62% van de daken in Haulerwijk heeft zonnepanelen.
Nu de batterij erbij.
62 procent van de woningen in Haulerwijk heeft al zonnepanelen; die stroom gaat 's middags grotendeels het net op. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.




Wij kennen Haulerwijk beter dan jullie denken.
Extra interessant als je…
Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
Haulerwijk ligt vol met zonnepanelen
In Haulerwijk heeft 62 procent van de woningen zonnepanelen, 16 procentpunt meer dan gemiddeld in Friesland (46 procent). Het CBS telde in 2022 677 installaties bij woningen. Al die daken leveren op zonnige middagen stroom terug die vanaf 2027 veel minder opbrengt. Hieronder de cijfers van het CBS over Haulerwijk, naast de gemeente Ooststellingwerf en de provincie Friesland.
Zo gaat Haulerwijk met stroom om
Een woning in Haulerwijk nam in 2024 gemiddeld 2.730 kWh stroom van het net af, 9 procent hoger dan het gemiddelde van Friesland (2.504 kWh); de gemeente Ooststellingwerf zit op 2.720 kWh.
Tegenover die afname staat 1.330 kWh teruglevering per woning, ongeveer de helft van het verbruik (Friesland: 1.110 kWh). Na 2027 telt dat aandeel: teruglevering brengt dan weinig op, terwijl de avondstroom het volle tarief kost. Een thuisbatterij bewaart dat overschot voor de avond en haalt zo een groot deel van die 1.330 kWh uit de rekening van Haulerwijk.
De zonnestroom in Haulerwijk is jong: in 2018 stonden er 155 installaties, in 2022 677, meer dan een verdrievoudiging in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 182 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 55 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.
Van de woningen in Haulerwijk heeft 62 procent zonnepanelen, 16 procentpunt meer dan het gemiddelde van Friesland (46 procent). In 2022 telde het CBS hier 677 installaties met samen 2.620 kWp, gemiddeld 3,9 kWp per dak, omgerekend ongeveer 10 panelen van 400 wattpiek.
Binnen de gemeente Ooststellingwerf staat het dorp gedeeld op plek 4 van 13 in aandeel daken met zonnepanelen en gedeeld op plek 11 van 13 in teruglevering per woning.
Gas, auto's en het net in Haulerwijk
Het gemiddelde aardgasverbruik in Haulerwijk is 1.030 kubieke meter per woning per jaar, 13 procent hoger dan het gemiddelde van Friesland. In 2020 was dat nog 1.540 kubieke meter: 33 procent minder gas per woning in vier jaar. De stroomafname per woning is sinds 2020 (2.800 kWh) vrijwel gelijk gebleven. 12 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 4 procent is helemaal aardgasvrij. Elk huis dat overstapt, verplaatst zijn verbruik naar de stroommeter; dat winterverbruik koopt een batterij op een dynamisch contract goedkoper in.
Met 1,3 auto's per huishouden staan er in Haulerwijk meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Friesland (1,2). Laden gebeurt in een dorp vrijwel altijd aan huis; met een batterij is dat op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom in plaats van op het avondtarief.
Het net in Haulerwijk is van Liander, net als bijna overal in Friesland; hoe meer middagstroom thuis in de batterij blijft, hoe minder er tegelijk dat net op gaat. Volgens de indeling van het CBS is Haulerwijk een landelijke omgeving.
Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Haulerwijk
Met 62 procent zonnedaken en 1.330 kWh teruglevering per woning gaat in Haulerwijk elke zonnige middag veel stroom het net op. Zolang er gesaldeerd wordt, merkt niemand dat; vanaf 2027 brengt die stroom een fractie op van wat de stroom 's avonds kost. Een thuisbatterij houdt het middagoverschot thuis tot de avond, en dat is bij dit aandeel zonnedaken de grootste winst die er in Haulerwijk te halen valt.
Het gasverbruik ligt met 1.030 kubieke meter per woning 13 procent hoger dan het gemiddelde van Friesland. Elke stap van gas naar stroom, van inductie tot warmtepomp, maakt het stroomdeel groter en de batterij waardevoller.
Hoe Haulerwijk verandert
Het aantal zonnestroominstallaties in Haulerwijk is tussen 2018 en 2022 minstens verdrievoudigd: van 155 naar 677, 337 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 33 procent, van 1.540 naar 1.030 kubieke meter. Meer eigen opwek en minder gas betekent dat een steeds groter deel van de energierekening uit stroom bestaat, en dat is precies het deel dat een thuisbatterij stuurt.
| Reeks | 2018 | 2020 | 2022 | 2024 |
|---|---|---|---|---|
| Zonnestroominstallaties bij woningen | 155 | 437 | 677 | |
| Stroomafname per woning | 2.800 kWh | 2.730 kWh | ||
| Aardgas per woning | 1.540 m³ | 1.030 m³ |
CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).
Wat een thuisbatterij in Haulerwijk oplevert
Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Haulerwijk: 2 personen, 2.730 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.330 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.
Het model komt uit op een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) op een dynamisch contract. De besparing: ongeveer € 459 in het eerste jaar, gemiddeld € 549 per jaar over de looptijd; bij een prijs van € 5.781 na btw-teruggave is de terugverdientijd ongeveer 10,5 jaar.
Het gemiddelde is niet jullie huis. Bij 1,3 auto's per huishouden is de grote vraag of er een elektrische auto komt: 2.000 tot 3.000 kWh per jaar extra, en dan wordt een grotere batterij met slim laden interessant. De persoonlijke berekening is gratis en in twee minuten klaar.
