1,6 auto's per huishouden in Hellum.
Laad ze op eigen zonnestroom.
Huishoudens in Hellum hebben gemiddeld 1,6 auto's; elke elektrische auto erbij maakt een batterij met slim laden waardevoller. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Hellum beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Hellum rijdt veel auto
Huishoudens in Hellum hebben gemiddeld 1,6 auto's, tegenover 1,0 in Groningen, verdeeld over 240 huishoudens. Steeds meer van die auto's laden thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief. Hieronder de cijfers van het CBS over Hellum, naast de gemeente Midden-Groningen en de provincie Groningen.
Gas, auto's en het net in Hellum
Het gemiddelde aardgasverbruik in Hellum is 1.170 kubieke meter per woning per jaar, 31 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.870 kubieke meter: 37 procent minder gas per woning in vier jaar. 16 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 7 procent is helemaal aardgasvrij. Dat is veel (Groningen: 11 procent); elektrisch verwarmen verhoogt het stroomverbruik in de winter en maakt een grotere batterij met een dynamisch contract extra interessant.
Met 1,6 auto's per huishouden staan er in Hellum meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.
Enexis beheert het stroomnet in Hellum. Het CBS rekent Hellum tot een landelijke omgeving.
De huizen van Hellum
Hellum is een klein dorp: 243 woningen, 240 huishoudens en 550 inwoners, gemiddeld 2,3 per huishouden. 84 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 62 procent in de gemeente Midden-Groningen.
De woningvoorraad is typisch dorps: 84 procent van de woningen staat vrij, nog eens 7 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.
5 procent van de woningen is jonger dan tien jaar. Een huis is hier gemiddeld € 333.000 waard (WOZ), 19 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen.
Het verschil tussen woningtypen is groot: een tussenwoning in Hellum neemt gemiddeld 1.340 kWh af, een vrijstaande woning 3.670 kWh, 174 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Hellum.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Tussenwoning | 1.340 kWh | 60 kWh | KNW6 | € 214 per jaar |
| Hoekwoning | 2.080 kWh | 80 kWh | KNW6 | € 332 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.390 kWh | 500 kWh | KNW6 | € 397 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.670 kWh | 1.430 kWh | KNW6 | € 603 per jaar |
Afname per woningtype in Hellum uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Hellum
Met 1,6 auto's per huishouden wordt in Hellum veel gereden, en elke auto die elektrisch wordt, voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe aan de 3.410 kWh die een woning hier nu afneemt. Een thuisbatterij en een slimme laadpaal horen dan bij elkaar: overdag de auto en de batterij op eigen zon, 's nachts bijladen in de goedkoopste uren van een dynamisch contract, en 's avonds het huis uit de batterij.
Verder staat 84 procent van de woningen in Hellum vrij (Groningen: 23 procent): grote daken, een hoger verbruik en vaak een 3-fase-aansluiting, waar een groter pakket van 10 tot 16 kWh op zijn plaats is.
Hoe Hellum verandert
Tussen 2018 en 2022 kwamen er in Hellum 43 procent zonnestroominstallaties bij, van 76 naar 109. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 37 procent, van 1.870 naar 1.170 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Hellum stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 76 | 90 | 109 | |
| Stroomafname per woning | 3.210 kWh | 3.410 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.870 m³ | 1.170 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Zo gaat Hellum met stroom om
De stroomafname per woning in Hellum steeg sinds 2020 van 3.210 kWh naar 3.410 kWh in 2024, 6 procent meer; daarmee zit het dorp 41 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh).
Tegenover die afname staat 1.500 kWh teruglevering per woning, ruim een derde van het verbruik (Groningen: 976 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.500 kWh uit de rekening van Hellum.
Van de woningen in Hellum heeft 60 procent zonnepanelen, 16 procentpunt meer dan het gemiddelde van Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS hier 109 installaties met samen 440 kWp, gemiddeld 4,0 kWp per dak, omgerekend ongeveer 10 panelen van 400 wattpiek.
Het gaat hard: van 76 installaties in 2018 naar 109 in 2022, een groei van 43 procent. Tussen 2018 en 2020 kwam er 18 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 21 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Binnen de gemeente Midden-Groningen staat het dorp gedeeld op plek 11 van 17 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 18 van 25 in teruglevering per woning.
Wat een thuisbatterij in Hellum oplevert
Voor een dorp van 243 woningen rekenen wij met het gemiddelde huishouden van Hellum: 2 personen, 3.410 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.500 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 508 in het eerste jaar, gemiddeld € 611 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 9,5 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,6 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Hellum naast de buurdorpen
In Hellum gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Schildwolde, Siddeburen, Steendam, Overschild, Tjuchem): 1.500 kWh, terwijl Overschild op 2.606 kWh zit. In aandeel zonnedaken (60 procent) zit Hellum tussen Tjuchem (65 procent) en Overschild (60 procent) in.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Hellum | 3.410 kWh | 1.500 kWh | 60 procent |
| Schildwolde | 3.130 kWh | 1.730 kWh | 60 procent |
| Siddeburen | 2.870 kWh | 1.560 kWh | 60 procent |
| Steendam | 3.920 kWh | 2.450 kWh | onbekend |
| Overschild | 4.104 kWh | 2.606 kWh | 60 procent |
| Tjuchem | 3.740 kWh | 2.140 kWh | 65 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Hellum?
- Huishoudens in Hellum hebben gemiddeld 1,6 auto's (Groningen: 1,0), bij 240 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Wat voor huizen staan er in Hellum?
- Hellum telt 243 woningen: 84 procent vrijstaand, 7 procent twee-onder-een-kap, 8 procent tussen- of hoekwoning, 0 procent appartement. 84 procent is een koopwoning en 5 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Hellum?
- Voor het gemiddelde huishouden van Hellum (3.410 kWh afname, 1.500 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 611 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,5 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Hellum?
- Een woning in Hellum nam in 2024 gemiddeld 3.410 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.500 kWh terug aan het net. In de gemeente Midden-Groningen is de afname gemiddeld 2.660 kWh.
- Hoeveel huizen in Hellum hebben zonnepanelen?
- 60 procent van de woningen in Hellum had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 109 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Hellum: 20 kilometer ten noordoosten van onze vestiging.
Hellum ligt in de gemeente Midden-Groningen in Groningen, 20 kilometer ten noordoosten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 25 kilometer, ongeveer 35 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Schildwolde (2 km), Siddeburen (3 km) en Steendam (3 km). Het stroomnet in Hellum is van Enexis.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Schildwolde | 2 km | ongeveer 30 min |
| Siddeburen | 3 km | ongeveer 30 min |
| Steendam | 3 km | ongeveer 40 min |
| Overschild | 4 km | ongeveer 40 min |
| Tjuchem | 4 km | ongeveer 35 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Hellum
In Hellum zelf doet nog geen club mee aan ClubWatt!, maar vlakbij wel: 5 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Hellum dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.
In Hellum loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Noodstroom zit er standaard op.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 35 minuten bij je in Hellum.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Hellum SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Hellum (gemeente Midden-Groningen, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.