Speciaal voor Roden

28% appartementen in Roden.
De rest heeft een eigen dak.

28 procent van de woningen in Roden is een appartement; voor de eengezinswoningen met eigen dak is een thuisbatterij de volgende stap. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Roden
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Roden-weetjes

Wij kennen Roden beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt3.834woningen in Roden
🔆Zonnepanelen hebt1.352daken met zonnepanelen in Roden
⚡Een hoog energieverbruik hebt2.310 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Roden

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Roden woont gestapeld, in een matig stedelijke omgeving

Het CBS rekent Roden tot een matig stedelijke omgeving, en dat is te zien aan de woningen: 28 procent is een appartement, tegenover 14 procent in de gemeente Noordenveld. Een thuisbatterij hoort bij een eigen dak en een eigen meterkast, en die hebben de 72 procent eengezinswoningen. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Noordenveld en de provincie Drenthe, staan hieronder.

28%
appartementen
1,0
auto's per huishouden
3.834
woningen
2.310 kWh
afname per woning per jaar
Woningen

De huizen van Roden

In Roden staan 3.834 woningen, verdeeld over 3.640 huishoudens met samen 7.360 inwoners (2,0 per huishouden). Van die woningen is 58 procent een koopwoning; in de gemeente Noordenveld is dat 71 procent, in Drenthe 66 procent.

Er staat van alles door elkaar: 18 procent vrijstaand, 15 procent twee-onder-een-kap, 39 procent tussen- of hoekwoning, 28 procent appartement. Welk pakket past, hangt dan van het type af; dat rekenen wij per woningtype door.

Van de woningen is 4 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 314.000, 14 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente.

Een vrijstaande woning in Roden neemt met 3.240 kWh per jaar 92 procent meer af dan een appartement (1.690 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Appartement1.690 kWh210 kWhKNW6€ 273 per jaar
Tussenwoning2.200 kWh850 kWhKNW6€ 408 per jaar
Hoekwoning2.330 kWh900 kWhKNW6€ 432 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning2.480 kWh1.360 kWhKNW6€ 529 per jaar
Vrijstaande woning3.240 kWh1.670 kWhKNW6€ 615 per jaar

Afname per woningtype in Roden uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Roden

Aan aardgas verbruikt een woning in Roden 960 kubieke meter per jaar, 6 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Noordenveld (1.020). In 2020 was dat nog 1.390 kubieke meter: 31 procent minder gas per woning in vier jaar. 9 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 5 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.

Huishoudens in Roden hebben gemiddeld 1,0 auto's, minder dan gemiddeld in Drenthe (1,3).

Het stroomnet in Roden is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Roden een matig stedelijke omgeving.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Roden

28 procent appartementen betekent dat het batterijverhaal in Roden over de 72 procent eengezinswoningen gaat: die nemen gemiddeld 2.310 kWh per jaar af en leveren 1.090 kWh terug. Voor een appartement geldt hetzelfde alleen met eigen panelen op het dak en een eigen aansluiting; de VvE beslist dan mee.

Met 1,0 auto's per huishouden (Drenthe: 1,3) gaat de stroom in Roden vooral naar het huis zelf, en dat verbruik piekt 's avonds.

Ontwikkeling

Hoe Roden verandert

Tussen 2020 en 2022 kwamen er in Roden 56 procent zonnestroominstallaties bij, van 865 naar 1.352. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 31 procent, van 1.390 naar 960 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.

