69% van de 169 woningen in Anloo staat vrij.
Groot dak, grote batterij.
In Anloo staat 69 procent van de 169 woningen vrij: grote daken en een hoger verbruik, waar een grotere batterij zich het snelst terugverdient. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Anloo beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Anloo: een klein dorp met grote daken
Anloo telt 169 woningen en 69 procent daarvan staat vrij (Drenthe: 29 procent). Zo'n vrijstaande woning neemt hier gemiddeld 3.640 kWh per jaar af. Veel dak, een hoger verbruik en meestal een 3-fase-aansluiting: in een dorp als dit gaat het om de juiste maat batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Aa en Hunze en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Anloo
Anloo is een klein dorp: 169 woningen, 165 huishoudens en 390 inwoners, gemiddeld 2,4 per huishouden. 83 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 75 procent in de gemeente Aa en Hunze.
De woningvoorraad is typisch dorps: 69 procent van de woningen staat vrij, nog eens 27 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Maar 1 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 428.000 waard (WOZ), 39 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Een vrijstaande woning in Anloo neemt met 3.640 kWh per jaar 45 procent meer af dan een twee-onder-een-kapwoning (2.510 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.510 kWh | 1.110 kWh | KNW6 | € 492 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.640 kWh | 1.910 kWh | KNW6 | € 640 per jaar |
Afname per woningtype in Anloo uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Gas, auto's en het net in Anloo
Het gemiddelde aardgasverbruik in Anloo is 1.240 kubieke meter per woning per jaar, 28 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.850 kubieke meter: 33 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (3.350 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 9 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 2 procent is helemaal aardgasvrij. Elke woning die van het gas af gaat, verschuift verbruik naar stroom, en juist dat winterverbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.
Met 1,5 auto's per huishouden staan er in Anloo meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Anloo. Het CBS rekent Anloo tot een landelijke omgeving.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Anloo
In een dorp van 169 woningen waarvan 69 procent vrijstaand, is het gemiddelde dak groot en de afname hoog: 3.640 kWh per jaar. Zo'n dak levert op een zonnige middag meer dan een kleine batterij kan bergen. Een pakket van 10 tot 16 kWh, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, houdt het hele overschot vast tot de avond.
Het gasverbruik ligt met 1.240 kubieke meter per woning 28 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, maakt het stroomdeel groter en de batterij waardevoller.
Hoe Anloo verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Anloo is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 31 naar 71, 129 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 33 procent, van 1.850 naar 1.240 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Anloo stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 31 | 53 | 71 | |
| Stroomafname per woning | 3.350 kWh | 3.310 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.850 m³ | 1.240 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Anloo naast de buurdorpen
Met 2.020 kWh teruglevering per woning zit Anloo tussen de buurdorpen in: Gasteren levert het meest terug (2.070 kWh), Zeegse het minst (1.303 kWh). In aandeel zonnedaken (64 procent) zit Anloo tussen Schipborg (73 procent) en Eext (57 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Anloo | 3.310 kWh | 2.020 kWh | 64 procent |
| Gasteren | 3.380 kWh | 2.070 kWh | 72 procent |
| Schipborg | 3.110 kWh | 2.060 kWh | 73 procent |
| Annen | 2.830 kWh | 1.780 kWh | 67 procent |
| Eext | 3.130 kWh | 1.600 kWh | 57 procent |
| Zeegse | 3.269 kWh | 1.303 kWh | 62 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Anloo oplevert
Voor een dorp van 169 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Anloo: 2 personen, 3.310 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.020 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 543 in het eerste jaar, gemiddeld € 644 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,0 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,5 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Zo gaat Anloo met stroom om
Een woning in Anloo nam in 2024 gemiddeld 3.310 kWh stroom van het net af, 21 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh); de gemeente Aa en Hunze zit op 3.040 kWh.
Van die afname gaat bijna twee derde weer terug: 2.020 kWh per woning per jaar (Drenthe: 1.272 kWh). Nu wordt die 2.020 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Anloo zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.
De zonnestroom in Anloo is jong: in 2018 stonden er 31 installaties, in 2022 71, een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 71 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 34 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Anloo heeft 64 procent zonnepanelen, 12 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 71 installaties met samen 311 kWp, gemiddeld 4,4 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Aa en Hunze staat het dorp op plek 7 van 18 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 12 van 24 in teruglevering per woning.
- Wat voor huizen staan er in Anloo?
- Anloo telt 169 woningen: 69 procent vrijstaand, 27 procent twee-onder-een-kap, 2 procent tussen- of hoekwoning, 2 procent appartement. 83 procent is een koopwoning en 1 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Anloo?
- Een woning in Anloo verbruikt gemiddeld 1.240 kubieke meter aardgas per jaar, 28 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.850 kubieke meter. 2 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Anloo?
- Voor het gemiddelde huishouden van Anloo (3.310 kWh afname, 2.020 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 644 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,0 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Anloo?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Anloo is € 428.000, 23 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Aa en Hunze (€ 347.000) en 39 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Hoeveel huizen in Anloo hebben zonnepanelen?
- 64 procent van de woningen in Anloo had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 71 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Anloo: 5 kilometer ten zuiden van onze vestiging.
Anloo ligt in de gemeente Aa en Hunze in Drenthe, 5 kilometer ten zuiden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 9 kilometer, ongeveer 15 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Gasteren (2 km), Annen (3 km) en Schipborg (3 km). Het stroomnet in Anloo is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Gasteren | 2 km | ongeveer 20 min |
| Annen | 3 km | ongeveer 15 min |
| Schipborg | 3 km | ongeveer 10 min |
| Eext | 4 km | ongeveer 20 min |
| Zeegse | 4 km | ongeveer 15 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Anloo
In Anloo zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 5 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Anloo dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Anloo loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 15 minuten bij je in Anloo.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Anloo SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Anloo (gemeente Aa en Hunze, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.