Gemiddeld € 551.000 WOZ in Bunne.
Groot huis, groot dak, grote winst.
Huizen in Bunne zijn gemiddeld € 551.000 waard: ruime woningen met een groot dak, waar een grotere batterij het meest oplevert. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Bunne beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Bunne: hoge woningwaarde, groot dak
De gemiddelde WOZ-waarde in Bunne is € 551.000, 79 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (€ 307.000) en 34 procent hoger dan dat van de gemeente Tynaarlo. Duurdere huizen zijn meestal grotere huizen: meer dak, meer verbruik (4.185 kWh per woning) en vaker een 3-fase-aansluiting. Hieronder de cijfers van het CBS over Bunne, naast de gemeente Tynaarlo en de provincie Drenthe.
De huizen van Bunne
Bunne is een klein dorp: 87 woningen, 95 huishoudens en 230 inwoners, gemiddeld 2,4 per huishouden. 86 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 77 procent in de gemeente Tynaarlo.
De woningvoorraad is typisch dorps: 93 procent van de woningen staat vrij. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
7 procent van de woningen is jonger dan tien jaar. Een huis is hier gemiddeld € 551.000 waard (WOZ), 79 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Vrijstaande woning | 4.287 kWh | 2.257 kWh | KNW10 | € 872 per jaar |
Afname per woningtype in Bunne uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Zo gaat Bunne met stroom om
De stroomafname per woning in Bunne steeg sinds 2020 van 3.797 kWh naar 4.185 kWh in 2024, 10 procent meer; daarmee zit het dorp 46 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Tynaarlo (2.860 kWh).
Van die afname gaat bijna twee derde weer terug: 2.735 kWh per woning per jaar (Drenthe: 1.272 kWh). Nu wordt die 2.735 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Bunne zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.
Binnen de gemeente Tynaarlo staat het dorp op plek 3 van 18 in teruglevering per woning.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Bunne
Bij een WOZ-waarde van gemiddeld € 551.000 staan in Bunne vooral ruime huizen, en die hebben een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan het huis op dat moment gebruikt: 2.735 kWh teruglevering per woning per jaar. Hier past een groter pakket van 10 tot 16 kWh, dat dat overschot tot de avond vasthoudt, en bij een 3-fase-aansluiting een 3-fase-batterij.
De afname van 4.185 kWh per woning ligt 53 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe; hoe hoger het verbruik, hoe meer avondstroom een batterij kan vervangen.
Hoe Bunne verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Bunne is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 14 naar 35, 150 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 2.103 naar 1.428 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 14 | 21 | 35 | |
| Stroomafname per woning | 3.797 kWh | 4.185 kWh | ||
| Aardgas per woning | 2.103 m³ | 1.428 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Gas, auto's en het net in Bunne
Het gemiddelde aardgasverbruik in Bunne is 1.428 kubieke meter per woning per jaar, 47 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 2.103 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar.
Huishoudens in Bunne hebben gemiddeld 1,4 auto's (Drenthe: 1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Bunne. Het CBS rekent Bunne tot een landelijke omgeving.
Bunne naast de buurdorpen
Met 2.735 kWh teruglevering per woning zit Bunne tussen de buurdorpen in: Winde levert het meest terug (3.420 kWh), Yde het minst (1.331 kWh).
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Bunne | 4.185 kWh | 2.735 kWh | onbekend |
| Winde | 4.370 kWh | 3.420 kWh | onbekend |
| Donderen | 3.760 kWh | 2.310 kWh | 64 procent |
| Lieveren | 3.980 kWh | 2.440 kWh | onbekend |
| Langelo | 3.790 kWh | 2.070 kWh | onbekend |
| Yde | 2.884 kWh | 1.331 kWh | 60 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Bunne oplevert
Voor een dorp van 87 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Bunne: 2 personen, 4.185 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.735 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW10 (8,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 757 in het eerste jaar, gemiddeld € 896 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 7.021 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 7,8 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,4 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Bunne?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Bunne is € 551.000, 34 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Tynaarlo (€ 410.000) en 79 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Bunne?
- Een woning in Bunne nam in 2024 gemiddeld 4.185 kWh stroom af en leverde gemiddeld 2.735 kWh terug aan het net. In de gemeente Tynaarlo is de afname gemiddeld 2.860 kWh.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Bunne?
- Voor het gemiddelde huishouden van Bunne (4.185 kWh afname, 2.735 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW10: ongeveer € 896 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 7,8 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 7.021).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Bunne?
- Een woning in Bunne verbruikt gemiddeld 1.428 kubieke meter aardgas per jaar, 47 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 2.103 kubieke meter.
- Wat voor huizen staan er in Bunne?
- Bunne telt 87 woningen: 93 procent vrijstaand, 0 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 7 procent appartement. 86 procent is een koopwoning en 7 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Bunne: 12 kilometer ten westen van onze vestiging.
Bunne ligt in de gemeente Tynaarlo in Drenthe, 12 kilometer ten westen van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 14 kilometer, ongeveer 20 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Donderen (2 km), Winde (2 km) en Lieveren (3 km). Het stroomnet in Bunne is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Donderen | 2 km | ongeveer 15 min |
| Winde | 2 km | ongeveer 20 min |
| Lieveren | 3 km | ongeveer 25 min |
| Langelo | 4 km | ongeveer 25 min |
| Yde | 5 km | ongeveer 15 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Bunne
In Bunne zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 1 club. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Bunne dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Bunne loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 20 minuten bij je in Bunne.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Bunne SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Bunne (gemeente Tynaarlo, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.