1.136 m³ gas per woning in Ulrum, 10% al elektrisch.
Stap voor stap naar stroom.
Een woning in Ulrum verbruikt 1.136 kubieke meter gas per jaar, terwijl 10 procent van de woningen al elektrisch wordt verwarmd. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Ulrum beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Ulrum stookt veel gas en verwarmt toch al vaker elektrisch
Een woning in Ulrum verbruikt 1.136 kubieke meter aardgas per jaar, 27 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (895), terwijl al 10 procent van de woningen hoofdzakelijk elektrisch wordt verwarmd. Het dorp zit dus midden in de overstap: veel gas in de bestaande huizen, stroom in de huizen die al over zijn. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Het Hogeland en de provincie Groningen, staan hieronder.
Gas, auto's en het net in Ulrum
Het gemiddelde aardgasverbruik in Ulrum is 1.136 kubieke meter per woning per jaar, 27 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.581 kubieke meter: 28 procent minder gas per woning in vier jaar. 10 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 2 procent is helemaal aardgasvrij. Elke woning die van het gas af gaat, verschuift verbruik naar stroom, en juist dat winterverbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.
Met 1,2 auto's per huishouden staan er in Ulrum meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Ulrum. Het CBS rekent Ulrum tot een landelijke omgeving.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Ulrum
10 procent elektrisch verwarmde woningen naast 1.136 kubieke meter gas per woning: in Ulrum lopen twee soorten huizen door elkaar. Voor de elektrisch verwarmde huizen telt de winter, en dan laadt een grote batterij (10 kWh of meer) 's nachts goedkoop op een dynamisch contract. Voor de huizen op gas telt de zomer: het zonoverschot van 1.242 kWh per woning vasthouden voor de avond. Een modulair systeem past bij allebei.
Met 1,2 auto's per huishouden (Groningen: 1,0) wordt er in Ulrum veel gereden; elke auto die elektrisch wordt, laadt hier thuis en maakt een batterij met slim laden waardevoller.
Hoe Ulrum verandert
Tussen 2020 en 2022 kwamen er in Ulrum 57 procent zonnestroominstallaties bij, van 131 naar 206. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 28 procent, van 1.581 naar 1.136 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 131 | 206 | |
| Stroomafname per woning | 2.878 kWh | 2.690 kWh | |
| Aardgas per woning | 1.581 m³ | 1.136 m³ |
CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Zo gaat Ulrum met stroom om
De stroomafname per woning in Ulrum daalde sinds 2020 van 2.878 kWh naar 2.690 kWh in 2024, 7 procent minder; daarmee zit het dorp 11 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh).
Tegelijk ging er per woning gemiddeld 1.242 kWh de andere kant op: zonnestroom die niet op het moment van opwekken gebruikt werd en aan het net is teruggeleverd, ruim een derde van wat Ulrum afneemt. Ter vergelijking: in Groningen is dat gemiddeld 976 kWh per woning. Dat aandeel is fors genoeg om na 2027 het verschil te maken. Nu wordt die 1.242 kWh nog gesaldeerd; straks brengt teruglevering veel minder op dan wat een huishouden 's avonds betaalt voor stroom die het overdag zelf opwekte. Een thuisbatterij vangt dat overschot op en gebruikt het 's avonds, waardoor een groot deel van die teruglevering uit de rekening verdwijnt.
Het gaat hard: van 131 installaties in 2020 naar 206 in 2022, een groei van 57 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Zonnepanelen liggen in Ulrum op 51 procent van de daken; in de gemeente Het Hogeland als geheel is dat 57 procent, dus 6 procentpunt meer dan hier, en in Groningen 44 procent. In 2022 telde het CBS hier 206 installaties met samen 814 kWp, gemiddeld 4,0 kWp per dak, omgerekend ongeveer 10 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Het Hogeland staat het dorp op plek 17 van 21 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 21 van 30 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in Ulrum oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Ulrum: 2 personen, 2.690 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.242 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 447 in het eerste jaar en gemiddeld € 536 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 10,8 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Bij de 10 procent elektrisch verwarmde woningen valt het verbruik in de winter hoger uit, en dan telt een grotere batterij op een dynamisch contract; de echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
De huizen van Ulrum
Ulrum telt 760 woningen en 755 huishoudens, met 1.575 inwoners (gemiddeld 2,1 personen per huishouden). 63 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 67 procent in de gemeente Het Hogeland.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 64 procent van de voorraad, tegenover 16 procent tussenwoningen. Dat zijn huizen met ruimte voor panelen en voor een batterij in de meterkast of de berging.
