1.130 m³ gas per woning in Nieuw-Weerdinge, 10% al elektrisch.
Stap voor stap naar stroom.
Een woning in Nieuw-Weerdinge verbruikt 1.130 kubieke meter gas per jaar, terwijl 10 procent van de woningen al elektrisch wordt verwarmd. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Nieuw-Weerdinge beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Nieuw-Weerdinge stookt veel gas en verwarmt toch al vaker elektrisch
Een woning in Nieuw-Weerdinge verbruikt 1.130 kubieke meter aardgas per jaar, 17 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969), terwijl al 10 procent van de woningen hoofdzakelijk elektrisch wordt verwarmd. Het dorp zit dus midden in de overstap: veel gas in de bestaande huizen, stroom in de huizen die al over zijn. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Emmen en de provincie Drenthe, staan hieronder.
Gas, auto's en het net in Nieuw-Weerdinge
Aan aardgas verbruikt een woning in Nieuw-Weerdinge 1.130 kubieke meter per jaar, 18 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Emmen (960). In 2020 was dat nog 1.640 kubieke meter: 31 procent minder gas per woning in vier jaar. 10 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Huishoudens in Nieuw-Weerdinge hebben gemiddeld 1,4 auto's (Drenthe: 1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Nieuw-Weerdinge is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Nieuw-Weerdinge een landelijke omgeving.
De huizen van Nieuw-Weerdinge
Nieuw-Weerdinge telt 1.466 woningen en 1.450 huishoudens, met 3.370 inwoners (gemiddeld 2,3 personen per huishouden). Van die woningen is 69 procent een koopwoning; in de gemeente Emmen is dat 63 procent, in Drenthe 66 procent.
De woningvoorraad is typisch dorps: 50 procent van de woningen staat vrij, nog eens 16 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Van de woningen is 4 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. Een huis is hier gemiddeld € 248.000 waard (WOZ), 19 procent lager dan het gemiddelde van Drenthe.
Een vrijstaande woning in Nieuw-Weerdinge neemt met 3.790 kWh per jaar 133 procent meer af dan een appartement (1.630 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.630 kWh | 130 kWh | KNW6 | € 260 per jaar |
| Tussenwoning | 1.980 kWh | 900 kWh | KNW6 | € 393 per jaar |
| Hoekwoning | 2.180 kWh | 960 kWh | KNW6 | € 426 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 3.230 kWh | 1.180 kWh | KNW6 | € 567 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.790 kWh | 1.530 kWh | KNW6 | € 603 per jaar |
Afname per woningtype in Nieuw-Weerdinge uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Nieuw-Weerdinge
10 procent elektrisch verwarmde woningen naast 1.130 kubieke meter gas per woning: in Nieuw-Weerdinge lopen twee soorten huizen door elkaar. Voor de elektrisch verwarmde huizen telt de winter, en dan laadt een grote batterij (10 kWh of meer) 's nachts goedkoop op een dynamisch contract. Voor de huizen op gas telt de zomer: het zonoverschot van 1.480 kWh per woning vasthouden voor de avond. Een modulair systeem past bij allebei.
Verder staat 50 procent van de woningen in Nieuw-Weerdinge vrij (Drenthe: 29 procent): grote daken, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting, waar een groter pakket van 10 tot 16 kWh op zijn plaats is.
