90% vrijstaand, 0% rijtjeshuizen in Broekhuizen.
Ruimte voor een grotere batterij.
In Broekhuizen staat 90 procent van de woningen vrij en is maar 0 procent een rijtjeshuis; de ruimere huizen vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Broekhuizen beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Broekhuizen staat vooral vrij
90 procent van de woningen in Broekhuizen staat vrij en maar 0 procent is een tussen- of hoekwoning (gemeente Meppel: 46 procent). Vrijstaande huizen hebben meer dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat vraagt om een grotere batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Meppel en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Broekhuizen
Broekhuizen is een klein dorp: 39 woningen, 35 huishoudens en 110 inwoners, gemiddeld 2,7 per huishouden. Van die woningen is 77 procent een koopwoning; in de gemeente Meppel is dat 58 procent, in Drenthe 66 procent.
De woningvoorraad is typisch dorps: 90 procent van de woningen staat vrij, nog eens 5 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
Er is geen recente nieuwbouw (geen van de woningen is jonger dan tien jaar), dus alle huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 596.000, 100 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Vrijstaande woning | 4.440 kWh | 930 kWh | KNW10 | € 712 per jaar |
Afname per woningtype in Broekhuizen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Gas, auto's en het net in Broekhuizen
Aan aardgas verbruikt een woning in Broekhuizen 1.620 kubieke meter per jaar, 98 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Meppel (820). In 2020 was dat nog 2.240 kubieke meter: 28 procent minder gas per woning in vier jaar.
Enexis beheert het stroomnet in Broekhuizen. Het CBS rekent Broekhuizen tot een landelijke omgeving.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Broekhuizen
Met 90 procent vrijstaande woningen en 0 procent rijwoningen heeft het gemiddelde huis in Broekhuizen een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan een 6 kWh-batterij kan bergen; de afname ligt op 4.420 kWh per jaar. Hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.
Het gasverbruik ligt met 1.620 kubieke meter per woning 67 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, maakt het stroomdeel groter en de batterij waardevoller.
Hoe Broekhuizen verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Broekhuizen is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 3 naar 6, 100 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 28 procent, van 2.240 naar 1.620 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Broekhuizen stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 3 | 6 | 6 | |
| Stroomafname per woning | 4.050 kWh | 4.420 kWh | ||
| Aardgas per woning | 2.240 m³ | 1.620 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Wat een thuisbatterij in Broekhuizen oplevert
Voor een dorp van 39 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Broekhuizen: 3 personen, 4.420 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.170 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW10 (8,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 599 in het eerste jaar en gemiddeld € 736 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 7.021; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 9,5 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Een elektrische auto, een warmtepomp, meer of minder panelen of een 3-fase-aansluiting veranderen de uitkomst; daarom is de echte berekening persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Zo gaat Broekhuizen met stroom om
De stroomafname per woning in Broekhuizen steeg sinds 2020 van 4.050 kWh naar 4.420 kWh in 2024, 9 procent meer; daarmee zit het dorp 80 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Meppel (2.450 kWh).
1.170 kWh per woning gaat er terug het net op, ongeveer een kwart van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Het overschot is in Broekhuizen dus klein, en een batterij verdient hier vooral aan het prijsverschil binnen de dag: laden op de goedkope uren van een dynamisch contract, ontladen op de dure avond. Voor wie panelen heeft, komt de eigen zonnestroom daar bovenop.
Binnen de gemeente Meppel staat het dorp op plek 4 van 4 in teruglevering per woning.
Broekhuizen naast de buurdorpen
In Broekhuizen gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Rogat, De Schiphorst, Ruinerwold, Koekange): 1.170 kWh, terwijl Koekange op 1.750 kWh zit.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Broekhuizen | 4.420 kWh | 1.170 kWh | onbekend |
| Rogat | 3.320 kWh | 1.740 kWh | onbekend |
| De Schiphorst | 3.670 kWh | 1.300 kWh | onbekend |
| Ruinerwold | 3.140 kWh | 1.610 kWh | 59 procent |
| Koekange | 3.260 kWh | 1.750 kWh | 58 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
- Wat voor huizen staan er in Broekhuizen?
- Broekhuizen telt 39 woningen: 90 procent vrijstaand, 5 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 5 procent appartement. 77 procent is een koopwoning en 0 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Broekhuizen?
- Een woning in Broekhuizen verbruikt gemiddeld 1.620 kubieke meter aardgas per jaar, 67 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 2.240 kubieke meter.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Broekhuizen?
- Voor het gemiddelde huishouden van Broekhuizen (4.420 kWh afname, 1.170 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW10: ongeveer € 736 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,5 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 7.021).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Broekhuizen?
- Een woning in Broekhuizen nam in 2024 gemiddeld 4.420 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.170 kWh terug aan het net. In de gemeente Meppel is de afname gemiddeld 2.450 kWh.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Broekhuizen?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Broekhuizen is € 596.000, 100 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Meppel (€ 298.000) en 94 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Broekhuizen: 52 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging.
Broekhuizen ligt in de gemeente Meppel in Drenthe, 52 kilometer ten zuidwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 60 kilometer, ongeveer 55 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Rogat (1 km), De Schiphorst (2 km) en Koekange (4 km). Het stroomnet in Broekhuizen is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Rogat | 1 km | ongeveer 55 min |
| De Schiphorst | 2 km | ongeveer 60 min |
| Koekange | 4 km | ongeveer 55 min |
| Meppel | 4 km | ongeveer 60 min |
| Ruinerwold | 4 km | ongeveer 60 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Broekhuizen
In Broekhuizen zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 10 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Broekhuizen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Broekhuizen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 55 minuten bij je in Broekhuizen.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Broekhuizen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Broekhuizen (gemeente Meppel, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.