Haulerwijk naast de buurdorpen
In Haulerwijk gaat per woning het minst terug van de dorpen in de buurt (Haule, Een, Waskemeer, Bakkeveen): 1.330 kWh, terwijl Haule op 1.850 kWh zit. In aandeel daken met zonnepanelen staat Haulerwijk bovenaan in de buurt: 62 procent, tegenover 59 procent in Waskemeer.
| Plaats | Afname per woning | Teruglevering | Daken met zon |
|---|---|---|---|
| Haulerwijk | 2.730 kWh | 1.330 kWh | 62 procent |
| Haule | 3.470 kWh | 1.850 kWh | 55 procent |
| Een | 3.144 kWh | 1.560 kWh | 53 procent |
| Waskemeer | 3.190 kWh | 1.590 kWh | 59 procent |
| Bakkeveen | 2.850 kWh | 1.410 kWh | 49 procent |
Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.
De huizen van Haulerwijk
Haulerwijk telt 1.419 woningen en 1.415 huishoudens, met 3.185 inwoners (gemiddeld 2,2 personen per huishouden). 70 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 62 procent gemiddeld in Friesland en 67 procent in de gemeente Ooststellingwerf.
Vrijstaande en twee-onder-een-kapwoningen voeren de boventoon: samen 62 procent van de voorraad, tegenover 15 procent tussenwoningen. Ruimte voor panelen op het dak en voor een batterij in de berging is er bij deze huizen meestal wel.
Maar 3 procent van de woningen is jonger dan tien jaar; vrijwel elke installatie begint hier dus met een schouw van de bestaande meterkast, de aansluiting en de groepenkast. Een huis is hier gemiddeld € 303.000 waard (WOZ), 4 procent hoger dan het gemiddelde van Friesland.
Een vrijstaande woning in Haulerwijk neemt met 3.370 kWh per jaar 77 procent meer af dan een appartement (1.900 kWh). Zo'n verschil vraagt om een pakket per woningtype; de tabel hieronder geeft die uitkomst.
| Woningtype | Afname per jaar | Overschot naar het net | Passend pakket | Indicatie besparing |
|---|---|---|---|---|
| Appartement | 1.900 kWh | 200 kWh | KNW6 | € 305 per jaar |
| Tussenwoning | 1.920 kWh | 760 kWh | KNW6 | € 359 per jaar |
| Hoekwoning | 2.140 kWh | 820 kWh | KNW6 | € 396 per jaar |
| Twee-onder-een-kapwoning | 2.650 kWh | 1.160 kWh | KNW6 | € 516 per jaar |
| Vrijstaande woning | 3.370 kWh | 1.540 kWh | KNW6 | € 612 per jaar |
Afname per woningtype in Haulerwijk uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.
- Hoeveel huizen in Haulerwijk hebben zonnepanelen?
- 62 procent van de woningen in Haulerwijk had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 677 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Friesland is 46 procent.
- Hoeveel gas verbruikt een woning in Haulerwijk?
- Een woning in Haulerwijk verbruikt gemiddeld 1.030 kubieke meter aardgas per jaar, 13 procent hoger dan het gemiddelde van Friesland (911). In 2020 was dat 1.540 kubieke meter. 4 procent van de woningen is al helemaal aardgasvrij.
- Wat bespaart een thuisbatterij in Haulerwijk?
- Voor het gemiddelde huishouden van Haulerwijk (2.730 kWh afname, 1.330 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 549 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 10,5 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
- Wat voor huizen staan er in Haulerwijk?
- Haulerwijk telt 1.419 woningen: 45 procent vrijstaand, 17 procent twee-onder-een-kap, 29 procent tussen- of hoekwoning, 9 procent appartement. 70 procent is een koopwoning en 3 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
- Hoeveel auto's hebben huishoudens in Haulerwijk?
- Huishoudens in Haulerwijk hebben gemiddeld 1,3 auto's (Friesland: 1,2), bij 1.415 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
- Hoe snel groeit zonnestroom in Haulerwijk?
- In 2018 telde het CBS in Haulerwijk 155 zonnestroominstallaties bij woningen, in 2022 677: 337 procent meer in 4 jaar. Elk nieuw dak levert op zonnige middagen stroom terug die met een thuisbatterij voor de avond bewaard kan worden.
Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.
Haulerwijk: 23 kilometer ten westen van onze vestiging.
Haulerwijk ligt in de gemeente Ooststellingwerf in Friesland, 23 kilometer ten westen van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 27 kilometer, ongeveer 35 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Een-West (3 km), Haule (3 km) en Een (4 km). Het stroomnet in Haulerwijk is van Liander.
| Buurdorp | Afstand | Aanrijtijd technicus |
|---|---|---|
| Een-West | 3 km | ongeveer 40 min |
| Haule | 3 km | ongeveer 40 min |
| Een | 4 km | ongeveer 35 min |
| Waskemeer | 4 km | ongeveer 45 min |
| Bakkeveen | 5 km | ongeveer 40 min |
Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.
ClubWatt! in en rond Haulerwijk
In Haulerwijk doen 2 clubs mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 4 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.
Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.
Wat jullie in Haulerwijk dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.
Teruglevering via Liander wordt steeds minder waard.
In Haulerwijk loopt jullie stroom via het net van Liander. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.
Jij rekent. Wij regelen de rest.
Een paar korte vragen, online.
Direct een persoonlijke berekening.
Met €149, installatie meteen ingepland.
Binnen 3 weken na levering.
Onze technicus staat binnen 35 minuten bij je in Haulerwijk.
Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

Wij plaatsen in Haulerwijk SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.
Prijzen all-in en na teruggave van de btw, die wij voor jullie regelen. Alle pakketten en specificaties
Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Haulerwijk (gemeente Ooststellingwerf, Friesland). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.