17% appartementen in Joure.
De rest heeft een eigen dak.
17 procent van de woningen in Joure is een appartement; voor de eengezinswoningen met eigen dak is een thuisbatterij de volgende stap. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Joure beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Joure woont gestapeld, in een matig stedelijke omgeving
Het CBS rekent Joure tot een matig stedelijke omgeving, en dat is te zien aan de woningen: 17 procent is een appartement, tegenover 10 procent in de gemeente De Fryske Marren. Een thuisbatterij hoort bij een eigen dak en een eigen meterkast, en die hebben de 83 procent eengezinswoningen. Alle cijfers, met de vergelijking met de gemeente De Fryske Marren en de provincie Friesland, staan hieronder.
De huizen van Joure
In Joure staan 6.164 woningen, verdeeld over 5.955 huishoudens met samen 12.970 inwoners (2,1 per huishouden). Van die woningen is 62 procent een koopwoning; in de gemeente De Fryske Marren is dat 70 procent, in Friesland 62 procent.
Er staat van alles door elkaar: 20 procent vrijstaand, 23 procent twee-onder-een-kap, 40 procent tussen- of hoekwoning, 17 procent appartement. Welk pakket past, hangt dan van het type af; dat rekenen wij per woningtype door.
Van de woningen is 6 procent in de afgelopen tien jaar gebouwd. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 303.000, 11 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente.
Een vrijstaande woning in Joure neemt met 3.480 kWh per jaar 123 procent meer af dan een appartement (1.560 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.560 kWh | 80 kWh | KNW6 | € 248 per jaar |
| Tussenwoning | 2.100 kWh | 670 kWh | KNW6 | € 369 per jaar |
| Hoekwoning | 2.210 kWh | 720 kWh | KNW6 | € 389 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.630 kWh | 1.300 kWh | KNW6 | € 537 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.480 kWh | 1.680 kWh | KNW6 | € 628 per jaar |
Afname per woningtype in Joure uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Joure
17 procent appartementen betekent dat het batterijverhaal in Joure over de 83 procent eengezinswoningen gaat: die nemen gemiddeld 2.430 kWh per jaar af en leveren 1.110 kWh terug. Voor een appartement geldt hetzelfde alleen met eigen panelen op het dak en een eigen aansluiting; de VvE beslist dan mee.
40 procent van de woningen in Joure is een tussen- of hoekwoning (gemeente De Fryske Marren: 30 procent). Bij zo'n huis hoort een dak van acht tot twaalf panelen en een compacte batterij van 6 kWh in de meterkast.
Hoe Joure verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Joure is tussen 2018 en 2022 minstens verdubbeld: van 852 naar 2.224, 161 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 30 procent, van 1.250 naar 880 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 852 | 1.365 | 2.224 | |
| Stroomafname per woning | 2.580 kWh | 2.430 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.250 m³ | 880 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Joure naast de buurdorpen
In Joure gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Snikzwaag, Haskerhorne, Broek, Akmarijp, Scharsterbrug): 1.110 kWh, terwijl Broek op 3.150 kWh zit. Het aandeel zonnedaken is hier met 47 procent het laagst van de buurt; Scharsterbrug zit op 64 procent.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Joure | 2.430 kWh | 1.110 kWh | 47 procent |
| Snikzwaag | 4.040 kWh | 2.480 kWh | onbekend |
| Haskerhorne | 3.240 kWh | 1.790 kWh | 52 procent |
| Broek | 4.360 kWh | 3.150 kWh | 58 procent |
| Akmarijp | 3.720 kWh | 2.020 kWh | onbekend |
| Scharsterbrug | 2.990 kWh | 1.750 kWh | 64 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Wat een thuisbatterij in Joure oplevert
Voor de 6.164 woningen van Joure rekent ons adviesmodel met het gemiddelde huishouden: 2 personen, 2.430 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.110 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 403 in het eerste jaar, gemiddeld € 483 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 12,0 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Voor de 9 procent elektrisch verwarmde woningen ligt het winterverbruik hoger, en dan weegt een grotere batterij op een dynamisch contract zwaarder. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Gas, auto's en het net in Joure
Aan aardgas verbruikt een woning in Joure 880 kubieke meter per jaar, 7 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente De Fryske Marren (950). In 2020 was dat nog 1.250 kubieke meter: 30 procent minder gas per woning in vier jaar. 9 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Huishoudens in Joure hebben gemiddeld 1,2 auto's (Friesland: 1,2).
