62% van de daken in Baflo heeft zonnepanelen.
Nu de batterij erbij.
62 procent van de woningen in Baflo heeft al zonnepanelen; die stroom gaat 's middags grotendeels het net op. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Baflo beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Baflo ligt vol met zonnepanelen
In Baflo heeft 62 procent van de woningen zonnepanelen, 18 procentpunt meer dan gemiddeld in Groningen (44 procent). Het CBS telde in 2022 413 installaties bij woningen. Al die daken leveren op zonnige middagen stroom terug die vanaf 2027 veel minder opbrengt. Hieronder de cijfers van het CBS over Baflo, naast de gemeente Het Hogeland en de provincie Groningen.
Zo gaat Baflo met stroom om
Een woning in Baflo nam in 2024 gemiddeld 2.649 kWh stroom van het net af, 9 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh); de gemeente Het Hogeland zit op 2.610 kWh.
Daar staat 1.328 kWh teruglevering per woning tegenover, ongeveer de helft van de afname (Groningen: 976 kWh). Voor Baflo is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.328 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.
Van de woningen in Baflo heeft 62 procent zonnepanelen, 18 procentpunt meer dan het gemiddelde van Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS hier 413 installaties met samen 1.332 kWp, gemiddeld 3,2 kWp per dak, omgerekend ongeveer 8 panelen van 400 wattpiek.
De groei is gestaag: 309 installaties in 2020, 413 in 2022 (34 procent meer). Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Binnen de gemeente Het Hogeland staat het dorp op plek 5 van 21 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 17 van 30 in teruglevering per woning.
Gas, auto's en het net in Baflo
Het gemiddelde aardgasverbruik in Baflo is 984 kubieke meter per woning per jaar, 10 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.440 kubieke meter: 32 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (2.672 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 17 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 6 procent is helemaal aardgasvrij; in Groningen is 11 procent elektrisch verwarmd. Die huizen verbruiken de meeste stroom in de winter, en dan loont een grotere batterij die op een dynamisch contract goedkoop laadt.
Met 1,1 auto's per huishouden staan er in Baflo meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het stroomnet in Baflo is van Enexis. Volgens de indeling van het CBS is Baflo een landelijke omgeving.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Baflo
Met 62 procent zonnedaken en 1.328 kWh teruglevering per woning gaat in Baflo elke zonnige middag veel stroom het net op. Zolang er gesaldeerd wordt, merkt niemand dat; vanaf 2027 brengt die stroom een fractie op van wat de stroom 's avonds kost. Een thuisbatterij houdt het middagoverschot thuis tot de avond, en dat is bij dit aandeel zonnedaken de grootste winst die er in Baflo te halen valt.
Daarnaast wordt 17 procent van de woningen in Baflo hoofdzakelijk elektrisch verwarmd (Groningen: 11 procent). Die huizen verbruiken de meeste stroom op koude avonden, en juist dat verbruik is met een batterij op een dynamisch contract goedkoper in te kopen.
Hoe Baflo verandert
Tussen 2020 en 2022 kwamen er in Baflo 34 procent zonnestroominstallaties bij, van 309 naar 413. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 32 procent, van 1.440 naar 984 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 309 | 413 | |
| Stroomafname per woning | 2.672 kWh | 2.649 kWh | |
| Aardgas per woning | 1.440 m³ | 984 m³ |
CBS Zonnestroom (2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
De huizen van Baflo
Baflo telt 1.032 woningen en 990 huishoudens, met 2.100 inwoners (gemiddeld 2,1 personen per huishouden). 66 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 67 procent in de gemeente Het Hogeland.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 73 procent van de voorraad, tegenover 10 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.
Van de woningen is 8 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. Een huis is hier gemiddeld € 257.000 waard (WOZ), 8 procent lager dan het gemiddelde van Groningen.
Een vrijstaande woning in Baflo neemt met 3.166 kWh per jaar 99 procent meer af dan een appartement (1.587 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.587 kWh | 453 kWh | KNW6 | € 274 per jaar |
| Tussenwoning | 1.870 kWh | 550 kWh | KNW6 | € 324 per jaar |
| Hoekwoning | 2.390 kWh | 610 kWh | KNW6 | € 406 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.279 kWh | 907 kWh | KNW6 | € 427 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.166 kWh | 1.546 kWh | KNW6 | € 603 per jaar |
Afname per woningtype in Baflo uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Baflo naast de buurdorpen
Met 1.328 kWh teruglevering per woning zit Baflo tussen de buurdorpen in: Mensingeweer levert het meest terug (1.360 kWh), Rasquert het minst (1.060 kWh). Het aandeel zonnedaken is hier met 62 procent het laagst van de buurt; Winsum zit op 64 procent.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Baflo | 2.649 kWh | 1.328 kWh | 62 procent |
| Rasquert | 2.590 kWh | 1.060 kWh | onbekend |
| Winsum | 2.460 kWh | 1.350 kWh | 64 procent |
| Mensingeweer | 2.600 kWh | 1.360 kWh | onbekend |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Baflo oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Baflo: 2 personen, 2.649 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.328 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 454 in het eerste jaar en gemiddeld € 542 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 10,7 jaar.
Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Bij de 17 procent elektrisch verwarmde woningen valt het verbruik in de winter hoger uit, en dan telt een grotere batterij op een dynamisch contract; de echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.
- Hoeveel huizen in Baflo hebben zonnepanelen?
- 62 procent van de woningen in Baflo had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 413 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
- Wie is de netbeheerder in Baflo en hoe wordt er verwarmd?
- Enexis is de netbeheerder in Baflo. 17 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 984 kubieke meter per woning per jaar.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Baflo?
- Voor het gemiddelde huishouden van Baflo (2.649 kWh afname, 1.328 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 542 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,7 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Wat voor huizen staan er in Baflo?
- Baflo telt 1.032 woningen: 41 procent vrijstaand, 32 procent twee-onder-een-kap, 20 procent tussen- of hoekwoning, 8 procent appartement. 66 procent is een koopwoning en 8 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel stroom levert Baflo terug aan het net?
- Gemiddeld 1.328 kWh per woning per jaar, ongeveer de helft van de 2.649 kWh die een woning in Baflo afneemt (Groningen: 976 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Baflo?
- Huishoudens in Baflo hebben gemiddeld 1,1 auto's (Groningen: 1,0), bij 990 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Baflo: 32 kilometer ten noorden van onze vestiging.
Baflo ligt in de gemeente Het Hogeland in Groningen, 32 kilometer ten noorden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 40 kilometer, ongeveer 45 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Rasquert (2 km), Mensingeweer (3 km) en Saaxumhuizen (3 km). Het stroomnet in Baflo is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Rasquert | 2 km | ongeveer 55 min |
| Mensingeweer | 3 km | ongeveer 50 min |
| Saaxumhuizen | 3 km | ongeveer 50 min |
| Tinallinge | 3 km | ongeveer 50 min |
| Winsum | 3 km | ongeveer 40 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Baflo
In Baflo doet 1 club mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 4 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Baflo dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Baflo loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 45 minuten bij je in Baflo.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Baflo SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Baflo (gemeente Het Hogeland, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.