83% van Koekange woont in een koophuis.
Eigen dak, eigen stroom.
83 procent van de woningen in Koekange is een koopwoning; eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Koekange beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Koekange is een dorp van eigenaren
83 procent van de woningen in Koekange is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 75 procent in de gemeente De Wolden. Eigenaren beslissen zelf over dak en meterkast, en daar begint elke thuisbatterij. Hieronder de cijfers van het CBS over Koekange, naast de gemeente De Wolden en de provincie Drenthe.
De huizen van Koekange
Koekange telt 997 woningen en 1.090 huishoudens, met 2.575 inwoners (gemiddeld 2,3 personen per huishouden). 83 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 75 procent in de gemeente De Wolden.
De woningvoorraad is typisch dorps: 56 procent van de woningen staat vrij, nog eens 14 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
Er is nauwelijks recente nieuwbouw (3 procent van de woningen is jonger dan tien jaar), dus de meeste huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. Een huis is hier gemiddeld € 409.000 waard (WOZ), 33 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Het verschil tussen woningtypen is groot: een hoekwoning in Koekange neemt gemiddeld 2.050 kWh af, een vrijstaande woning 3.820 kWh, 86 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Koekange.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 2.730 kWh | 880 kWh | KNW6 | € 477 per jaar |
| Tussenwoning | 2.100 kWh | 1.010 kWh | KNW6 | € 428 per jaar |
| Hoekwoning | 2.050 kWh | 760 kWh | KNW6 | € 375 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 3.010 kWh | 1.350 kWh | KNW6 | € 574 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.820 kWh | 1.680 kWh | KNW10 | € 747 per jaar |
Afname per woningtype in Koekange uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Koekange
In Koekange is 83 procent van de woningen een koopwoning, dus vrijwel elk huis kan zelf beslissen over panelen en een batterij. Dat is terug te zien in de cijfers: 1.750 kWh teruglevering per woning op 3.260 kWh afname. Voor een eigenaar is de rekensom simpel: de batterij houdt het middagoverschot thuis voor de avond en gaat mee zolang het huis van jullie is.
De gemiddelde WOZ-waarde van € 409.000 ligt 33 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe; duurdere huizen zijn meestal ruimere huizen met meer dak en meer verbruik.
Hoe Koekange verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Koekange is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 152 naar 411, 170 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 31 procent, van 1.690 naar 1.160 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Koekange stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 152 | 290 | 411 | |
| Stroomafname per woning | 3.310 kWh | 3.260 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.690 m³ | 1.160 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Zo gaat Koekange met stroom om
Een woning in Koekange nam in 2024 gemiddeld 3.260 kWh stroom van het net af, 19 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh); de gemeente De Wolden zit op 3.080 kWh.
Daar staat 1.750 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Koekange is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.750 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
De zonnestroom in Koekange is jong: in 2018 stonden er 152 installaties, in 2022 411, ruim een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 91 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 42 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Koekange heeft 58 procent zonnepanelen, 6 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 411 installaties met samen 1.763 kWp, gemiddeld 4,3 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente De Wolden staat het dorp gedeeld op plek 6 van 12 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 8 van 13 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in Koekange oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Koekange: 2 personen, 3.260 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.750 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 522 in het eerste jaar en gemiddeld € 622 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 9,3 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,4 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Koekange naast de buurdorpen
Met 1.750 kWh teruglevering per woning zit Koekange tussen de buurdorpen in: Echten levert het meest terug (1.800 kWh), Broekhuizen het minst (1.170 kWh). In aandeel zonnedaken (58 procent) zit Koekange tussen de Wijk (60 procent) en Echten (48 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Koekange | 3.260 kWh | 1.750 kWh | 58 procent |
| de Wijk | 2.780 kWh | 1.350 kWh | 60 procent |
| Echten | 3.850 kWh | 1.800 kWh | 48 procent |
| Broekhuizen | 4.420 kWh | 1.170 kWh | onbekend |
| Veeningen | 3.620 kWh | 1.670 kWh | 55 procent |
| Rogat | 3.320 kWh | 1.740 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Gas, auto's en het net in Koekange
Het gemiddelde aardgasverbruik in Koekange is 1.160 kubieke meter per woning per jaar, 20 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.690 kubieke meter: 31 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (3.310 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 12 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 5 procent is helemaal aardgasvrij. Elke woning die van het gas af gaat, verschuift verbruik naar stroom, en juist dat winterverbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.
Huishoudens in Koekange hebben gemiddeld 1,4 auto's (Drenthe: 1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Koekange. Het CBS rekent Koekange tot een landelijke omgeving.
- Wat voor huizen staan er in Koekange?
- Koekange telt 997 woningen: 56 procent vrijstaand, 14 procent twee-onder-een-kap, 20 procent tussen- of hoekwoning, 10 procent appartement. 83 procent is een koopwoning en 3 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Koekange?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Koekange is € 409.000, vrijwel gelijk aan het gemiddelde van de gemeente De Wolden (€ 396.000) en 33 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Wat bespaart een thuisbatterij in Koekange?
- Voor het gemiddelde huishouden van Koekange (3.260 kWh afname, 1.750 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 622 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,3 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Koekange?
- Een woning in Koekange verbruikt gemiddeld 1.160 kubieke meter aardgas per jaar, 20 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.690 kubieke meter. 5 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Koekange?
- Een woning in Koekange nam in 2024 gemiddeld 3.260 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.750 kWh terug aan het net. In de gemeente De Wolden is de afname gemiddeld 3.080 kWh.
- Hoeveel huizen in Koekange hebben zonnepanelen?
- 58 procent van de woningen in Koekange had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 411 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Koekange: 49 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging.
Koekange ligt in de gemeente De Wolden in Drenthe, 49 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 58 kilometer, ongeveer 55 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Broekhuizen (4 km), de Wijk (4 km) en Echten (4 km). Het stroomnet in Koekange is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Broekhuizen | 4 km | ongeveer 55 min |
| de Wijk | 4 km | ongeveer 60 min |
| Echten | 4 km | ongeveer 50 min |
| Rogat | 5 km | ongeveer 55 min |
| Veeningen | 5 km | ongeveer 55 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Koekange
In Koekange doen 2 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Koekange dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Koekange loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 55 minuten bij je in Koekange.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Koekange SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Koekange (gemeente De Wolden, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.