Speciaal voor Westerlee

72% van de daken in Westerlee heeft zonnepanelen.
Nu de batterij erbij.

72 procent van de woningen in Westerlee heeft al zonnepanelen; die stroom gaat 's middags grotendeels het net op. Met een thuisbatterij gebruiken jullie die stroom ook 's avonds. Bereken in 2 minuten online wat 't jullie oplevert, zonder verkoper aan tafel.

Vlag van Westerlee
SigenStor 20 kWh thuisbatterij
Sigenergy Gateway
krijg nou
wtt!
Niet te stoppen!
Noodstroom inbegrepen
t.w.v. € 2.200
✓ 10 jaar garantie✓ EMS en Gateway✓ Btw teruggave service✓ Binnen 3 weken geïnstalleerd
Westerlee-weetjes

Wij kennen Westerlee beter dan jullie denken.

Extra interessant als je…

🏠Een eigen woning hebt614woningen in Westerlee
🔆Zonnepanelen hebt341daken met zonnepanelen in Westerlee
⚡Een hoog energieverbruik hebt3.050 kWhgemiddeld stroomverbruik per woning per jaar in Westerlee

Lokale cijfers: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Energieprofiel

Westerlee ligt vol met zonnepanelen

In Westerlee heeft 72 procent van de woningen zonnepanelen, 28 procentpunt meer dan gemiddeld in Groningen (44 procent). Het CBS telde in 2022 341 installaties bij woningen. Al die daken leveren op zonnige middagen stroom terug die vanaf 2027 veel minder opbrengt. Hieronder de cijfers van het CBS over Westerlee, naast de gemeente Oldambt en de provincie Groningen.

72%
van de woningen heeft zonnepanelen
1,4
auto's per huishouden
1.780 kWh
teruglevering per woning per jaar
3.050 kWh
afname per woning per jaar
Stroom en zon

Zo gaat Westerlee met stroom om

De stroomafname per woning in Westerlee daalde sinds 2020 van 3.240 kWh naar 3.050 kWh in 2024, 6 procent minder; daarmee zit het dorp 26 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen (2.422 kWh).

Daar staat 1.780 kWh teruglevering per woning tegenover, ruim de helft van de afname (Groningen: 976 kWh). Voor Westerlee is dat de kern van het verhaal: zolang salderen bestaat, wordt die 1.780 kWh nog verrekend met het verbruik. Vanaf 2027 niet meer, dan brengt teruggeleverde stroom veel minder op dan de stroom die 's avonds wordt teruggekocht kost. Een thuisbatterij die de middagpiek opslaat voor de avond maakt van precies die stroom eigen verbruik.

De zonnestroom in Westerlee is jong: in 2018 stonden er 54 installaties, in 2022 341, meer dan een verdrievoudiging in 4 jaar. Tussen 2018 en 2020 kwam er 209 procent bij, tussen 2020 en 2022 nog eens 104 procent. Elk van die daken levert op zonnige middagen stroom terug die na 2027 het meest waard is als hij wordt opgeslagen voor de avond.

Van de woningen in Westerlee heeft 72 procent zonnepanelen, 28 procentpunt meer dan het gemiddelde van Groningen (44 procent). In 2022 telde het CBS hier 341 installaties met samen 1.550 kWp, gemiddeld 4,5 kWp per dak, omgerekend ongeveer 11 panelen van 400 wattpiek.

Binnen de gemeente Oldambt staat het dorp gedeeld op plek 1 van 11 in aandeel daken met zonnepanelen en op plek 4 van 12 in teruglevering per woning.

Warmte, vervoer en net

Gas, auto's en het net in Westerlee

Het gemiddelde aardgasverbruik in Westerlee is 1.110 kubieke meter per woning per jaar, 24 procent hoger dan het gemiddelde van Groningen. In 2020 was dat nog 1.660 kubieke meter: 33 procent minder gas per woning in vier jaar. 16 procent van de woningen wordt hoofdzakelijk elektrisch verwarmd en 2 procent is helemaal aardgasvrij. Dat is veel (Groningen: 11 procent); elektrisch verwarmen verhoogt het stroomverbruik in de winter en maakt een grotere batterij met een dynamisch contract extra interessant.

