Loon 81 procent zonnestroominstallaties bij, van 26 naar 47. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 27 procent, van 2.070 naar 1.519 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 26 | 36 | 47 | |
| Stroomafname per woning | 3.676 kWh | 3.663 kWh | ||
| Aardgas per woning | 2.070 m³ | 1.519 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Loon naast de buurdorpen
In Loon gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Taarlo, Rhee, Oudemolen): 1.720 kWh, terwijl Rhee op 2.760 kWh zit.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Loon | 3.663 kWh | 1.720 kWh | 55 procent |
| Taarlo | 3.969 kWh | 1.985 kWh | onbekend |
| Rhee | 3.620 kWh | 2.760 kWh | onbekend |
| Oudemolen | 3.729 kWh | 1.725 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Zo gaat Loon met stroom om
In de gemeente Assen neemt een woning gemiddeld 2.340 kWh stroom per jaar af; in Loon was dat in 2024 3.663 kWh, 57 procent hoger dan dat gemiddelde en 34 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Tegenover die afname staat 1.720 kWh teruglevering per woning, ruim een derde van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.720 kWh uit de rekening van Loon.
Het gaat hard: van 26 installaties in 2018 naar 47 in 2022, een groei van 81 procent. Tussen 2018 en 2020 kwam er 38 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 31 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Zonnepanelen liggen in Loon op 55 procent van de daken; in de gemeente Assen als geheel is dat 44 procent, dus 11 procentpunt minder dan hier, en in Drenthe 52 procent. In 2022 telde het CBS hier 47 installaties met samen 249 kWp, gemiddeld 5,3 kWp per dak, omgerekend ongeveer 13 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Assen staat het dorp op plek 4 van 5 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in Loon oplevert
Voor een dorp van 115 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Loon: 2 personen, 3.663 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.720 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 522 in het eerste jaar, gemiddeld € 625 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,2 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,5 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
- Wat voor huizen staan er in Loon?
- Loon telt 115 woningen: 71 procent vrijstaand, 29 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 98 procent is een koopwoning en 2 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Loon?
- Een woning in Loon verbruikt gemiddeld 1.519 kubieke meter aardgas per jaar, 57 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 2.070 kubieke meter. 1 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Loon?
- Voor het gemiddelde huishouden van Loon (3.663 kWh afname, 1.720 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 625 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,2 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Loon?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Loon is € 501.000, 76 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Assen (€ 284.000) en 63 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Loon?
- Een woning in Loon nam in 2024 gemiddeld 3.663 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.720 kWh terug aan het net. In de gemeente Assen is de afname gemiddeld 2.340 kWh.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Loon: 9 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging.
Loon ligt in de gemeente Assen in Drenthe, 9 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 13 kilometer, ongeveer 20 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Balloërveld (2 km), Balloo (2 km) en Taarlo (2 km). Het stroomnet in Loon is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Balloërveld | 2 km | ongeveer 20 min |
| Balloo | 2 km | ongeveer 25 min |
| Taarlo | 2 km | ongeveer 20 min |
| Oudemolen | 4 km | ongeveer 15 min |
| Rhee | 4 km | ongeveer 15 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Loon
In Loon doet 1 club mee aan ClubWatt!. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Loon dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Loon loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 20 minuten bij je in Loon.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Loon SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Loon (gemeente Assen, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.