Speciaal voor 1e Exloërmond

90% van de 146 woningen in 1e Exloërmond staat vrij.
Groot dak, grote batterij.

In 1e Exloërmond staat 90 procent van de 146 woningen vrij: grote daken en een hoger verbruik, waar een grotere batterij zich het snelst terugverdient. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van 1e Exloërmond
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
1e Exloërmond-weetjes

Wij kennen 1e Exloërmond beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt146woningen in 1e Exloërmond
🔆Zonnepanelen hebt61daken met zonnepanelen in 1e Exloërmond
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.630 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in 1e Exloërmond

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

1e Exloërmond: een klein dorp met grote daken

1e Exloërmond telt 146 woningen en 90 procent daarvan staat vrij (Drenthe: 29 procent). Zo'n vrijstaande woning neemt hier gemiddeld 3.750 kWh per jaar af. Veel dak, een hoger verbruik en meestal een 3-fase-aansluiting: in een dorp als dit gaat het om de juiste maat batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Borger-Odoorn en de provincie Drenthe, staan hieronder.

90%
vrijstaande woningen
1.270 m³
aardgas per woning per jaar
3.630 kWh
afname per woning per jaar
1.990 kWh
teruglevering per woning per jaar
Woningen

De huizen van 1e Exloërmond

1e Exloërmond is een klein dorp: 146 woningen, 145 huishoudens en 365 inwoners, gemiddeld 2,5 per huishouden. 82 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 74 procent in de gemeente Borger-Odoorn.

De woningvoorraad is typisch dorps: 90 procent van de woningen staat vrij, nog eens 6 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.

Er is nauwelijks recente nieuwbouw (1 procent van de woningen is jonger dan tien jaar), dus de meeste huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 320.000, 5 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.

Het verschil tussen woningtypen is groot: een twee-onder-een-kapwoning in 1e Exloërmond neemt gemiddeld 2.860 kWh af, een vrijstaande woning 3.750 kWh, 31 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor 1e Exloërmond.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Twee-onder-een-kapwoning2.860 kWh680 kWhKNW6€ 470 per jaar
Vrijstaande woning3.750 kWh1.620 kWhKNW6€ 612 per jaar

Afname per woningtype in 1e Exloërmond uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in 1e Exloërmond

Het gemiddelde aardgasverbruik in 1e Exloërmond is 1.270 kubieke meter per woning per jaar, 31 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. 16 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 6 procent is helemaal aardgasvrij. Dat is veel (Drenthe: 11 procent); elektrisch verwarmen verhoogt het stroomverbruik in de winter en maakt een grotere batterij met een dynamisch contract extra interessant.

Met 1,6 auto's per huishouden staan er in 1e Exloërmond meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Drenthe (1,3). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.

Enexis beheert het stroomnet in 1e Exloërmond. Het CBS rekent 1e Exloërmond tot een landelijke omgeving.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in 1e Exloërmond

In een dorp van 146 woningen waarvan 90 procent vrijstaand, is het gemiddelde dak groot en de afname hoog: 3.750 kWh per jaar. Zo'n dak levert op een zonnige middag meer dan een kleine batterij kan bergen. Een pakket van 10 tot 16 kWh, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, houdt het hele overschot vast tot de avond.

Het gasverbruik ligt met 1.270 kubieke meter per woning 31 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, maakt het stroomdeel groter en de batterij waardevoller.

Stroom en zon

Zo gaat 1e Exloërmond met stroom om

Een woning in 1e Exloërmond nam in 2024 gemiddeld 3.630 kWh stroom van het net af, 33 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh); de gemeente Borger-Odoorn zit op 3.070 kWh.

Daar staat 1.990 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor 1e Exloërmond is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.990 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.

Van de woningen in 1e Exloërmond heeft 60 procent zonnepanelen, 8 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 61 installaties met samen 306 kWp, gemiddeld 5,0 kWp per dak, omgerekend ongeveer 13 panelen van 400 wattpiek.

Binnen de gemeente Borger-Odoorn staat het dorp gedeeld op plek 7 van 16 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 10 van 25 in teruglevering per woning.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in 1e Exloërmond oplevert

Voor een dorp van 146 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van 1e Exloërmond: 3 personen, 3.630 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.990 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 543 in het eerste jaar en gemiddeld € 647 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 8,9 jaar.

Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,6 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.

De buurt

1e Exloërmond naast de buurdorpen

Met 1.990 kWh teruglevering per woning zit 1e Exloërmond tussen de buurdorpen in: Exloërveen levert het meest terug (2.370 kWh), Musselkanaal het minst (1.150 kWh). In aandeel zonnedaken (60 procent) zit 1e Exloërmond tussen Buinerveen (63 procent) en Musselkanaal (47 procent) in.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
1e Exloërmond3.630 kWh1.990 kWh60 procent
2e Exloërmond3.180 kWh1.520 kWh58 procent
Nieuw-Buinen3.030 kWh1.440 kWh56 procent
Musselkanaal2.750 kWh1.150 kWh47 procent
Buinerveen3.420 kWh1.900 kWh63 procent
Exloërveen4.230 kWh2.370 kWhonbekend

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Vragen over dit dorp
Wat voor huizen staan er in 1e Exloërmond?
1e Exloërmond telt 146 woningen: 90 procent vrijstaand, 6 procent twee-onder-een-kap, 2 procent tussen- of hoekwoning, 1 procent appartement. 82 procent is een koopwoning en 1 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Hoeveel gas verbruikt een woning in 1e Exloërmond?
Een woning in 1e Exloërmond verbruikt gemiddeld 1.270 kubieke meter aardgas per jaar, 31 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). 6 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
Wat bespaart een thuisbatterij in 1e Exloërmond?
Voor het gemiddelde huishouden van 1e Exloërmond (3.630 kWh afname, 1.990 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 647 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,9 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in 1e Exloërmond?
Een woning in 1e Exloërmond nam in 2024 gemiddeld 3.630 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.990 kWh terug aan het net. In de gemeente Borger-Odoorn is de afname gemiddeld 3.070 kWh.
Hoeveel auto's hebben huishoudens in 1e Exloërmond?
Huishoudens in 1e Exloërmond hebben gemiddeld 1,6 auto's (Drenthe: 1,3), bij 145 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

1e Exloërmond: 25 kilometer ten zuidoosten van onze vestiging.

1e Exloërmond ligt in de gemeente Borger-Odoorn in Drenthe, 25 kilometer ten zuidoosten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 34 kilometer, ongeveer 35 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn 2e Exloërmond (2 km), Nieuw-Buinen (3 km) en Musselkanaal (4 km). Het stroomnet in 1e Exloërmond is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
2e Exloërmond2 kmongeveer 40 min
Nieuw-Buinen3 kmongeveer 35 min
Musselkanaal4 kmongeveer 40 min
Buinerveen5 kmongeveer 30 min
Exloërveen5 kmongeveer 35 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond 1e Exloërmond

In 1e Exloërmond zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 6 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in 1e Exloërmond dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in 1e Exloërmond

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In 1e Exloërmond loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 35 minuten bij je in 1e Exloërmond.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar 1e Exloërmond
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in 1e Exloërmond SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in 1e Exloërmond (gemeente Borger-Odoorn, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in 1e Exloërmond op?