Reeks202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen8651.352
Stroomafname per woning2.430 kWh2.310 kWh
Aardgas per woning1.390 m³960 m³

CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

De buurt

Roden naast de buurdorpen

In Roden gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Roderesch, Leutingewolde, Nieuw-Roden, Foxwolde): 1.090 kWh, terwijl Foxwolde op 2.070 kWh zit. Het aandeel zonnedaken is hier met 48 procent het laagst van de buurt; Nieuw-Roden zit op 65 procent.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Roden2.310 kWh1.090 kWh48 procent
Roderesch3.290 kWh1.720 kWhonbekend
Leutingewolde3.770 kWh1.880 kWhonbekend
Nieuw-Roden2.700 kWh1.750 kWh65 procent
Foxwolde3.770 kWh2.070 kWhonbekend

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Roden oplevert

Voor de 3.834 woningen van Roden rekent ons adviesmodel met het gemiddelde huishouden: 2 personen, 2.310 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.090 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 389 in het eerste jaar, gemiddeld € 467 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 12,4 jaar.

Het gemiddelde is niet jullie huis. Voor de 9 procent elektrisch verwarmde woningen ligt het winterverbruik hoger, en dan weegt een grotere batterij op een dynamisch contract zwaarder. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.

Stroom en zon

Zo gaat Roden met stroom om

De stroomafname per woning in Roden daalde sinds 2020 van 2.430 kWh naar 2.310 kWh in 2024, 5 procent minder; daarmee zit het dorp 16 procent lager dan het gemiddelde van Drenthe (2.735 kWh).

Tegenover die afname staat 1.090 kWh teruglevering per woning, ongeveer de helft van het verbruik (Drenthe: 1.272 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.090 kWh uit de rekening van Roden.

Het gaat hard: van 865 installaties in 2020 naar 1.352 in 2022, een groei van 56 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.

Zonnepanelen liggen in Roden op 48 procent van de daken; in de gemeente Noordenveld als geheel is dat 56 procent, dus 8 procentpunt meer dan hier, en in Drenthe 52 procent. In 2022 telde het CBS hier 1.352 installaties met samen 5.070 kWp, gemiddeld 3,8 kWp per dak, omgerekend ongeveer 9 panelen van 400 wattpiek.

Binnen de gemeente Noordenveld staat de plaats op plek 8 van 8 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 17 van 17 in teruglevering per woning.

Vragen over dit dorp
Wat voor huizen staan er in Roden?
Roden telt 3.834 woningen: 18 procent vrijstaand, 15 procent twee-onder-een-kap, 39 procent tussen- of hoekwoning, 28 procent appartement. 58 procent is een koopwoning en 4 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Hoeveel auto's hebben huishoudens in Roden?
Huishoudens in Roden hebben gemiddeld 1,0 auto's (Drenthe: 1,3), bij 3.640 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
Wat bespaart een thuisbatterij in Roden?
Voor het gemiddelde huishouden van Roden (2.310 kWh afname, 1.090 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 467 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 12,4 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Roden?
Een woning in Roden nam in 2024 gemiddeld 2.310 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.090 kWh terug aan het net. In de gemeente Noordenveld is de afname gemiddeld 2.670 kWh.
Hoeveel huizen in Roden hebben zonnepanelen?
48 procent van de woningen in Roden had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 1.352 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Drenthe is 52 procent.
Wie is de netbeheerder in Roden en hoe wordt er verwarmd?
Enexis is de netbeheerder in Roden. 9 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 960 kubieke meter per woning per jaar.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Roden: 18 kilometer ten westen van onze vestiging.

Roden ligt in de gemeente Noordenveld in Drenthe, 18 kilometer ten westen van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 22 kilometer, ongeveer 30 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Roderesch (2 km), Alteveer (3 km) en Foxwolde (3 km). Het stroomnet in Roden is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Roderesch2 kmongeveer 30 min
Alteveer3 kmongeveer 30 min
Foxwolde3 kmongeveer 25 min
Leutingewolde3 kmongeveer 30 min
Nieuw-Roden3 kmongeveer 35 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Roden

In Roden doen 5 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 1 club. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Roden dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Roden

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Roden loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

12
stroomstoringen in Roden, half februari tot eind juli 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 30 minuten bij je in Roden.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Roden
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Roden SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Roden (gemeente Noordenveld, Drenthe). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Roden op?