19% van Luddeweer is nieuwbouw.
Klaar voor een batterij.
19 procent van de woningen in Luddeweer is jonger dan tien jaar: 3-fase, vaak een warmtepomp, en dus klaar voor een batterij. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Luddeweer beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Luddeweer bouwt volop nieuw
19 procent van de woningen in Luddeweer is in de afgelopen tien jaar gebouwd, tegenover 5 procent in de gemeente Midden-Groningen. Nieuwbouw heeft vrijwel altijd een 3-fase-aansluiting en vaak een warmtepomp; dat maakt de keuze voor een batterij eenvoudiger en het winterverbruik hoger. Hieronder de cijfers van het CBS over Luddeweer, naast de gemeente Midden-Groningen en de provincie Groningen.
De huizen van Luddeweer
Luddeweer is een klein dorp: 21 woningen, 20 huishoudens en 55 inwoners, gemiddeld 2,5 per huishouden. 86 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 62 procent in de gemeente Midden-Groningen.
De woningvoorraad is typisch dorps: 100 procent van de woningen staat vrij. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
19 procent van de woningen is in de afgelopen tien jaar gebouwd; nieuwbouw heeft vrijwel altijd al een 3-fase-aansluiting en vaak een warmtepomp, wat de keuze voor een batterij eenvoudiger maakt. Een huis is hier gemiddeld € 464.000 waard (WOZ), 66 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Vrijstaande woning | 3.850 kWh | 1.690 kWh | KNW10 | € 752 per jaar |
Afname per woningtype in Luddeweer uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Zo gaat Luddeweer met stroom om
De stroomafname per woning in Luddeweer daalde sinds 2020 van 3.990 kWh naar 3.850 kWh in 2024, 4 procent minder; daarmee zit het dorp 59 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh).
Van die afname gaat ruim twee derde weer terug: 2.960 kWh per woning per jaar (Groningen: 976 kWh). Nu wordt die 2.960 kWh nog gesaldeerd; na 2027 is het overschot dat 's middags het net op gaat een fractie waard van de stroom die 's avonds terugkomt. In Luddeweer zit de winst dus in opslaan: de middagpiek in de batterij, de avond uit de batterij.
Binnen de gemeente Midden-Groningen staat het dorp op plek 3 van 25 in teruglevering per woning.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Luddeweer
In Luddeweer is 19 procent van de huizen jonger dan tien jaar. Die woningen zijn gasloos of bijna gasloos, hebben een 3-fase-aansluiting en een warmtepomp, en dus een stroomprofiel met een stevige winterpiek. Een 3-fase-batterij van 10 kWh of meer op een dynamisch contract laadt goedkoop en voedt de warmtepomp op de dure avond; in de zomer houdt hij de 2.960 kWh teruglevering per woning thuis.
Ook de teruglevering valt op: 2.960 kWh per woning per jaar, ruim twee derde van de afname van 3.850 kWh. Dat overschot is precies wat een batterij voor de avond bewaart.
Hoe Luddeweer verandert
Tussen 2018 en 2022 kwamen er in Luddeweer 67 procent zonnestroominstallaties bij, van 6 naar 10. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 49 procent, van 2.220 naar 1.130 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Luddeweer stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 6 | 7 | 10 | |
| Stroomafname per woning | 3.990 kWh | 3.850 kWh | ||
| Aardgas per woning | 2.220 m³ | 1.130 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Luddeweer naast de buurdorpen
Met 2.960 kWh teruglevering per woning zit Luddeweer tussen de buurdorpen in: Lageland levert het meest terug (2.970 kWh), Woudbloem het minst (990 kWh).
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Luddeweer | 3.850 kWh | 2.960 kWh | onbekend |
| Lageland | 3.990 kWh | 2.970 kWh | onbekend |
| Woltersum | 2.770 kWh | 1.350 kWh | 56 procent |
| Woudbloem | 3.140 kWh | 990 kWh | onbekend |
| Lageland GN | 4.020 kWh | 1.560 kWh | onbekend |
| Overschild | 4.104 kWh | 2.606 kWh | 60 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Luddeweer oplevert
Voor een dorp van 21 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Luddeweer: 3 personen, 3.850 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 2.960 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW10 (8,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 756 in het eerste jaar, gemiddeld € 888 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 7.021 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 7,9 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis: met een warmtepomp, een elektrische auto, een ander dak of een 3-fase-aansluiting valt de som anders uit. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Luddeweer
Het gemiddelde aardgasverbruik in Luddeweer is 1.130 kubieke meter per woning per jaar, 26 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 2.220 kubieke meter: 49 procent minder gas per woning in vier jaar.
Enexis beheert het stroomnet in Luddeweer. Het CBS rekent Luddeweer tot een landelijke omgeving.
- Wat voor huizen staan er in Luddeweer?
- Luddeweer telt 21 woningen: 100 procent vrijstaand, 0 procent twee-onder-een-kap, 0 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 86 procent is een koopwoning en 19 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel stroom levert Luddeweer terug aan het net?
- Gemiddeld 2.960 kWh per woning per jaar, ruim twee derde van de 3.850 kWh die een woning in Luddeweer afneemt (Groningen: 976 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Luddeweer?
- Voor het gemiddelde huishouden van Luddeweer (3.850 kWh afname, 2.960 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW10: ongeveer € 888 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 7,9 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 7.021).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Luddeweer?
- Een woning in Luddeweer nam in 2024 gemiddeld 3.850 kWh stroom af en leverde gemiddeld 2.960 kWh terug aan het net. In de gemeente Midden-Groningen is de afname gemiddeld 2.660 kWh.
- Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Luddeweer?
- De gemiddelde WOZ-waarde in Luddeweer is € 464.000, 69 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente Midden-Groningen (€ 275.000) en 66 procent hoger dan dat van Groningen (€ 279.000).
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Luddeweer: 18 kilometer ten noorden van onze vestiging.
Luddeweer ligt in de gemeente Midden-Groningen in Groningen, 18 kilometer ten noorden van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 21 kilometer, ongeveer 35 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Lageland (2 km), Woltersum (3 km) en Woudbloem (3 km). Het stroomnet in Luddeweer is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Lageland | 2 km | ongeveer 30 min |
| Woltersum | 3 km | ongeveer 40 min |
| Woudbloem | 3 km | ongeveer 30 min |
| Lageland GN | 4 km | ongeveer 30 min |
| Overschild | 4 km | ongeveer 40 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Luddeweer
In Luddeweer zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 1 club. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Luddeweer dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Luddeweer loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 35 minuten bij je in Luddeweer.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Luddeweer SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Luddeweer (gemeente Midden-Groningen, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.