Het net in Joure is van Liander, net als bijna overal in Friesland; hoe meer middagstroom thuis in de batterij blijft, hoe minder er tegelijk dat net op gaat. Volgens de indeling van het CBS is Joure een matig stedelijke omgeving.
Zo gaat Joure met stroom om
De stroomafname per woning in Joure daalde sinds 2020 van 2.580 kWh naar 2.430 kWh in 2024, 6 procent minder; daarmee zit het dorp 11 procent lager dan het gemiddelde van de gemeente De Fryske Marren (2.740 kWh).
Tegenover die afname staat 1.110 kWh teruglevering per woning, ruim een derde van het verbruik (Friesland: 1.110 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.110 kWh uit de rekening van Joure.
De zonnestroom in Joure is jong: in 2018 stonden er 852 installaties, in 2022 2.224, ruim een verdubbeling in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 60 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 63 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Zonnepanelen liggen in Joure op 47 procent van de daken; in de gemeente De Fryske Marren als geheel is dat 56 procent, dus 9 procentpunt meer dan hier, en in Friesland 46 procent. In 2022 telde het CBS hier 2.224 installaties met samen 7.943 kWp, gemiddeld 3,6 kWp per dak, omgerekend ongeveer 9 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente De Fryske Marren staat de plaats op plek 29 van 33 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 48 van 51 in teruglevering per woning.
- Wat voor huizen staan er in Joure?
- Joure telt 6.164 woningen: 20 procent vrijstaand, 23 procent twee-onder-een-kap, 40 procent tussen- of hoekwoning, 17 procent appartement. 62 procent is een koopwoning en 6 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Joure?
- Voor het gemiddelde huishouden van Joure (2.430 kWh afname, 1.110 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 483 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 12,0 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Wie is de netbeheerder in Joure en hoe wordt er verwarmd?
- Liander is de netbeheerder in Joure. 9 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en het gemiddelde gasverbruik is 880 kubieke meter per woning per jaar.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Joure?
- Een woning in Joure verbruikt gemiddeld 880 kubieke meter aardgas per jaar, vrijwel gelijk aan het gemiddelde van Friesland (911). In 2020 was dat 1.250 kubieke meter. 4 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Welke thuisbatterij past bij een twee-onder-een-kapwoning in Joure?
- Een twee-onder-een-kapwoning in Joure neemt gemiddeld 2.630 kWh per jaar af en houdt per saldo ongeveer 1.300 kWh over die naar het net gaat. Onze berekening voor precies dat profiel komt uit op een KNW6 met een gemiddelde besparing van € 537 per jaar. De gratis berekening rekent het na voor jullie eigen huis.
- Hoeveel mensen wonen er in Joure?
- Joure heeft 12.970 inwoners in 5.955 huishoudens, gemiddeld 2,1 personen per huishouden. Het CBS rekent Joure tot een matig stedelijke omgeving.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Joure: 60 kilometer ten westen van onze vestiging.
Joure ligt in de gemeente De Fryske Marren in Friesland, 60 kilometer ten westen van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 79 kilometer, ongeveer 70 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Snikzwaag (2 km), Akmarijp (3 km) en Broek (3 km). Het stroomnet in Joure is van Liander.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Snikzwaag | 2 km | ongeveer 70 min |
| Akmarijp | 3 km | ongeveer 70 min |
| Broek | 3 km | ongeveer 70 min |
| Haskerhorne | 3 km | ongeveer 65 min |
| Scharsterbrug | 4 km | ongeveer 70 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Joure
In Joure doen 3 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 2 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Joure dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Liander wordt steeds minder waard.
In Joure loopt jullie stroom via het net van Liander. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 70 minuten bij je in Joure.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Joure SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Joure (gemeente De Fryske Marren, Friesland). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.