Met 1,4 auto's per huishouden staan er in Westerlee meer auto's voor de deur dan gemiddeld in Groningen (1,0). In een dorp gebeurt laden vrijwel altijd thuis, en dan telt het verschil tussen laden op eigen zonnestroom of goedkope nachtstroom en laden op het avondtarief.

Enexis beheert het stroomnet in Westerlee. Het CBS rekent Westerlee tot een landelijke omgeving.

Wat dit betekent

Wat dit betekent voor een thuisbatterij in Westerlee

Met 72 procent zonnedaken en 1.780 kWh teruglevering per woning gaat in Westerlee elke zonnige middag veel stroom het net op. Zolang er gesaldeerd wordt, merkt niemand dat; vanaf 2027 brengt die stroom een fractie op van wat de stroom 's avonds kost. Een thuisbatterij houdt het middagoverschot thuis tot de avond, en dat is bij dit aandeel zonnedaken de grootste winst die er in Westerlee te halen valt.

Met 1,4 auto's per huishouden (Groningen: 1,0) wordt er in Westerlee veel gereden; elke auto die elektrisch wordt, laadt hier thuis en maakt een batterij met slim laden waardevoller.

Ontwikkeling

Hoe Westerlee verandert

Het aantal zonnestroominstallaties in Westerlee is tussen 2018 en 2022 minstens verdrievoudigd: van 54 naar 341, 531 procent meer. Het gasverbruik per woning daalde sinds 2020 met 33 procent, van 1.660 naar 1.110 kubieke meter. Zo verschuift de energierekening in Westerlee stap voor stap van gas naar stroom, en stroom is het deel dat een thuisbatterij kan sturen.

Reeks2018202020222024
Zonnestroominstallaties bij woningen54167341
Stroomafname per woning3.240 kWh3.050 kWh
Aardgas per woning1.660 m³1.110 m³

CBS Zonnestroom (2018, 2020, 2022) en CBS Kerncijfers wijken en buurten (2020, 2024).

De buurt

Westerlee naast de buurdorpen

Met 1.780 kWh teruglevering per woning zit Westerlee tussen de buurdorpen in: Meeden levert het meest terug (1.800 kWh), Winschoten het minst (990 kWh). In aandeel zonnedaken (72 procent) zit Westerlee tussen Meeden (76 procent) en Winschoten (44 procent) in.

PlaatsAfname per woningTerugleveringDaken met zon
Westerlee3.050 kWh1.780 kWh72 procent
Heiligerlee2.750 kWh1.540 kWh71 procent
Meeden2.990 kWh1.800 kWh76 procent
Winschoten2.390 kWh990 kWh44 procent
Scheemda2.320 kWh1.300 kWh65 procent
Oude Pekela2.651 kWh1.067 kWh49 procent

Gemiddelden per woning, CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024.

Woningen

De huizen van Westerlee

Westerlee telt 614 woningen en 615 huishoudens, met 1.505 inwoners (gemiddeld 2,4 personen per huishouden). 79 procent van de woningen is een koopwoning, tegenover 54 procent gemiddeld in Groningen en 63 procent in de gemeente Oldambt.

De woningvoorraad is typisch dorps: 70 procent van de woningen staat vrij, nog eens 17 procent is twee-onder-een-kap. Vrijstaande woningen hebben in onze praktijk doorgaans een groter dak, een hoger verbruik en vaker een 3-fase-aansluiting, en dat zijn de huizen waar een grotere batterij zichzelf het snelst terugverdient.

Er is nauwelijks recente nieuwbouw (1 procent van de woningen is jonger dan tien jaar), dus de meeste huizen hebben een bestaande meterkast waar tijdens de schouw naar de aansluiting en de groepenkast wordt gekeken. De gemiddelde WOZ-waarde ligt op € 324.000, 24 procent hoger dan het gemiddelde van de gemeente.

