23% van Uithuizen woont in een appartement.
De rest heeft een eigen dak.
23 procent van de woningen in Uithuizen is een appartement; voor de eengezinswoningen met eigen dak is een thuisbatterij de volgende stap. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Uithuizen beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Uithuizen woont vaker gestapeld
Opvallend voor Groningen: 23 procent van de woningen in Uithuizen is een appartement, tegenover 10 procent in de gemeente Het Hogeland. Voor een appartement is een thuisbatterij alleen interessant met een eigen aansluiting en eigen panelen; de 77 procent eengezinswoningen zijn de logische kandidaten. Hieronder de cijfers van het CBS over Uithuizen, naast de gemeente Het Hogeland en de provincie Groningen.
De huizen van Uithuizen
Uithuizen telt 2.801 woningen en 2.660 huishoudens, met 5.470 inwoners (gemiddeld 2,0 personen per huishouden). Van die woningen is 53 procent een koopwoning; in de gemeente Het Hogeland is dat 67 procent, in Groningen 54 procent.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 51 procent van de voorraad, tegenover 15 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.
Van de woningen is 4 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. Een huis is hier gemiddeld € 219.000 waard (WOZ), 22 procent lager dan het gemiddelde van Groningen.
Een vrijstaande woning in Uithuizen neemt met 3.200 kWh per jaar 116 procent meer af dan een appartement (1.480 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.480 kWh | 120 kWh | KNW6 | € 236 per jaar |
| Tussenwoning | 2.040 kWh | 370 kWh | KNW6 | € 335 per jaar |
| Hoekwoning | 2.220 kWh | 380 kWh | KNW6 | € 363 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.480 kWh | 950 kWh | KNW6 | € 459 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.200 kWh | 1.580 kWh | KNW6 | € 607 per jaar |
Afname per woningtype in Uithuizen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Uithuizen
Met 23 procent appartementen is Uithuizen geen doorsnee dorp. Een batterij hoort bij een eigen dak en een eigen meterkast, dus het verhaal gaat hier over de 77 procent eengezinswoningen: die nemen gemiddeld 2.450 kWh per jaar af en leveren 1.020 kWh terug. Voor een appartement met eigen panelen op het dak van de VvE geldt hetzelfde, mits de aansluiting van de woning zelf is.
De gemiddelde WOZ-waarde van € 219.000 ligt 22 procent lager dan het gemiddelde van Groningen; bij compactere huizen telt vooral dat de batterij de juiste maat heeft.
Hoe Uithuizen verandert
Tussen 2020 en 2022 kwamen er in Uithuizen 52 procent zonnestroominstallaties bij, van 603 naar 915. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 25 procent, van 1.340 naar 1.000 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 603 | 915 | |
| Stroomafname per woning | 2.330 kWh | 2.450 kWh | |
| Aardgas per woning | 1.340 m³ | 1.000 m³ |
CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Uithuizen naast de buurdorpen
In Uithuizen gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Usquert, Zandeweer): 1.020 kWh, terwijl Zandeweer op 1.490 kWh zit. Het aandeel zonnedaken is hier met 45 procent het laagst van de buurt; Usquert zit op 61 procent.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Uithuizen | 2.450 kWh | 1.020 kWh | 45 procent |
| Usquert | 2.630 kWh | 1.340 kWh | 61 procent |
| Zandeweer | 3.250 kWh | 1.490 kWh | 53 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Uithuizen oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Uithuizen: 2 personen, 2.450 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.020 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 388 in het eerste jaar, gemiddeld € 467 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 12,4 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Voor de 9 procent elektrisch verwarmde woningen ligt het winterverbruik hoger, en dan weegt een grotere batterij op een dynamisch contract zwaarder. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Uithuizen
Het gemiddelde aardgasverbruik in Uithuizen is 1.000 kubieke meter per woning per jaar, 12 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.340 kubieke meter: 25 procent minder gas per woning in vier jaar. 9 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Huishoudens in Uithuizen hebben gemiddeld 1,0 auto's (Groningen: 1,0). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Uithuizen is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Uithuizen een weinig stedelijke omgeving.
Zo gaat Uithuizen met stroom om
De stroomafname per woning in Uithuizen steeg sinds 2020 van 2.330 kWh naar 2.450 kWh in 2024, 5 procent meer; daarmee zit het dorp 6 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Het Hogeland (2.610 kWh).
Tegenover die afname staat 1.020 kWh teruglevering per woning, ruim een derde van het verbruik (Groningen: 976 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.020 kWh uit de rekening van Uithuizen.
Het gaat hard: van 603 installaties in 2020 naar 915 in 2022, een groei van 52 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Zonnepanelen liggen in Uithuizen op 45 procent van de daken; in de gemeente Het Hogeland als geheel is dat 57 procent, dus 12 procentpunt meer dan hier, en in Groningen 44 procent. In 2022 telde het CBS hier 915 installaties met samen 3.152 kWp, gemiddeld 3,4 kWp per dak, omgerekend ongeveer 9 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Het Hogeland staat het dorp op plek 21 van 21 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 28 van 30 in teruglevering per woning.
- Wat voor huizen staan er in Uithuizen?
- Uithuizen telt 2.801 woningen: 39 procent vrijstaand, 12 procent twee-onder-een-kap, 27 procent tussen- of hoekwoning, 23 procent appartement. 53 procent is een koopwoning en 4 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Uithuizen?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Uithuizen is € 219.000, 16 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Het Hogeland (€ 262.000) en 22 procent lager dan dat van Groningen (€ 279.000).
- Wat bespaart een thuisbatterij in Uithuizen?
- Voor het gemiddelde huishouden van Uithuizen (2.450 kWh afname, 1.020 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 467 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 12,4 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Uithuizen?
- Een woning in Uithuizen verbruikt gemiddeld 1.000 kubieke meter aardgas per jaar, 12 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (895). In 2020 was dat 1.340 kubieke meter. 4 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Wie is de netbeheerder in Uithuizen en hoe wordt er verwarmd?
- Enexis is de netbeheerder in Uithuizen. 9 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 1.000 kubieke meter per woning per jaar.
- Welke thuisbatterij past bij een vrijstaande woning in Uithuizen?
- Een vrijstaande woning in Uithuizen neemt gemiddeld 3.200 kWh per jaar af en houdt per saldo ongeveer 1.580 kWh over die naar het net gaat. Onze berekening voor precies dat profiel komt uit op een KNW6 met een gemiddelde besparing van € 607 per jaar. De gratis berekening rekent het na voor jullie eigen huis.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Uithuizen: 39 kilometer ten noorden van onze vestiging.
Uithuizen ligt in de gemeente Het Hogeland in Groningen, 39 kilometer ten noorden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 54 kilometer, ongeveer 55 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Uithuizermeeden (4 km), Usquert (5 km) en Oldenzijl (6 km). Het stroomnet in Uithuizen is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Uithuizermeeden | 4 km | ongeveer 55 min |
| Usquert | 5 km | ongeveer 60 min |
| Oldenzijl | 6 km | ongeveer 45 min |
| Oosternieland | 6 km | ongeveer 45 min |
| Zandeweer | 6 km | ongeveer 45 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Uithuizen
In Uithuizen doen 2 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 4 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Uithuizen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Uithuizen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 55 minuten bij je in Uithuizen.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Uithuizen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Uithuizen (gemeente Het Hogeland, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.