Speciaal voor Mensingeweer

54% vrijstaand, 10% rijtjeshuizen in Mensingeweer.
Ruimte voor een grotere batterij.

In Mensingeweer staat 54 procent van de woningen vrij en is maar 10 procent een rijtjeshuis; de ruimere huizen vragen om een groter pakket. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Mensingeweer
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Mensingeweer-weetjes

Wij kennen Mensingeweer beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt68woningen in Mensingeweer
🔆Zonnepanelen hebt23daken met zonnepanelen in Mensingeweer
⚡Een hoog energieverbruik hebt2.600 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Mensingeweer

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Mensingeweer staat vooral vrij

54 procent van de woningen in Mensingeweer staat vrij en maar 10 procent is een tussen- of hoekwoning (gemeente Het Hogeland: 29 procent). Vrijstaande huizen hebben meer dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat vraagt om een grotere batterij. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente Het Hogeland en de provincie Groningen, staan hieronder.

10%
tussen- en hoekwoningen
71%
koopwoningen
2.600 kWh
afname per woning per jaar
1.360 kWh
teruglevering per woning per jaar
Woningen

De huizen van Mensingeweer

Mensingeweer is een klein dorp: 68 woningen, 65 huishoudens en 125 inwoners, gemiddeld 2,0 per huishouden. 71 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 67 procent in de gemeente Het Hogeland.

De woningvoorraad is typisch dorps: 54 procent van de woningen staat vrij, nog eens 35 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.

Geen van de woningen is jonger dan tien jaar; bij elke installatie hier kijkt de schouw dus naar een bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 241.000 waard (WOZ), 14 procent lager dan het gemiddelde van Groningen.

Een vrijstaande woning in Mensingeweer neemt met 3.260 kWh per jaar 73 procent meer af dan een twee-onder-een-kapwoning (1.880 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Twee-onder-een-kapwoning1.880 kWh870 kWhKNW6€ 376 per jaar
Vrijstaande woning3.260 kWh1.500 kWhKNW6€ 604 per jaar

Afname per woningtype in Mensingeweer uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Mensingeweer

Met 54 procent vrijstaande woningen en 10 procent rijwoningen heeft het gemiddelde huis in Mensingeweer een dak dat op een zonnige middag meer oplevert dan een 6 kWh-batterij kan bergen; de afname ligt op 2.600 kWh per jaar. Hier past een pakket van 10 kWh of meer, bij een 3-fase-aansluiting als 3-fase-batterij, zodat het hele middagoverschot de avond haalt.

71 procent van de woningen is een koopwoning (Groningen: 54 procent), en eigenaren beslissen zelf over dak, meterkast en batterij.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Mensingeweer oplevert

Voor een dorp van 68 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Mensingeweer: 2 personen, 2.600 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.360 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 453 in het eerste jaar en gemiddeld € 541 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 10,7 jaar.

Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Een elektrische auto, een warmtepomp, meer of minder panelen of een 3-fase-aansluiting veranderen de uitkomst; daarom is de echte berekening persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.

Stroom en zon

Zo gaat Mensingeweer met stroom om

Een woning in Mensingeweer nam in 2024 gemiddeld 2.600 kWh stroom van het net af, 7 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh); de gemeente Het Hogeland zit op 2.610 kWh.

Van die afname gaat ongeveer de helft weer terug: 1.360 kWh per woning per jaar (Groningen: 976 kWh). Nu wordt die 1.360 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Mensingeweer zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.

Binnen de gemeente Het Hogeland staat het dorp gedeeld op plek 12 van 30 in teruglevering per woning.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Mensingeweer

Het gemiddelde aardgasverbruik in Mensingeweer is 1.080 kubieke meter per woning per jaar, 21 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.620 kubieke meter: 33 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (2.610 kWh) vrijwel gelijk gebleven.

Met 1,2 auto's per huishouden staan er in Mensingeweer meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.

Het stroomnet in Mensingeweer is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Mensingeweer een landelijke omgeving.

De buurt

Mensingeweer naast de buurdorpen

Met 1.360 kWh teruglevering per woning zit Mensingeweer tussen de buurdorpen in: Warfhuizen levert het meest terug (1.480 kWh), Eenrum het minst (1.120 kWh).

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Mensingeweer2.600 kWh1.360 kWhonbekend
Schouwerzijl2.450 kWh1.420 kWhonbekend
Eenrum2.440 kWh1.120 kWh58 procent
Warfhuizen2.480 kWh1.480 kWh58 procent
Baflo2.649 kWh1.328 kWh62 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Ontwikkeling

Hoe Mensingeweer verandert

De groei van zonnestroom in Mensingeweer is bescheiden: 18 installaties in 2020, 23 in 2022, 28 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 33 procent, van 1.620 naar 1.080 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Mensingeweer stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.

Reeks202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen1823
Stroomafname per woning2.610 kWh2.600 kWh
Aardgas per woning1.620 m³1.080 m³

CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

Vragen over dit dorp
Wat voor huizen staan er in Mensingeweer?
Mensingeweer telt 68 woningen: 54 procent vrijstaand, 35 procent twee-onder-een-kap, 10 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 71 procent is een koopwoning en 0 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Wat bespaart een thuisbatterij in Mensingeweer?
Voor het gemiddelde huishouden van Mensingeweer (2.600 kWh afname, 1.360 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 541 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,7 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Hoeveel auto's hebben huishoudens in Mensingeweer?
Huishoudens in Mensingeweer hebben gemiddeld 1,2 auto's (Groningen: 1,0), bij 65 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
Hoeveel gas verbruikt een woning in Mensingeweer?
Een woning in Mensingeweer verbruikt gemiddeld 1.080 kubieke meter aardgas per jaar, 21 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (895). In 2020 was dat 1.620 kubieke meter.
Hoeveel stroom levert Mensingeweer terug aan het net?
Gemiddeld 1.360 kWh per woning per jaar, ongeveer de helft van de 2.600 kWh die een woning in Mensingeweer afneemt (Groningen: 976 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Mensingeweer: 32 kilometer ten noordwesten van onze vestiging.

Mensingeweer ligt in de gemeente Het Hogeland in Groningen, 32 kilometer ten noordwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 42 kilometer, ongeveer 50 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Schouwerzijl (2 km), Baflo (3 km) en Eenrum (3 km). Het stroomnet in Mensingeweer is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Schouwerzijl2 kmongeveer 55 min
Baflo3 kmongeveer 45 min
Eenrum3 kmongeveer 50 min
Warfhuizen3 kmongeveer 45 min
Wehe-den Hoorn3 kmongeveer 50 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Mensingeweer

In Mensingeweer zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 3 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Mensingeweer dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Mensingeweer

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Mensingeweer loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

2
stroomstoringen in Mensingeweer, eind februari tot begin juni 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 50 minuten bij je in Mensingeweer.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Mensingeweer
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Mensingeweer SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Mensingeweer (gemeente Het Hogeland, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Mensingeweer op?