73% vrijstaand, 0% rijtjeshuizen in Steenbergen.
Ruimte voor een grotere batterij.
In Steenbergen staat 73 procent van de woningen vrij en is maar 0 procent een rijtjeshuis; de ruimere huizen vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Steenbergen beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Steenbergen staat vooral vrij
73 procent van de woningen in Steenbergen staat vrij en maar 0 procent is een tussen- of hoekwoning (gemeente Noordenveld: 32 procent). Vrijstaande huizen hebben meer dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat vraagt om een grotere batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Noordenveld en de provincie Drenthe, staan hieronder.
De huizen van Steenbergen
Steenbergen is een klein dorp: 37 woningen, 30 huishoudens en 80 inwoners, gemiddeld 2,5 per huishouden. 73 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 66 procent gemiddeld in Drenthe en 71 procent in de gemeente Noordenveld.
De woningvoorraad is typisch dorps: 73 procent van de woningen staat vrij. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
Er is geen recente nieuwbouw (geen van de woningen is jonger dan tien jaar), dus alle huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. Een huis is hier gemiddeld € 459.000 waard (WOZ), 50 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe.
Het verschil tussen woningtypen is groot: een appartement in Steenbergen neemt gemiddeld 2.160 kWh af, een vrijstaande woning 3.580 kWh, 66 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Steenbergen.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 2.160 kWh | 180 kWh | KNW6 | € 345 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.580 kWh | 2.340 kWh | KNW6 | € 673 per jaar |
Afname per woningtype in Steenbergen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Zo gaat Steenbergen met stroom om
De stroomafname per woning in Steenbergen daalde sinds 2020 van 3.740 kWh naar 3.250 kWh in 2024, 13 procent minder; daarmee zit het dorp 22 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Noordenveld (2.670 kWh).
Daar staat 2.440 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim twee derde van de afname (Drenthe: 1.272 kWh). Voor Steenbergen is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 2.440 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
Binnen de gemeente Noordenveld staat het dorp gedeeld op plek 1 van 17 in teruglevering per woning.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Steenbergen
Met 73 procent vrijstaande woningen en 0 procent rijwoningen heeft het gemiddelde huis in Steenbergen een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan een 6 kWh-batterij kan bergen; de afname ligt op 3.250 kWh per jaar. Hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.
Ook de teruglevering valt op: 2.440 kWh per woning per jaar, ruim twee derde van de afname van 3.250 kWh. Dat overschot is precies wat een batterij voor de avond bewaart.
Hoe Steenbergen verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Steenbergen is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 7 naar 17, 143 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 41 procent, van 2.000 naar 1.180 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Steenbergen stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 7 | 10 | 17 | |
| Stroomafname per woning | 3.740 kWh | 3.250 kWh | ||
| Aardgas per woning | 2.000 m³ | 1.180 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Steenbergen naast de buurdorpen
Van Steenbergen en de omliggende dorpen Roderesch, Nieuw-Roden, Een, Langelo levert Steenbergen per woning het meest terug: 2.440 kWh, tegen 2.070 kWh in Langelo en 1.560 kWh in Een.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Steenbergen | 3.250 kWh | 2.440 kWh | onbekend |
| Roderesch | 3.290 kWh | 1.720 kWh | onbekend |
| Nieuw-Roden | 2.700 kWh | 1.750 kWh | 65 procent |
| Een | 3.144 kWh | 1.560 kWh | 53 procent |
| Langelo | 3.790 kWh | 2.070 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Gas, auto's en het net in Steenbergen
Het gemiddelde aardgasverbruik in Steenbergen is 1.180 kubieke meter per woning per jaar, 22 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe. In 2020 was dat nog 2.000 kubieke meter: 41 procent minder gas per woning in vier jaar.
Enexis beheert het stroomnet in Steenbergen. Het CBS rekent Steenbergen tot een landelijke omgeving.
Wat een thuisbatterij in Steenbergen oplevert
Voor een dorp van 37 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Steenbergen: 3 personen, 3.250 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.440 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 567 in het eerste jaar en gemiddeld € 666 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 8,7 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Een elektrische auto, een warmtepomp, meer of minder panelen of een 3-fase-aansluiting veranderen de uitkomst; daarom is de echte berekening persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
- Wat voor huizen staan er in Steenbergen?
- Steenbergen telt 37 woningen: 73 procent vrijstaand, 0 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 27 procent appartement. 73 procent is een koopwoning en 0 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel stroom levert Steenbergen terug aan het net?
- Gemiddeld 2.440 kWh per woning per jaar, ruim twee derde van de 3.250 kWh die een woning in Steenbergen afneemt (Drenthe: 1.272 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Steenbergen?
- Voor het gemiddelde huishouden van Steenbergen (3.250 kWh afname, 2.440 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 666 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 8,7 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Steenbergen?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Steenbergen is € 459.000, 26 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Noordenveld (€ 364.000) en 50 procent hoger dan dat van Drenthe (€ 307.000).
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Steenbergen?
- Een woning in Steenbergen verbruikt gemiddeld 1.180 kubieke meter aardgas per jaar, 22 procent hoger dan het gemiddelde van Drenthe (969). In 2020 was dat 2.000 kubieke meter.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Steenbergen: 19 kilometer ten westen van onze vestiging.
Steenbergen ligt in de gemeente Noordenveld in Drenthe, 19 kilometer ten westen van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 23 kilometer, ongeveer 30 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Alteveer (2 km), Roderesch (2 km) en Een (3 km). Het stroomnet in Steenbergen is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Alteveer | 2 km | ongeveer 30 min |
| Roderesch | 2 km | ongeveer 30 min |
| Een | 3 km | ongeveer 35 min |
| Langelo | 3 km | ongeveer 25 min |
| Nieuw-Roden | 3 km | ongeveer 35 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Steenbergen
In Steenbergen zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Steenbergen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Steenbergen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 30 minuten bij je in Steenbergen.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Steenbergen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Steenbergen (gemeente Noordenveld, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.