13% nieuwbouw en 16% elektrisch verwarmd in Nieuw-Roden.
Klaar voor een batterij.
13 procent van de woningen in Nieuw-Roden is jonger dan tien jaar en 16 procent wordt elektrisch verwarmd: 3-fase, warmtepomp, klaar voor een batterij. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Nieuw-Roden beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Nieuw-Roden bouwt nieuw en verwarmt elektrisch
13 procent van de woningen in Nieuw-Roden is jonger dan tien jaar (gemeente Noordenveld: 5 procent), en 16 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd. Die combinatie geeft een stroomprofiel met een stevige winterpiek, precies het profiel waar een batterij op een dynamisch contract het meest oplevert. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Noordenveld en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Nieuw-Roden
Nieuw-Roden telt 597 woningen en 590 huishoudens, met 1.370 inwoners (gemiddeld 2,3 personen per huishouden). Van die woningen is 66 procent een koopwoning; in de gemeente Noordenveld is dat 71 procent, in Drenthe 66 procent.
Van de woningen is 13 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. Een huis is hier gemiddeld € 358.000 waard (WOZ), 17 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 62 procent van de voorraad, tegenover 17 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.
Een vrijstaande woning in Nieuw-Roden neemt met 3.400 kWh per jaar 87 procent meer af dan een appartement (1.820 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.820 kWh | 320 kWh | KNW6 | € 298 per jaar |
| Tussenwoning | 2.040 kWh | 1.360 kWh | KNW6 | € 488 per jaar |
| Hoekwoning | 2.480 kWh | 1.600 kWh | KNW6 | € 551 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.670 kWh | 1.290 kWh | KNW6 | € 540 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.400 kWh | 1.810 kWh | KNW6 | € 633 per jaar |
Afname per woningtype in Nieuw-Roden uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Zo gaat Nieuw-Roden met stroom om
De stroomafname per woning in Nieuw-Roden daalde sinds 2020 van 2.910 kWh naar 2.700 kWh in 2024, 7 procent minder; daarmee zit het dorp vrijwel gelijk aan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).
Van die afname gaat bijna twee derde weer terug: 1.750 kWh per woning per jaar (Drenthe: 1.272 kWh). Nu wordt die 1.750 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Nieuw-Roden zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.
De zonnestroom in Nieuw-Roden is jong: in 2018 stonden er 95 installaties, in 2022 278, bijna een verdrievoudiging in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 58 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 85 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Nieuw-Roden heeft 65 procent zonnepanelen, 13 procentpunt meer dan het gemiddelde van Drenthe (52 procent). In 2022 telde het CBS hier 278 installaties met samen 1.205 kWp, gemiddeld 4,3 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Noordenveld staat het dorp op plek 3 van 8 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 9 van 17 in teruglevering per woning.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Nieuw-Roden
13 procent nieuwbouw en 16 procent elektrisch verwarmd: de jonge huizen in Nieuw-Roden hebben een 3-fase-aansluiting, een warmtepomp en daardoor het hoogste verbruik op koude avonden. Een 3-fase-batterij van 10 kWh of meer laadt 's nachts en rond het middaguur goedkoop en draait de warmtepomp 's avonds op die stroom; in de zomer bewaart hij de 1.750 kWh teruglevering per woning voor de avond.
Ook de teruglevering valt op: 1.750 kWh per woning per jaar, bijna twee derde van de afname van 2.700 kWh. Dat overschot is precies wat een batterij voor de avond bewaart.
Hoe Nieuw-Roden verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Nieuw-Roden is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 95 naar 278, 193 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 37 procent, van 1.420 naar 900 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 95 | 150 | 278 | |
| Stroomafname per woning | 2.910 kWh | 2.700 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.420 m³ | 900 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Nieuw-Roden naast de buurdorpen
Met 1.750 kWh teruglevering per woning zit Nieuw-Roden tussen de buurdorpen in: Steenbergen levert het meest terug (2.440 kWh), Roden het minst (1.090 kWh). In aandeel daken met zonnepanelen deelt Nieuw-Roden de eerste plek in de buurt met Zevenhuizen: 65 procent.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Nieuw-Roden | 2.700 kWh | 1.750 kWh | 65 procent |
| Steenbergen | 3.250 kWh | 2.440 kWh | onbekend |
| Roderesch | 3.290 kWh | 1.720 kWh | onbekend |
| Roden | 2.310 kWh | 1.090 kWh | 48 procent |
| Zevenhuizen | 3.440 kWh | 2.070 kWh | 65 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Nieuw-Roden oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Nieuw-Roden: 2 personen, 2.700 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.750 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 491 in het eerste jaar, gemiddeld € 581 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 10,0 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,3 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Nieuw-Roden
Aan aardgas verbruikt een woning in Nieuw-Roden 900 kubieke meter per jaar, 12 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Noordenveld (1.020). In 2020 was dat nog 1.420 kubieke meter: 37 procent minder gas per woning in vier jaar. 16 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 12 procent is helemaal aardgasvrij; in Drenthe is 11 procent elektrisch verwarmd. Die huizen verbruiken de meeste stroom in de winter, en dan loont een grotere batterij die op een dynamisch contract goedkoop laadt.
Huishoudens in Nieuw-Roden hebben gemiddeld 1,3 auto's (Drenthe: 1,3). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Nieuw-Roden is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Nieuw-Roden een weinig stedelijke omgeving.
- Wat voor huizen staan er in Nieuw-Roden?
- Nieuw-Roden telt 597 woningen: 32 procent vrijstaand, 30 procent twee-onder-een-kap, 28 procent tussen- of hoekwoning, 9 procent appartement. 66 procent is een koopwoning en 13 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel stroom levert Nieuw-Roden terug aan het net?
- Gemiddeld 1.750 kWh per woning per jaar, bijna twee derde van de 2.700 kWh die een woning in Nieuw-Roden afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Nieuw-Roden?
- Voor het gemiddelde huishouden van Nieuw-Roden (2.700 kWh afname, 1.750 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 581 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,0 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel huizen in Nieuw-Roden hebben zonnepanelen?
- 65 procent van de woningen in Nieuw-Roden had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 278 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
- Wie is de netbeheerder in Nieuw-Roden en hoe wordt er verwarmd?
- Enexis is de netbeheerder in Nieuw-Roden. 16 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 900 kubieke meter per woning per jaar.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Nieuw-Roden?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Nieuw-Roden is € 358.000, vrijwel gelijk aan het gemiddelde van de gemeente Noordenveld (€ 364.000) en 17 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Nieuw-Roden: 20 kilometer ten westen van onze vestiging.
Nieuw-Roden ligt in de gemeente Noordenveld in Drenthe, 20 kilometer ten westen van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 27 kilometer, ongeveer 35 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Roden (3 km), Roderesch (3 km) en Steenbergen (3 km). Het stroomnet in Nieuw-Roden is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Roden | 3 km | ongeveer 30 min |
| Roderesch | 3 km | ongeveer 30 min |
| Steenbergen | 3 km | ongeveer 30 min |
| Zevenhuizen | 3 km | ongeveer 40 min |
| Alteveer | 4 km | ongeveer 30 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Nieuw-Roden
In Nieuw-Roden doet 1 club mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 7 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Nieuw-Roden dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Nieuw-Roden loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 35 minuten bij je in Nieuw-Roden.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Nieuw-Roden SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Nieuw-Roden (gemeente Noordenveld, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.