100% van de 42 woningen in Exloërveen staat vrij.
Groot dak, grote batterij.
In Exloërveen staat 100 procent van de 42 woningen vrij: grote daken en een hoger verbruik, waar een grotere batterij zich het snelst terugverdient. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Exloërveen beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Exloërveen: een klein dorp met grote daken
Exloërveen telt 42 woningen en 100 procent daarvan staat vrij (Drenthe: 29 procent). Zo'n vrijstaande woning neemt hier gemiddeld 4.230 kWh per jaar af. Veel dak, een hoger verbruik en meestal een 3-fase-aansluiting: in een dorp als dit gaat het om de juiste maat batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Borger-Odoorn en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Exloërveen
Exloërveen is een klein dorp: 42 woningen, 45 huishoudens en 90 inwoners, gemiddeld 2,1 per huishouden. 83 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 74 procent in de gemeente Borger-Odoorn.
De woningvoorraad is typisch dorps: 100 procent van de woningen staat vrij. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Van de woningen is 10 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. Een huis is hier gemiddeld € 339.000 waard (WOZ), 10 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Vrijstaande woning | 4.230 kWh | 1.860 kWh | KNW10 | € 823 per jaar |
Afname per woningtype in Exloërveen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Zo gaat Exloërveen met stroom om
De stroomafname per woning in Exloërveen steeg sinds 2020 van 4.000 kWh naar 4.230 kWh in 2024, 6 procent meer; daarmee zit het dorp 55 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Daar staat 2.370 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Exloërveen is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 2.370 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
Binnen de gemeente Borger-Odoorn staat het dorp op plek 6 van 25 in teruglevering per woning.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Exloërveen
In een dorp van 42 woningen waarvan 100 procent vrijstaand, is het gemiddelde dak groot en de afname hoog: 4.230 kWh per jaar. Zo'n dak levert op een zonnige middag meer dan een kleine batterij kan bergen. Een pakket van 10 tot 16 kWh, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, houdt het hele overschot vast tot de avond.
De afname van 4.230 kWh per woning ligt 55 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe; hoe hoger het verbruik, hoe meer avondstroom een batterij kan vervangen.
Wat een thuisbatterij in Exloërveen oplevert
Voor een dorp van 42 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Exloërveen: 2 personen, 4.230 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.370 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW10 (8,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 734 in het eerste jaar en gemiddeld € 874 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 7.021; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 8,0 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Een elektrische auto, een warmtepomp, meer of minder panelen of een 3-fase-aansluiting veranderen de uitkomst; daarom is de echte berekening persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Exloërveen
Het gemiddelde aardgasverbruik in Exloërveen is 1.260 kubieke meter per woning per jaar, 30 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.860 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar.
Enexis beheert het stroomnet in Exloërveen. Het CBS rekent Exloërveen tot een landelijke omgeving.
Exloërveen naast de buurdorpen
Van Exloërveen en de omliggende dorpen Exloo, 2e Exloërmond, Buinerveen, Valthermond, Buinen levert Exloërveen per woning het meest terug: 2.370 kWh, tegen 1.930 kWh in Buinen en 1.470 kWh in Valthermond.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Exloërveen | 4.230 kWh | 2.370 kWh | onbekend |
| Exloo | 3.110 kWh | 1.580 kWh | 58 procent |
| 2e Exloërmond | 3.180 kWh | 1.520 kWh | 58 procent |
| Buinerveen | 3.420 kWh | 1.900 kWh | 63 procent |
| Valthermond | 3.160 kWh | 1.470 kWh | 61 procent |
| Buinen | 3.520 kWh | 1.930 kWh | 57 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Hoe Exloërveen verandert
De reeksen voor Exloërveen staan in de tabel hieronder. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 1.860 naar 1.260 kubieke meter. Minder gas betekent dat een groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2020 | 2024 |
|---|---|---|
| Stroomafname per woning | 4.000 kWh | 4.230 kWh |
| Aardgas per woning | 1.860 m³ | 1.260 m³ |
CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
- Wat voor huizen staan er in Exloërveen?
- Exloërveen telt 42 woningen: 100 procent vrijstaand, 0 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 83 procent is een koopwoning en 10 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Exloërveen?
- Een woning in Exloërveen nam in 2024 gemiddeld 4.230 kWh stroom af en leverde gemiddeld 2.370 kWh terug aan het net. In de gemeente Borger-Odoorn is de afname gemiddeld 3.070 kWh.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Exloërveen?
- Voor het gemiddelde huishouden van Exloërveen (4.230 kWh afname, 2.370 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW10: ongeveer € 874 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,0 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 7.021).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Exloërveen?
- Een woning in Exloërveen verbruikt gemiddeld 1.260 kubieke meter aardgas per jaar, 30 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.860 kubieke meter.
- Hoeveel stroom levert Exloërveen terug aan het net?
- Gemiddeld 2.370 kWh per woning per jaar, ruim de helft van de 4.230 kWh die een woning in Exloërveen afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Exloërveen: 26 kilometer ten zuidoosten van onze vestiging.
Exloërveen ligt in de gemeente Borger-Odoorn in Drenthe, 26 kilometer ten zuidoosten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 34 kilometer, ongeveer 35 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Exloo (3 km), 2e Exloërmond (4 km) en Buinen (5 km). Het stroomnet in Exloërveen is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Exloo | 3 km | ongeveer 30 min |
| 2e Exloërmond | 4 km | ongeveer 40 min |
| Buinen | 5 km | ongeveer 30 min |
| Buinerveen | 5 km | ongeveer 30 min |
| Valthermond | 5 km | ongeveer 40 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Exloërveen
In Exloërveen zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 6 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Exloërveen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Exloërveen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 35 minuten bij je in Exloërveen.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Exloërveen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Exloërveen (gemeente Borger-Odoorn, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.