Hoe Nieuw-Weerdinge verandert
Tussen 2020 en 2022 kwamen er in Nieuw-Weerdinge 81 procent zonnestroominstallaties bij, van 266 naar 482. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 31 procent, van 1.640 naar 1.130 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 266 | 482 | |
| Stroomafname per woning | 3.180 kWh | 3.090 kWh | |
| Aardgas per woning | 1.640 m³ | 1.130 m³ |
CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Nieuw-Weerdinge naast de buurdorpen
Met 1.480 kWh teruglevering per woning zit Nieuw-Weerdinge tussen de buurdorpen in: 2e Valthermond levert het meest terug (2.490 kWh), Emmer-Compascuum het minst (1.250 kWh). In aandeel zonnedaken (57 procent) zit Nieuw-Weerdinge tussen Valthermond (61 procent) en Emmer-Compascuum (51 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Nieuw-Weerdinge | 3.090 kWh | 1.480 kWh | 57 procent |
| Roswinkel | 3.520 kWh | 1.550 kWh | 51 procent |
| Valthermond | 3.160 kWh | 1.470 kWh | 61 procent |
| Emmer-Compascuum | 2.970 kWh | 1.250 kWh | 51 procent |
| Valthe | 3.090 kWh | 1.610 kWh | 61 procent |
| 2e Valthermond | 3.640 kWh | 2.490 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Nieuw-Weerdinge oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Nieuw-Weerdinge: 2 personen, 3.090 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.480 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 496 in het eerste jaar, gemiddeld € 594 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,7 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,4 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Zo gaat Nieuw-Weerdinge met stroom om
De stroomafname per woning in Nieuw-Weerdinge daalde sinds 2020 van 3.180 kWh naar 3.090 kWh in 2024, 3 procent minder; daarmee zit het dorp 13 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Tegenover die afname staat 1.480 kWh teruglevering per woning, ongeveer de helft van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.480 kWh uit de rekening van Nieuw-Weerdinge.
Het gaat hard: van 266 installaties in 2020 naar 482 in 2022, een groei van 81 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Zonnepanelen liggen in Nieuw-Weerdinge op 57 procent van de daken; in de gemeente Emmen als geheel is dat 51 procent, dus 6 procentpunt minder dan hier, en in Drenthe 52 procent. In 2022 telde het CBS hier 482 installaties met samen 2.161 kWp, gemiddeld 4,5 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Emmen staat het dorp op plek 8 van 14 in aandeel daken met zonnepanelen en gedeeld op plek 5 van 14 in teruglevering per woning.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Nieuw-Weerdinge?
- Een woning in Nieuw-Weerdinge verbruikt gemiddeld 1.130 kubieke meter aardgas per jaar, 17 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.640 kubieke meter. 4 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Wat voor huizen staan er in Nieuw-Weerdinge?
- Nieuw-Weerdinge telt 1.466 woningen: 50 procent vrijstaand, 16 procent twee-onder-een-kap, 30 procent tussen- of hoekwoning, 4 procent appartement. 69 procent is een koopwoning en 4 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Nieuw-Weerdinge?
- Voor het gemiddelde huishouden van Nieuw-Weerdinge (3.090 kWh afname, 1.480 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 594 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,7 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Nieuw-Weerdinge?
- Een woning in Nieuw-Weerdinge nam in 2024 gemiddeld 3.090 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.480 kWh terug aan het net. In de gemeente Emmen is de afname gemiddeld 2.730 kWh.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Nieuw-Weerdinge?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Nieuw-Weerdinge is € 248.000, vrijwel gelijk aan het gemiddelde van de gemeente Emmen (€ 250.000) en 19 procent lager dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Hoeveel huizen in Nieuw-Weerdinge hebben zonnepanelen?
- 57 procent van de woningen in Nieuw-Weerdinge had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 482 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Nieuw-Weerdinge: 34 kilometer ten zuidoosten van onze vestiging.
Nieuw-Weerdinge ligt in de gemeente Emmen in Drenthe, 34 kilometer ten zuidoosten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 43 kilometer, ongeveer 45 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Roswinkel (3 km), Valthermond (4 km) en 2e Valthermond (6 km). Het stroomnet in Nieuw-Weerdinge is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Roswinkel | 3 km | ongeveer 45 min |
| Valthermond | 4 km | ongeveer 40 min |
| 2e Valthermond | 6 km | ongeveer 45 min |
| Emmer-Compascuum | 6 km | ongeveer 55 min |
| Valthe | 6 km | ongeveer 35 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Nieuw-Weerdinge
In Nieuw-Weerdinge doen 3 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 5 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Nieuw-Weerdinge dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Nieuw-Weerdinge loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 45 minuten bij je in Nieuw-Weerdinge.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Nieuw-Weerdinge SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Nieuw-Weerdinge (gemeente Emmen, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.