Er is nauwelijks recente nieuwbouw (2 procent van de woningen is jonger dan tien jaar), dus de meeste huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. Een huis is hier gemiddeld € 221.000 waard (WOZ), 21 procent lager dan het gemiddelde van Groningen.
Het verschil tussen woningtypen is groot: een appartement in Ulrum neemt gemiddeld 1.600 kWh af, een vrijstaande woning 3.311 kWh, 107 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Ulrum.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.600 kWh | 0 kWh | KNW6 | € 370 per jaar |
| Tussenwoning | 1.950 kWh | 590 kWh | KNW6 | € 340 per jaar |
| Hoekwoning | 2.060 kWh | 500 kWh | KNW6 | € 348 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.386 kWh | 958 kWh | KNW6 | € 449 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.311 kWh | 1.454 kWh | KNW6 | € 602 per jaar |
Afname per woningtype in Ulrum uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Ulrum naast de buurdorpen
Met 1.242 kWh teruglevering per woning zit Ulrum tussen de buurdorpen in: Leens levert het meest terug (1.474 kWh), Houwerzijl het minst (870 kWh). In aandeel zonnedaken (51 procent) zit Ulrum tussen Leens (56 procent) en Zoutkamp (49 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Ulrum | 2.690 kWh | 1.242 kWh | 51 procent |
| Houwerzijl | 2.480 kWh | 870 kWh | onbekend |
| Vierhuizen | 2.130 kWh | 1.110 kWh | onbekend |
| Leens | 2.759 kWh | 1.474 kWh | 56 procent |
| Zoutkamp | 2.440 kWh | 1.030 kWh | 49 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Ulrum?
- Een woning in Ulrum verbruikt gemiddeld 1.136 kubieke meter aardgas per jaar, 27 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (895). In 2020 was dat 1.581 kubieke meter. 2 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Ulrum?
- Huishoudens in Ulrum hebben gemiddeld 1,2 auto's (Groningen: 1,0), bij 755 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Ulrum?
- Voor het gemiddelde huishouden van Ulrum (2.690 kWh afname, 1.242 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 536 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,8 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Wat voor huizen staan er in Ulrum?
- Ulrum telt 760 woningen: 45 procent vrijstaand, 19 procent twee-onder-een-kap, 30 procent tussen- of hoekwoning, 7 procent appartement. 63 procent is een koopwoning en 2 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel huizen in Ulrum hebben zonnepanelen?
- 51 procent van de woningen in Ulrum had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 206 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Ulrum?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Ulrum is € 221.000, 16 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Het Hogeland (€ 262.000) en 21 procent lager dan dat van Groningen (€ 279.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Ulrum: 38 kilometer ten noordwesten van onze vestiging.
Ulrum ligt in de gemeente Het Hogeland in Groningen, 38 kilometer ten noordwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 52 kilometer, ongeveer 55 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Niekerk (2 km), Houwerzijl (3 km) en Leens (3 km). Het stroomnet in Ulrum is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Niekerk | 2 km | ongeveer 55 min |
| Houwerzijl | 3 km | ongeveer 55 min |
| Leens | 3 km | ongeveer 55 min |
| Vierhuizen | 3 km | ongeveer 55 min |
| Zoutkamp | 3 km | ongeveer 50 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Ulrum
In Ulrum doen 2 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Ulrum dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Ulrum loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 55 minuten bij je in Ulrum.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Ulrum SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Ulrum (gemeente Het Hogeland, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.