1,4 auto's per huishouden in Warfhuizen.
Laad ze op eigen zonnestroom.
Huishoudens in Warfhuizen hebben gemiddeld 1,4 auto's; elke elektrische auto erbij maakt een batterij met slim laden waardevoller. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Warfhuizen beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Warfhuizen rijdt veel auto
Huishoudens in Warfhuizen hebben gemiddeld 1,4 auto's, tegenover 1,0 in Groningen, verdeeld over 105 huishoudens. Steeds meer van die auto's laden thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief. Hieronder de cijfers van het CBS over Warfhuizen, naast de gemeente Het Hogeland en de provincie Groningen.
Gas, auto's en het net in Warfhuizen
Het gemiddelde aardgasverbruik in Warfhuizen is 1.130 kubieke meter per woning per jaar, 26 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.670 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar. 13 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij. Elke woning die van het gas af gaat, verschuift verbruik naar stroom, en juist dat winterverbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.
Met 1,4 auto's per huishouden staan er in Warfhuizen meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Warfhuizen. Het CBS rekent Warfhuizen tot een landelijke omgeving.
De huizen van Warfhuizen
Warfhuizen is een klein dorp: 107 woningen, 105 huishoudens en 205 inwoners, gemiddeld 1,9 per huishouden. 71 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 67 procent in de gemeente Het Hogeland.
De woningvoorraad is typisch dorps: 66 procent van de woningen staat vrij, nog eens 31 procent is twee-onder-een-kap. Bij een vrijstaand huis hoort een groter dak, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting; een grotere batterij verdient zich daar het snelst terug.
Geen van de woningen is jonger dan tien jaar; bij elke installatie hier kijkt de schouw dus naar een bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 234.000 waard (WOZ), 16 procent lager dan het gemiddelde van Groningen.
Een vrijstaande woning in Warfhuizen neemt met 2.930 kWh per jaar 115 procent meer af dan een twee-onder-een-kapwoning (1.360 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Twee-onder-een-kapwoning | 1.360 kWh | 560 kWh | KNW6 | € 258 per jaar |
| Vrijstaande woning | 2.930 kWh | 1.380 kWh | KNW6 | € 571 per jaar |
Afname per woningtype in Warfhuizen uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Warfhuizen
Met 1,4 auto's per huishouden wordt in Warfhuizen veel gereden, en elke auto die elektrisch wordt, voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe aan de 2.480 kWh die een woning hier nu afneemt. Een thuisbatterij en een slimme laadpaal horen dan bij elkaar: overdag de auto en de batterij op eigen zon, 's nachts bijladen in de goedkoopste uren van een dynamisch contract, en 's avonds het huis uit de batterij.
Rijwoningen zijn hier de uitzondering: 3 procent tegenover 29 procent in de gemeente Het Hogeland. De ruimere huizen hebben meer dak en meer verbruik, en dus ruimte voor een groter pakket.
Hoe Warfhuizen verandert
Tussen 2020 en 2022 kwamen er in Warfhuizen 79 procent zonnestroominstallaties bij, van 19 naar 34. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 1.670 naar 1.130 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 19 | 34 | |
| Stroomafname per woning | 2.630 kWh | 2.480 kWh | |
| Aardgas per woning | 1.670 m³ | 1.130 m³ |
CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Zo gaat Warfhuizen met stroom om
De stroomafname per woning in Warfhuizen daalde sinds 2020 van 2.630 kWh naar 2.480 kWh in 2024, 6 procent minder; daarmee zit het dorp 5 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente Het Hogeland (2.610 kWh).
Daar staat 1.480 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Groningen: 976 kWh). Voor Warfhuizen is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.480 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
Het gaat hard: van 19 installaties in 2020 naar 34 in 2022, een groei van 79 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Warfhuizen heeft 58 procent zonnepanelen, 14 procentpunt meer dan het gemiddelde van Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS hier 34 installaties met samen 126 kWp, gemiddeld 3,7 kWp per dak, omgerekend ongeveer 9 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Het Hogeland staat het dorp gedeeld op plek 9 van 21 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 7 van 30 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in Warfhuizen oplevert
Voor een dorp van 107 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Warfhuizen: 2 personen, 2.480 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.480 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 457 in het eerste jaar en gemiddeld € 542 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 10,7 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,4 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
Warfhuizen naast de buurdorpen
Met 1.480 kWh teruglevering per woning zit Warfhuizen tussen de buurdorpen in: Zuurdijk levert het meest terug (1.570 kWh), Saaksum het minst (630 kWh).
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Warfhuizen | 2.480 kWh | 1.480 kWh | 58 procent |
| Schouwerzijl | 2.450 kWh | 1.420 kWh | onbekend |
| Saaksum | 2.560 kWh | 630 kWh | onbekend |
| Zuurdijk | 2.490 kWh | 1.570 kWh | onbekend |
| Mensingeweer | 2.600 kWh | 1.360 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Warfhuizen?
- Huishoudens in Warfhuizen hebben gemiddeld 1,4 auto's (Groningen: 1,0), bij 105 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Wat voor huizen staan er in Warfhuizen?
- Warfhuizen telt 107 woningen: 66 procent vrijstaand, 31 procent twee-onder-een-kap, 3 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 71 procent is een koopwoning en 0 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Warfhuizen?
- Voor het gemiddelde huishouden van Warfhuizen (2.480 kWh afname, 1.480 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 542 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,7 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel stroom levert Warfhuizen terug aan het net?
- Gemiddeld 1.480 kWh per woning per jaar, ruim de helft van de 2.480 kWh die een woning in Warfhuizen afneemt (Groningen: 976 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
- Hoeveel huizen in Warfhuizen hebben zonnepanelen?
- 58 procent van de woningen in Warfhuizen had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 34 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Warfhuizen: 33 kilometer ten noordwesten van onze vestiging.
Warfhuizen ligt in de gemeente Het Hogeland in Groningen, 33 kilometer ten noordwesten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 39 kilometer, ongeveer 45 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Saaksum (2 km), Schouwerzijl (2 km) en Wehe-den Hoorn (2 km). Het stroomnet in Warfhuizen is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Saaksum | 2 km | ongeveer 45 min |
| Schouwerzijl | 2 km | ongeveer 55 min |
| Wehe-den Hoorn | 2 km | ongeveer 50 min |
| Mensingeweer | 3 km | ongeveer 50 min |
| Zuurdijk | 3 km | ongeveer 55 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Warfhuizen dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Warfhuizen loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 45 minuten bij je in Warfhuizen.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Warfhuizen SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Warfhuizen (gemeente Het Hogeland, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.