Speciaal voor Hornhuizen

89% van Hornhuizen woont in een koophuis.
Eigen dak, eigen stroom.

89 procent van de woningen in Hornhuizen is een koopwoning; eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Hornhuizen
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Hornhuizen-weetjes

Wij kennen Hornhuizen beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt54woningen in Hornhuizen
🔆Zonnepanelen hebt18daken met zonnepanelen in Hornhuizen
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.090 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Hornhuizen

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Hornhuizen is een dorp van eigenaren

89 procent van de woningen in Hornhuizen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 67 procent in de gemeente Het Hogeland. Eigenaren beslissen zelf over dak en meterkast, en daar begint elke thuisbatterij. Hieronder de cijfers van het CBS over Hornhuizen, naast de gemeente Het Hogeland en de provincie Groningen.

89%
koopwoningen
0%
tussen- en hoekwoningen
54
woningen
1.250 kWh
teruglevering per woning per jaar
Woningen

De huizen van Hornhuizen

Hornhuizen is een klein dorp: 54 woningen, 55 huishoudens en 115 inwoners, gemiddeld 2,1 per huishouden. 89 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 67 procent in de gemeente Het Hogeland.

De woningvoorraad is typisch dorps: 74 procent van de woningen staat vrij, nog eens 26 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.

Maar 2 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 235.000 waard (WOZ), 16 procent lager dan het gemiddelde van Groningen.

Een vrijstaande woning in Hornhuizen neemt met 3.360 kWh per jaar 42 procent meer af dan een twee-onder-een-kapwoning (2.360 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Twee-onder-een-kapwoning2.360 kWh580 kWhKNW6€ 399 per jaar
Vrijstaande woning3.360 kWh1.170 kWhKNW6€ 575 per jaar

Afname per woningtype in Hornhuizen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Hornhuizen

In Hornhuizen is 89 procent van de woningen een koopwoning, dus vrijwel elk huis kan zelf beslissen over panelen en een batterij. Dat is terug te zien in de cijfers: 1.250 kWh teruglevering per woning op 3.090 kWh afname. Voor een eigenaar is de rekensom simpel: de batterij houdt het middagoverschot thuis voor de avond en gaat mee zolang het huis van jullie is.

Rijwoningen zijn hier de uitzondering: 0 procent tegenover 29 procent in de gemeente Het Hogeland. De ruimere huizen hebben meer dak en meer verbruik, en dus ruimte voor een groter pakket.

Stroom en zon

Zo gaat Hornhuizen met stroom om

De stroomafname per woning in Hornhuizen steeg sinds 2020 van 2.780 kWh naar 3.090 kWh in 2024, 11 procent meer; daarmee zit het dorp 28 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh).

Tegenover die afname staat 1.250 kWh teruglevering per woning, ruim een derde van het verbruik (Groningen: 976 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.250 kWh uit de rekening van Hornhuizen.

Binnen de gemeente Het Hogeland staat het dorp op plek 20 van 30 in teruglevering per woning.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Hornhuizen oplevert

Voor een dorp van 54 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Hornhuizen: 2 personen, 3.090 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.250 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 470 in het eerste jaar en gemiddeld € 566 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 10,2 jaar.

Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Een elektrische auto, een warmtepomp, meer of minder panelen of een 3-fase-aansluiting veranderen de uitkomst; daarom is de echte berekening persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.

De buurt

Hornhuizen naast de buurdorpen

Met 1.250 kWh teruglevering per woning zit Hornhuizen tussen de buurdorpen in: Leens levert het meest terug (1.474 kWh), Vierhuizen het minst (1.110 kWh).

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Hornhuizen3.090 kWh1.250 kWhonbekend
Kloosterburen2.652 kWh1.466 kWh48 procent
Ulrum2.690 kWh1.242 kWh51 procent
Vierhuizen2.130 kWh1.110 kWhonbekend
Leens2.759 kWh1.474 kWh56 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Hornhuizen

Het gemiddelde aardgasverbruik in Hornhuizen is 1.120 kubieke meter per woning per jaar, 25 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.700 kubieke meter: 34 procent minder gas per woning in vier jaar.

Met 1,2 auto's per huishouden staan er in Hornhuizen meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.

Enexis beheert het stroomnet in Hornhuizen. Het CBS rekent Hornhuizen tot een landelijke omgeving.

Ontwikkeling

Hoe Hornhuizen verandert

De groei van zonnestroom in Hornhuizen is bescheiden: 17 installaties in 2020, 18 in 2022, 6 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 34 procent, van 1.700 naar 1.120 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Hornhuizen stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.

Reeks202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen1718
Stroomafname per woning2.780 kWh3.090 kWh
Aardgas per woning1.700 m³1.120 m³

CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

Vragen over dit dorp
Wat voor huizen staan er in Hornhuizen?
Hornhuizen telt 54 woningen: 74 procent vrijstaand, 26 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 89 procent is een koopwoning en 2 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Wat bespaart een thuisbatterij in Hornhuizen?
Voor het gemiddelde huishouden van Hornhuizen (3.090 kWh afname, 1.250 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 566 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,2 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel gas verbruikt een woning in Hornhuizen?
Een woning in Hornhuizen verbruikt gemiddeld 1.120 kubieke meter aardgas per jaar, 25 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (895). In 2020 was dat 1.700 kubieke meter.
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Hornhuizen?
Een woning in Hornhuizen nam in 2024 gemiddeld 3.090 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.250 kWh terug aan het net. In de gemeente Het Hogeland is de afname gemiddeld 2.610 kWh.
Hoeveel auto's hebben huishoudens in Hornhuizen?
Huishoudens in Hornhuizen hebben gemiddeld 1,2 auto's (Groningen: 1,0), bij 55 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Hornhuizen: 41 kilometer ten noordwesten van onze vestiging.

Hornhuizen ligt in de gemeente Het Hogeland in Groningen, 41 kilometer ten noordwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 56 kilometer, ongeveer 65 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Kloosterburen (4 km), Ulrum (4 km) en Leens (5 km). Het stroomnet in Hornhuizen is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Kloosterburen4 kmongeveer 60 min
Ulrum4 kmongeveer 55 min
Leens5 kmongeveer 55 min
Vierhuizen5 kmongeveer 55 min
Niekerk6 kmongeveer 55 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Hornhuizen

In Hornhuizen zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 5 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Hornhuizen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Hornhuizen

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Hornhuizen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

1
stroomstoringen in Hornhuizen, begin april 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 65 minuten bij je in Hornhuizen.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Hornhuizen
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Hornhuizen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Hornhuizen (gemeente Het Hogeland, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Hornhuizen op?