Het verschil tussen woningtypen is groot: een appartement in Westerlee neemt gemiddeld 1.900 kWh af, een vrijstaande woning 3.390 kWh, 78 procent meer. Daarom rekenen wij per woningtype door welk pakket past; de tabel hieronder geeft die uitkomst voor Westerlee.

WoningtypeAfname per jaarOverschot naar het netPassend pakketIndicatie besparing
Appartement1.900 kWh450 kWhKNW6€ 320 per jaar
Tussenwoning1.990 kWh1.620 kWhKNW6€ 515 per jaar
Hoekwoning1.990 kWh1.230 kWhKNW6€ 462 per jaar
Twee-onder-een-kapwoning2.510 kWh1.110 kWhKNW6€ 492 per jaar
Vrijstaande woning3.390 kWh1.620 kWhKNW6€ 619 per jaar

Afname per woningtype in Westerlee uit CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024; "Overschot naar het net" is daar het saldo van levering en teruglevering (minimaal 0) en ligt lager dan de teruglevering uit de kerncijfers. Pakket en besparing: onze berekening voor precies dat verbruik en overschot, gemiddeld per jaar over de looptijd, met een dynamisch contract. Een indicatie, geen persoonlijk advies.

De rekensom

Wat een thuisbatterij in Westerlee oplevert

Wij hebben het adviesmodel van onze eigen batterijcheck losgelaten op het gemiddelde huishouden van Westerlee: 2 personen, 3.050 kWh afname per jaar en zonnepanelen die 1.780 kWh terugleveren, verwarming op gas, geen elektrische auto.

Uitkomst: een KNW6 (5,8 kWh bruikbaar) met een dynamisch contract, goed voor een besparing van ongeveer € 513 in het eerste jaar en gemiddeld € 610 per jaar over de looptijd. Na teruggave van de btw kost die batterij € 5.781; daarmee komt de terugverdientijd uit op ongeveer 9,5 jaar.

Dat is een rekensom voor het gemiddelde, niet voor jullie huis. Met 1,4 auto's per huishouden telt hier vooral of er een elektrische auto bij komt: die voegt 2.000 tot 3.000 kWh per jaar toe en maakt een grotere batterij met slim laden interessanter. De echte berekening is persoonlijk, gratis en in twee minuten klaar.

Vragen over dit dorp
Hoeveel huizen in Westerlee hebben zonnepanelen?
72 procent van de woningen in Westerlee had in 2024 zonnepanelen; het CBS telde in 2022 341 installaties bij woningen. Het gemiddelde van Groningen is 44 procent.
Hoeveel auto's hebben huishoudens in Westerlee?
Huishoudens in Westerlee hebben gemiddeld 1,4 auto's (Groningen: 1,0), bij 615 huishoudens. Wie elektrisch rijdt, laadt in een dorp vrijwel altijd thuis; met een batterij gebeurt dat op eigen zonnestroom of in de goedkope uren van een dynamisch contract.
Wat bespaart een thuisbatterij in Westerlee?
Voor het gemiddelde huishouden van Westerlee (3.050 kWh afname, 1.780 kWh teruglevering) komt ons model uit op een KNW6: ongeveer € 610 besparing per jaar en een terugverdientijd van ongeveer 9,5 jaar op de prijs na btw-teruggave (€ 5.781).
Wat voor huizen staan er in Westerlee?
Westerlee telt 614 woningen: 70 procent vrijstaand, 17 procent twee-onder-een-kap, 12 procent tussen- of hoekwoning, 1 procent appartement. 79 procent is een koopwoning en 1 procent is in de afgelopen tien jaar gebouwd.
Hoeveel stroom levert Westerlee terug aan het net?
Gemiddeld 1.780 kWh per woning per jaar, ruim de helft van de 3.050 kWh die een woning in Westerlee afneemt (Groningen: 976 kWh). Zolang salderen bestaat wordt die stroom verrekend; vanaf 2027 brengt teruglevering veel minder op, en dan loont het om dat overschot met een thuisbatterij voor de avond te bewaren.
Hoeveel stroom verbruikt een huishouden in Westerlee?
Een woning in Westerlee nam in 2024 gemiddeld 3.050 kWh stroom af en leverde gemiddeld 1.780 kWh terug aan het net. In de gemeente Oldambt is de afname gemiddeld 2.630 kWh.

