56% van de daken in Warffum heeft zonnepanelen.
Nu de batterij erbij.
56 procent van de woningen in Warffum heeft al zonnepanelen; die stroom gaat 's middags grotendeels het net op. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Warffum beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Warffum ligt vol met zonnepanelen
In Warffum heeft 56 procent van de woningen zonnepanelen, 12 procentpunt meer dan gemiddeld in Groningen (44 procent). Het CBS telde in 2022 461 installaties bij woningen. Al die daken leveren op zonnige middagen stroom terug die vanaf 2027 veel minder opbrengt. Hieronder de cijfers van het CBS over Warffum, naast de gemeente Het Hogeland en de provincie Groningen.
Zo gaat Warffum met stroom om
Een woning in Warffum nam in 2024 gemiddeld 2.600 kWh stroom van het net af, 7 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh); de gemeente Het Hogeland zit op 2.610 kWh.
Van die afname gaat ongeveer de helft weer terug: 1.310 kWh per woning per jaar (Groningen: 976 kWh). Nu wordt die 1.310 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Warffum zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.
Van de woningen in Warffum heeft 56 procent zonnepanelen, 12 procentpunt meer dan het gemiddelde van Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS hier 461 installaties met samen 1.530 kWp, gemiddeld 3,3 kWp per dak, omgerekend ongeveer 8 panelen van 400 wattpiek.
De groei is gestaag: 350 installaties in 2020, 461 in 2022 (32 procent meer). Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Binnen de gemeente Het Hogeland staat het dorp gedeeld op plek 11 van 21 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 18 van 30 in teruglevering per woning.
De huizen van Warffum
Warffum telt 1.150 woningen en 1.110 huishoudens, met 2.275 inwoners (gemiddeld 2,0 personen per huishouden). 65 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 67 procent in de gemeente Het Hogeland.
De woningvoorraad is typisch dorps: 52 procent van de woningen staat vrij, nog eens 20 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Maar 2 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 229.000 waard (WOZ), 18 procent lager dan het gemiddelde van Groningen.
Een vrijstaande woning in Warffum neemt met 3.070 kWh per jaar 63 procent meer af dan een appartement (1.880 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.880 kWh | 0 kWh | KNW6 | € 435 per jaar |
| Tussenwoning | 1.910 kWh | 640 kWh | KNW6 | € 338 per jaar |
| Hoekwoning | 2.100 kWh | 710 kWh | KNW6 | € 373 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.110 kWh | 830 kWh | KNW6 | € 394 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.070 kWh | 1.400 kWh | KNW6 | € 583 per jaar |
Afname per woningtype in Warffum uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Warffum
Met 56 procent zonnedaken en 1.310 kWh teruglevering per woning gaat in Warffum elke zonnige middag veel stroom het net op. Zolang er gesaldeerd wordt, merkt niemand dat; vanaf 2027 brengt die stroom een fractie op van wat de stroom 's avonds kost. Een thuisbatterij houdt het middagoverschot thuis tot de avond, en dat is bij dit aandeel zonnedaken de grootste winst die er in Warffum te halen valt.
Verder staat 52 procent van de woningen in Warffum vrij (Groningen: 23 procent): grote daken, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting, waar een groter pakket van 10 tot 16 kWh op zijn plaats is.
Hoe Warffum verandert
Tussen 2020 en 2022 kwamen er in Warffum 32 procent zonnestroominstallaties bij, van 350 naar 461. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 1.581 naar 1.070 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 350 | 461 | |
| Stroomafname per woning | 2.571 kWh | 2.600 kWh | |
| Aardgas per woning | 1.581 m³ | 1.070 m³ |
CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Warffum naast de buurdorpen
Met 1.310 kWh teruglevering per woning zit Warffum tussen de buurdorpen in: Westernieland levert het meest terug (1.360 kWh), Uithuizen het minst (1.020 kWh). In aandeel zonnedaken (56 procent) zit Warffum tussen Usquert (61 procent) en Uithuizen (45 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Warffum | 2.600 kWh | 1.310 kWh | 56 procent |
| Westernieland | 2.480 kWh | 1.360 kWh | 47 procent |
| Usquert | 2.630 kWh | 1.340 kWh | 61 procent |
| Den Andel | 2.620 kWh | 1.340 kWh | 60 procent |
| Uithuizen | 2.450 kWh | 1.020 kWh | 45 procent |
| Pieterburen | 2.780 kWh | 1.130 kWh | 54 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Gas, auto's en het net in Warffum
Het gemiddelde aardgasverbruik in Warffum is 1.070 kubieke meter per woning per jaar, 20 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.581 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (2.571 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 10 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Met 1,1 auto's per huishouden staan er in Warffum meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Warffum is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Warffum een landelijke omgeving.
Wat een thuisbatterij in Warffum oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Warffum: 2 personen, 2.600 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.310 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 448 in het eerste jaar en gemiddeld € 535 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 10,8 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Bij de 10 procent elektrisch verwarmde woningen valt het verbruik in de winter hoger uit, en dan telt een grotere batterij op een dynamisch contract; de echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
- Hoeveel huizen in Warffum hebben zonnepanelen?
- 56 procent van de woningen in Warffum had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 461 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
- Wat voor huizen staan er in Warffum?
- Warffum telt 1.150 woningen: 52 procent vrijstaand, 20 procent twee-onder-een-kap, 20 procent tussen- of hoekwoning, 9 procent appartement. 65 procent is een koopwoning en 2 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Warffum?
- Voor het gemiddelde huishouden van Warffum (2.600 kWh afname, 1.310 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 535 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,8 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Warffum?
- Een woning in Warffum verbruikt gemiddeld 1.070 kubieke meter aardgas per jaar, 20 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (895). In 2020 was dat 1.581 kubieke meter. 4 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Hoeveel stroom levert Warffum terug aan het net?
- Gemiddeld 1.310 kWh per woning per jaar, ongeveer de helft van de 2.600 kWh die een woning in Warffum afneemt (Groningen: 976 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Warffum?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Warffum is € 229.000, 13 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Het Hogeland (€ 262.000) en 18 procent lager dan dat van Groningen (€ 279.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Warffum: 46 kilometer ten noorden van onze vestiging.
Warffum ligt in de gemeente Het Hogeland in Groningen, 46 kilometer ten noorden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 51 kilometer, ongeveer 60 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Usquert (9 km), Westernieland (9 km) en Den Andel (10 km). Het stroomnet in Warffum is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Usquert | 9 km | ongeveer 60 min |
| Westernieland | 9 km | ongeveer 60 min |
| Den Andel | 10 km | ongeveer 55 min |
| Pieterburen | 11 km | ongeveer 60 min |
| Uithuizen | 11 km | ongeveer 55 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Warffum
In Warffum doen 2 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 4 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Warffum dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Warffum loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 60 minuten bij je in Warffum.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Warffum SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Warffum (gemeente Het Hogeland, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.