Speciaal voor Midlaren

Gemiddeld € 599.000 WOZ in Midlaren.
Groot huis, groot dak, grote winst.

Huizen in Midlaren zijn gemiddeld € 599.000 waard: ruime woningen met een groot dak, waar een grotere batterij het meest oplevert. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Midlaren
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Midlaren-weetjes

Wij kennen Midlaren beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt163woningen in Midlaren
🔆Zonnepanelen hebt65daken met zonnepanelen in Midlaren
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.520 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Midlaren

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Midlaren: hoge woningwaarde, groot dak

De gemiddelde WOZ-waarde in Midlaren is € 599.000, 95 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (€ 307.000) en 46 procent hoger dan dat van de gemeente Tynaarlo. Duurdere huizen zijn meestal grotere huizen: meer dak, meer verbruik (3.520 kWh per woning) en vaker een 3-fase-aansluiting. Hieronder de cijfers van het CBS over Midlaren, naast de gemeente Tynaarlo en de provincie Drenthe.

€ 599.000
gemiddelde WOZ-waarde
6%
tussen- en hoekwoningen
89%
vrijstaande woningen
3.520 kWh
afname per woning per jaar
Woningen

De huizen van Midlaren

Midlaren is een klein dorp: 163 woningen, 165 huishoudens en 340 inwoners, gemiddeld 2,1 per huishouden. 85 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 77 procent in de gemeente Tynaarlo.

4 procent van de woningen is jonger dan tien jaar. Een huis is hier gemiddeld € 599.000 waard (WOZ), 95 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.

De woningvoorraad is typisch dorps: 89 procent van de woningen staat vrij, nog eens 4 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.

Het verschil tussen woningtypen is groot: een tussenwoning in Midlaren neemt gemiddeld 1.390 kWh af, een vrijstaande woning 3.670 kWh, 164 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Midlaren.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Tussenwoning1.390 kWh350 kWhKNW6€ 236 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning2.020 kWh340 kWhKNW6€ 330 per jaar
Vrijstaande woning3.670 kWh1.540 kWhKNW6€ 611 per jaar

Afname per woningtype in Midlaren uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Midlaren

Bij een WOZ-waarde van gemiddeld € 599.000 staan in Midlaren vooral ruime huizen, en die hebben een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan het huis op dat moment gebruikt: 1.770 kWh teruglevering per woning per jaar. Hier past een groter pakket van 10 tot 16 kWh, dat dat overschot tot de avond vasthoudt, en bij een 3-fase-aansluiting een 3-fase-batterij.

Rijwoningen zijn hier de uitzondering: 6 procent tegenover 30 procent in de gemeente Tynaarlo. De ruimere huizen hebben meer dak en meer verbruik, en dus ruimte voor een groter pakket.

Ontwikkeling

Hoe Midlaren verandert

Het aantal zonnestroominstallaties in Midlaren is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 22 naar 65, 195 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 35 procent, van 1.930 naar 1.250 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Midlaren stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.

Reeks2018202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen224165
Stroomafname per woning3.280 kWh3.520 kWh
Aardgas per woning1.930 m³1.250 m³

CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Midlaren oplevert

Voor een dorp van 163 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Midlaren: 2 personen, 3.520 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.770 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 532 in het eerste jaar en gemiddeld € 636 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 9,1 jaar.

Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,5 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.

Stroom en zon

Zo gaat Midlaren met stroom om

De stroomafname per woning in Midlaren steeg sinds 2020 van 3.280 kWh naar 3.520 kWh in 2024, 7 procent meer; daarmee zit het dorp 29 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).

Daar staat 1.770 kWh teruglevering per woning tegenover, ongeveer de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Midlaren is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.770 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.

De zonnestroom in Midlaren is jong: in 2018 stonden er 22 installaties, in 2022 65, bijna een verdrievoudiging in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 86 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 59 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.

Zonnepanelen liggen in Midlaren op 56 procent van de daken; in de gemeente Tynaarlo als geheel is dat 65 procent, dus 9 procentpunt meer dan hier, en in Drenthe 52 procent. In 2022 telde het CBS hier 65 installaties met samen 296 kWp, gemiddeld 4,6 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.

Binnen de gemeente Tynaarlo staat het dorp op plek 13 van 13 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 10 van 18 in teruglevering per woning.

De buurt

Midlaren naast de buurdorpen

Met 1.770 kWh teruglevering per woning zit Midlaren tussen de buurdorpen in: De Groeve levert het meest terug (2.440 kWh), Zuidlaren het minst (1.358 kWh). Het aandeel zonnedaken is hier met 56 procent het laagst van de buurt; De Groeve zit op 69 procent.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Midlaren3.520 kWh1.770 kWh56 procent
Zuidlaren2.625 kWh1.358 kWh60 procent
De Groeve3.640 kWh2.440 kWh69 procent
De Punt3.774 kWh2.168 kWhonbekend

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Midlaren

Het gemiddelde aardgasverbruik in Midlaren is 1.250 kubieke meter per woning per jaar, 29 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.930 kubieke meter: 35 procent minder gas per woning in vier jaar. 15 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij. Dat is veel (Drenthe: 11 procent); elektrisch verwarmen verhoogt het stroomverbruik in de winter en maakt een grotere batterij met een dynamisch contract extra interessant.

Met 1,5 auto's per huishouden staan er in Midlaren meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.

Enexis beheert het stroomnet in Midlaren. Het CBS rekent Midlaren tot een landelijke omgeving.

Vragen over dit dorp
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Midlaren?
De gemiddelde WOZ-waarde in Midlaren is € 599.000, 46 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Tynaarlo (€ 410.000) en 95 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
Wat voor huizen staan er in Midlaren?
Midlaren telt 163 woningen: 89 procent vrijstaand, 4 procent twee-onder-een-kap, 6 procent tussen- of hoekwoning, 1 procent appartement. 85 procent is een koopwoning en 4 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Wat bespaart een thuisbatterij in Midlaren?
Voor het gemiddelde huishouden van Midlaren (3.520 kWh afname, 1.770 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 636 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,1 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel gas verbruikt een woning in Midlaren?
Een woning in Midlaren verbruikt gemiddeld 1.250 kubieke meter aardgas per jaar, 29 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.930 kubieke meter. 4 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
Hoeveel auto's hebben huishoudens in Midlaren?
Huishoudens in Midlaren hebben gemiddeld 1,5 auto's (Drenthe: 1,3), bij 165 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Midlaren: 2 kilometer ten noorden van onze vestiging.

Midlaren ligt in de gemeente Tynaarlo in Drenthe, 2 kilometer ten noorden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 2 kilometer, ongeveer 10 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Noordlaren (2 km), Zuidlaren (2 km) en De Groeve (3 km). Het stroomnet in Midlaren is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Noordlaren2 kmongeveer 10 min
Zuidlaren2 kmongeveer 15 min
De Groeve3 kmongeveer 10 min
De Punt4 kmongeveer 10 min
Glimmen4 kmongeveer 15 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Midlaren

In Midlaren zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 6 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Midlaren dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Midlaren

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Midlaren loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 10 minuten bij je in Midlaren.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Midlaren
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Midlaren SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Midlaren (gemeente Tynaarlo, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Midlaren op?