Speciaal voor Den Andel

79% van Den Andel woont in een koophuis.
Eigen dak, eigen stroom.

79 procent van de woningen in Den Andel is een koopwoning; eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Den Andel
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Den Andel-weetjes

Wij kennen Den Andel beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt210woningen in Den Andel
🔆Zonnepanelen hebt84daken met zonnepanelen in Den Andel
⚡Een hoog energieverbruik hebt2.620 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Den Andel

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Den Andel is een dorp van eigenaren

79 procent van de woningen in Den Andel is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 67 procent in de gemeente Het Hogeland. Eigenaren beslissen zelf over dak en meterkast, en daar begint elke thuisbatterij. Hieronder de cijfers van het CBS over Den Andel, naast de gemeente Het Hogeland en de provincie Groningen.

79%
koopwoningen
73%
vrijstaande woningen
210
woningen
1.340 kWh
teruglevering per woning per jaar
Woningen

De huizen van Den Andel

Den Andel is een klein dorp: 210 woningen, 210 huishoudens en 390 inwoners, gemiddeld 1,9 per huishouden. 79 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 67 procent in de gemeente Het Hogeland.

De woningvoorraad is typisch dorps: 73 procent van de woningen staat vrij, nog eens 21 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.

Er is nauwelijks recente nieuwbouw (2 procent van de woningen is jonger dan tien jaar), dus de meeste huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 271.000, vrijwel gelijk aan het gemiddelde van de gemeente.

Het verschil tussen woningtypen is groot: een twee-onder-een-kapwoning in Den Andel neemt gemiddeld 2.050 kWh af, een vrijstaande woning 2.800 kWh, 37 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Den Andel.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Hoekwoning2.730 kWh1.350 kWhKNW6€ 552 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning2.050 kWh510 kWhKNW6€ 347 per jaar
Vrijstaande woning2.800 kWh1.240 kWhKNW6€ 545 per jaar

Afname per woningtype in Den Andel uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Den Andel

In Den Andel is 79 procent van de woningen een koopwoning, dus vrijwel elk huis kan zelf beslissen over panelen en een batterij. Dat is terug te zien in de cijfers: 1.340 kWh teruglevering per woning op 2.620 kWh afname. Voor een eigenaar is de rekensom simpel: de batterij houdt het middagoverschot thuis voor de avond en gaat mee zolang het huis van jullie is.

Verder staat 73 procent van de woningen in Den Andel vrij (Groningen: 23 procent): grote daken, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting, waar een groter pakket van 10 tot 16 kWh op zijn plaats is.

Ontwikkeling

Hoe Den Andel verandert

Tussen 2020 en 2022 kwamen er in Den Andel 38 procent zonnestroominstallaties bij, van 61 naar 84. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 33 procent, van 1.560 naar 1.050 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.

Reeks202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen6184
Stroomafname per woning2.660 kWh2.620 kWh
Aardgas per woning1.560 m³1.050 m³

CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

Stroom en zon

Zo gaat Den Andel met stroom om

Een woning in Den Andel nam in 2024 gemiddeld 2.620 kWh stroom van het net af, 8 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh); de gemeente Het Hogeland zit op 2.610 kWh.

Van die afname gaat ongeveer de helft weer terug: 1.340 kWh per woning per jaar (Groningen: 976 kWh). Nu wordt die 1.340 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Den Andel zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.

Van de woningen in Den Andel heeft 60 procent zonnepanelen, 16 procentpunt meer dan het gemiddelde van Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS hier 84 installaties met samen 337 kWp, gemiddeld 4,0 kWp per dak, omgerekend ongeveer 10 panelen van 400 wattpiek.

De groei is gestaag: 61 installaties in 2020, 84 in 2022 (38 procent meer). Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.

Binnen de gemeente Het Hogeland staat het dorp op plek 7 van 21 in aandeel daken met zonnepanelen en gedeeld op plek 15 van 30 in teruglevering per woning.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Den Andel oplevert

Voor een dorp van 210 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Den Andel: 2 personen, 2.620 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.340 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 453 in het eerste jaar en gemiddeld € 541 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 10,7 jaar.

Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,3 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.

De buurt

Den Andel naast de buurdorpen

Met 1.340 kWh teruglevering per woning zit Den Andel tussen de buurdorpen in: Westernieland levert het meest terug (1.360 kWh), Rasquert het minst (1.060 kWh). In aandeel zonnedaken (60 procent) zit Den Andel tussen Baflo (62 procent) en Westernieland (47 procent) in.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Den Andel2.620 kWh1.340 kWh60 procent
Westernieland2.480 kWh1.360 kWh47 procent
Rasquert2.590 kWh1.060 kWhonbekend
Pieterburen2.780 kWh1.130 kWh54 procent
Baflo2.649 kWh1.328 kWh62 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Den Andel

Het gemiddelde aardgasverbruik in Den Andel is 1.050 kubieke meter per woning per jaar, 17 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.560 kubieke meter: 33 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (2.660 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 19 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij; in Groningen is 11 procent elektrisch verwarmd. Die huizen verbruiken de meeste stroom in de winter, en dan loont een grotere batterij die op een dynamisch contract goedkoop laadt.

Met 1,3 auto's per huishouden staan er in Den Andel meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.

Het stroomnet in Den Andel is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Den Andel een landelijke omgeving.

Vragen over dit dorp
Wat voor huizen staan er in Den Andel?
Den Andel telt 210 woningen: 73 procent vrijstaand, 21 procent twee-onder-een-kap, 6 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 79 procent is een koopwoning en 2 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Wat bespaart een thuisbatterij in Den Andel?
Voor het gemiddelde huishouden van Den Andel (2.620 kWh afname, 1.340 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 541 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,7 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel huizen in Den Andel hebben zonnepanelen?
60 procent van de woningen in Den Andel had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 84 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
Wie is de netbeheerder in Den Andel en hoe wordt er verwarmd?
Enexis is de netbeheerder in Den Andel. 19 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 1.050 kubieke meter per woning per jaar.
Hoeveel auto's hebben huishoudens in Den Andel?
Huishoudens in Den Andel hebben gemiddeld 1,3 auto's (Groningen: 1,0), bij 210 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Den Andel: 36 kilometer ten noorden van onze vestiging.

Den Andel ligt in de gemeente Het Hogeland in Groningen, 36 kilometer ten noorden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 46 kilometer, ongeveer 55 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Westernieland (2 km), Saaxumhuizen (3 km) en Rasquert (4 km). Het stroomnet in Den Andel is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Westernieland2 kmongeveer 60 min
Saaxumhuizen3 kmongeveer 50 min
Rasquert4 kmongeveer 55 min
Baflo5 kmongeveer 45 min
Pieterburen5 kmongeveer 60 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Den Andel

In Den Andel zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Den Andel dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Den Andel

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Den Andel loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

1
stroomstoringen in Den Andel, eind april 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 55 minuten bij je in Den Andel.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Den Andel
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Den Andel SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Den Andel (gemeente Het Hogeland, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Den Andel op?