67% van de daken in Annen heeft zonnepanelen.
Nu de batterij erbij.
67 procent van de woningen in Annen heeft al zonnepanelen; die stroom gaat 's middags grotendeels het net op. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Annen beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Annen ligt vol met zonnepanelen
In Annen heeft 67 procent van de woningen zonnepanelen, 15 procentpunt meer dan gemiddeld in Drenthe (52 procent). Het CBS telde in 2022 795 installaties bij woningen. Al die daken leveren op zonnige middagen stroom terug die vanaf 2027 veel minder opbrengt. Hieronder de cijfers van het CBS over Annen, naast de gemeente Aa en Hunze en de provincie Drenthe.
Zo gaat Annen met stroom om
De stroomafname per woning in Annen daalde sinds 2020 van 3.000 kWh naar 2.830 kWh in 2024, 6 procent minder; daarmee zit het dorp 7 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Aa en Hunze (3.040 kWh).
Van die afname gaat bijna twee derde weer terug: 1.780 kWh per woning per jaar (Drenthe: 1.272 kWh). Nu wordt die 1.780 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Annen zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.
De zonnestroom in Annen is jong: in 2018 stonden er 319 installaties, in 2022 795, ruim een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 60 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 56 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Annen heeft 67 procent zonnepanelen, 15 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 795 installaties met samen 3.387 kWp, gemiddeld 4,3 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Aa en Hunze staat het dorp gedeeld op plek 4 van 18 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 15 van 24 in teruglevering per woning.
De huizen van Annen
Annen telt 1.663 woningen en 1.585 huishoudens, met 3.590 inwoners (gemiddeld 2,2 personen per huishouden). 75 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 75 procent in de gemeente Aa en Hunze.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 62 procent van de voorraad, tegenover 16 procent tussenwoningen. Dat zijn huizen met ruimte voor panelen en voor een batterij in de meterkast of de berging.
Er is nauwelijks recente nieuwbouw (3 procent van de woningen is jonger dan tien jaar), dus de meeste huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. Een huis is hier gemiddeld € 344.000 waard (WOZ), 12 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Het verschil tussen woningtypen is groot: een appartement in Annen neemt gemiddeld 1.530 kWh af, een vrijstaande woning 3.740 kWh, 144 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Annen.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.530 kWh | 240 kWh | KNW6 | € 249 per jaar |
| Tussenwoning | 1.930 kWh | 1.020 kWh | KNW6 | € 412 per jaar |
| Hoekwoning | 2.310 kWh | 1.140 kWh | KNW6 | € 477 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.780 kWh | 1.410 kWh | KNW6 | € 563 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.740 kWh | 2.160 kWh | KNW10 | € 811 per jaar |
Afname per woningtype in Annen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Annen
Met 67 procent zonnedaken en 1.780 kWh teruglevering per woning gaat in Annen elke zonnige middag veel stroom het net op. Zolang er gesaldeerd wordt, merkt niemand dat; vanaf 2027 brengt die stroom een fractie op van wat de stroom 's avonds kost. Een thuisbatterij houdt het middagoverschot thuis tot de avond, en dat is bij dit aandeel zonnedaken de grootste winst die er in Annen te halen valt.
27 procent van de woningen in Annen is een tussen- of hoekwoning (gemeente Aa en Hunze: 18 procent). Bij zo'n huis hoort een dak van acht tot twaalf panelen en een compacte batterij van 6 kWh in de meterkast.
Hoe Annen verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Annen is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 319 naar 795, 149 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 31 procent, van 1.540 naar 1.060 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 319 | 511 | 795 | |
| Stroomafname per woning | 3.000 kWh | 2.830 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.540 m³ | 1.060 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Wat een thuisbatterij in Annen oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Annen: 2 personen, 2.830 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.780 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 501 in het eerste jaar, gemiddeld € 594 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,7 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,3 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Annen
Het gemiddelde aardgasverbruik in Annen is 1.060 kubieke meter per woning per jaar, 9 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 1.540 kubieke meter: 31 procent minder gas per woning in vier jaar. 13 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Huishoudens in Annen hebben gemiddeld 1,3 auto's (Drenthe: 1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Annen is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Annen een landelijke omgeving.
Annen naast de buurdorpen
In Annen gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Spijkerboor, Anloo, Eexterzandvoort): 1.780 kWh, terwijl Spijkerboor op 2.100 kWh zit. In aandeel daken met zonnepanelen staat Annen bovenaan in de buurt: 67 procent, tegenover 64 procent in Anloo.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Annen | 2.830 kWh | 1.780 kWh | 67 procent |
| Spijkerboor | 3.330 kWh | 2.100 kWh | onbekend |
| Anloo | 3.310 kWh | 2.020 kWh | 64 procent |
| Eexterzandvoort | 3.400 kWh | 2.000 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
- Hoeveel huizen in Annen hebben zonnepanelen?
- 67 procent van de woningen in Annen had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 795 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
- Wat voor huizen staan er in Annen?
- Annen telt 1.663 woningen: 38 procent vrijstaand, 24 procent twee-onder-een-kap, 27 procent tussen- of hoekwoning, 10 procent appartement. 75 procent is een koopwoning en 3 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Annen?
- Voor het gemiddelde huishouden van Annen (2.830 kWh afname, 1.780 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 594 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,7 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel stroom levert Annen terug aan het net?
- Gemiddeld 1.780 kWh per woning per jaar, bijna twee derde van de 2.830 kWh die een woning in Annen afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Annen?
- Een woning in Annen verbruikt gemiddeld 1.060 kubieke meter aardgas per jaar, 9 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 1.540 kubieke meter. 4 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Wie is de netbeheerder in Annen en hoe wordt er verwarmd?
- Enexis is de netbeheerder in Annen. 13 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 1.060 kubieke meter per woning per jaar.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Annen: 5 kilometer ten zuidoosten van onze vestiging.
Annen ligt in de gemeente Aa en Hunze in Drenthe, 5 kilometer ten zuidoosten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 8 kilometer, ongeveer 15 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Anloo (3 km), Nieuw Annerveen (3 km) en Oud Annerveen (3 km). Het stroomnet in Annen is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Anloo | 3 km | ongeveer 15 min |
| Nieuw Annerveen | 3 km | ongeveer 15 min |
| Oud Annerveen | 3 km | ongeveer 15 min |
| Spijkerboor | 3 km | ongeveer 15 min |
| Eexterzandvoort | 4 km | ongeveer 20 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Annen
In Annen doen 2 clubs mee aan ClubWatt!. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Annen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Annen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 15 minuten bij je in Annen.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Annen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Annen (gemeente Aa en Hunze, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.