Bronnen: CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024 (85984NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2022 (86044NED); CBS Energieverbruik particuliere woningen naar woningtype, wijken en buurten 2024 (86159NED); CBS Kerncijfers wijken en buurten 2020 (84799NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2018 (84772NED); CBS Zonnestroom; vermogen zonnepanelen woningen, wijken en buurten 2020 (85447NED). Cijfers opgehaald op 26 augustus 2026; gemiddelden per woning uit de CBS-wijk of -buurt met de naam van de plaats.

Ligging

Westerlee: 20 kilometer ten oosten van onze vestiging.

Westerlee ligt in de gemeente Oldambt in Groningen, 20 kilometer ten oosten van onze vestiging in Zuidlaren. Over de weg is dat 28 kilometer, ongeveer 40 minuten rijden. De dichtstbijzijnde dorpen zijn Heiligerlee (3 km), Meeden (3 km) en Scheemda (4 km). Het stroomnet in Westerlee is van Enexis.

BuurdorpAfstandAanrijtijd technicus
Heiligerlee3 kmongeveer 35 min
Meeden3 kmongeveer 35 min
Scheemda4 kmongeveer 35 min
Winschoten4 kmongeveer 40 min
Oude Pekela5 kmongeveer 35 min

Afstanden hemelsbreed tussen de dorpskernen; aanrijtijd vanaf onze vestiging.

ClubWatt!

ClubWatt! in en rond Westerlee

In Westerlee doet 1 club mee aan ClubWatt!; in de buurt nog 11 clubs. Koop je een thuisbatterij via de pagina van jouw club, dan betalen wij die club 250 euro.

Alle clubs in Drenthe, Groningen en Friesland

Waarom nu?

Vanaf 2027 stopt de salderingsregeling.

Wat jullie in Westerlee dan nog terugleveren, levert weinig meer op; een thuisbatterij houdt die stroom voor jullie eigen avond vast. Lees wat er precies verandert.

Het net in Westerlee

Teruglevering via Enexis wordt steeds minder waard.

In Westerlee loopt jullie stroom via het net van Enexis. Een thuisbatterij houdt jullie zonnestroom vast voor de dure uren.

2
stroomstoringen in Westerlee, begin april tot begin mei 2026
Bron: Enexis storingsoverzicht

Noodstroom zit er standaard op.

Zo simpel is het

Jij rekent. Wij regelen de rest.

01
Start je berekening

Een paar korte vragen, online.

02
Advies in 2 minuten

Direct een persoonlijke berekening.

03
Reserveer online

Met €149, installatie meteen ingepland.

04
Wij installeren

Binnen 3 weken na levering.

Gewoon uit de buurt

Onze technicus staat binnen 40 minuten bij je in Westerlee.

Iemand die de straten hier kent, geen belscript.

De zwarte E-TEAM-bus van Krijg nou Watt met gele bliksem op de zijkant
Kaart laden…
Zo rijden wij naar Westerlee
Open in Google Maps
Premium kwaliteit

Wij plaatsen in Westerlee SigenStor-systemen met noodstroom en eigen app: bekijk de pakketten en prijzen of de nieuwe SigenStor Neo.

“Geen verkoper aan tafel.”

Krijg nou Watt! is de thuisbatterij-specialist van het Noorden. Wij installeren in Drenthe, Groningen en Friesland, dus ook gewoon in Westerlee (gemeente Oldambt, Groningen). Wij maken vrijblijvend een persoonlijke berekening of een batterij voor jullie loont. Jullie beslissen, in alle rust.

Wat levert 't in Westerlee op?